W ostatnich dniach media obiegła kontrowersyjna sprawa dotycząca Środowiskowego Domu Samopomocy (ŚDS) przy ul. Ofiar Katynia 1 w Rzeszowie. Renata Sielska-Płonka, niedawna wicedyrektorka placówki, opublikowała list otwarty, w którym oskarża personel i dyrekcję o szereg nieprawidłowości, w tym naśmiewanie się z seksualności podopiecznych, stosowanie przemocy oraz rozrzutność finansową.