Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie ustalili i zatrzymali trzech podejrzanych o brutalne pobicie 31-letniego mieszkańca powiatu kolbuszowskiego. Do zdarzenia doszło w sobotę, 24 sierpnia, przed godziną 2 w nocy na ulicy Kościuszki w centrum Rzeszowa.
W piątkowy wieczór, po godzinie 20, doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego w miejscowości Wola Komborska. Dyżurny krośnieńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku z udziałem pojazdu dostawczego marki Iveco, który transportował koparkę. Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze ustalili, że 43-letni kierowca stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu.
W powiecie krośnieńskim doszło do tragicznego wypadku drogowego, w którym życie straciły dwie osoby.
Kolejny raz ofiarą bezwzględnych oszustów padła starsza kobieta. Mieszkanka powiatu rzeszowskiego straciła niemal całe swoje oszczędności, dając wiarę przekonującym kłamstwom fałszywego policjanta.
W poniedziałek po godzinie 7 doszło do poważnego zdarzenia drogowego w miejscowości Markowa, na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej 881 z drogą powiatową. Zderzyły się tam samochód osobowy i bus dostawczy.
Policjanci z wydziału kryminalnego lubaczowskiej komendy zatrzymali sprawcę brutalnego rozboju na 74-letnim mieszkańcu gminy Stary Dzików.
Po kilku minutach od rozpoczęcia niedzielnej mszy świętej o godzinie 12:00 w parafii Matki Boskiej Śnieżnej przy ul. Ks. Kazimierza Guzego na rzeszowskim osiedlu Budziwój, przerwano nabożeństwo.
Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości to wciąż jedno z najczęstszych wykroczeń, które prowadzi do tragicznych zdarzeń drogowych. Choć polski kodeks karny przewiduje za to przestępstwo surowe kary, w tym do trzech lat pozbawienia wolności oraz wysokie grzywny, wielu kierowców wciąż decyduje się na jazdę pod wpływem alkoholu. W skrajnych przypadkach, oprócz utraty prawa jazdy, kierowcy muszą liczyć się również z konfiskatą pojazdu. Przykładem takiej lekkomyślności są ostatnie wydarzenia z Rzeszowa, gdzie policja zatrzymała czterech nietrzeźwych kierujących w ciągu kilku dni.
Wczoraj wieczorem, około godziny 19, strażacy zostali wezwani do pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Będziemyśl w powiecie ropczycko-sędziszowskim.