Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Przeczytaj!
Reklama tablice adresowe

Dzień Niepodległości. Jak świętować będą rzeszowianie?

Podziel się
Oceń

W sobotę, 11 listopada, w Rzeszowie odbędą się uroczystości z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Dzień Niepodległości. Jak świętować będą rzeszowianie?
Główne uroczystości Święta Niepodległości w Rzeszowie odbędą się przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego na pl. Wolności.

Źródło: archiwum UM Rzeszowa

Uroczystości rozpoczną się mszą świętą o godz. 10:00 w kościele farnym. Po mszy, o godz. 11:15, uczestnicy przemaszerują ulicami miasta na pl. Wolności, gdzie pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego złożone zostaną wieńce i kwiaty.


W programie uroczystości są również wystąpienia wojewody podkarpackiego, marszałka województwa podkarpackiego oraz prezydenta Rzeszowa.

Ważnym elementem obchodów będzie apel pamięci i salwa honorowa. Uroczystości potrwają do godz. 13:30.

Rzeszowskim obchodom Święta Niepodległości towarzyszyć będą również inne wydarzenia. W sobotę, 11 listopada, odbędzie się 11. PKO Bieg Niepodległości. Bieg wystartuje o godz. 11:11 z rzeszowskiego Rynku.

W czwartek i piątek, 9 i 10 listopada, w auli Politechniki Rzeszowskiej odbędzie się II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Patriotycznej – „Moja Ojczyzna”. Gościem honorowym festiwalu będzie Jacek Wójcicki.


Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaTo jest miejsce na Twoją reklamę – sprawdź szczegóły | halorzeszow.pl
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Rzeszowianin.Treść komentarza: Norm niech budują Rzeszów będzie solidniejszy.Data dodania komentarza: 08.12.2023, 13:38Źródło komentarza: Patodeweloperka w Rzeszowie? Plac zabaw przy nowym wieżowcu budzi kontrowersjeAutor komentarza: Myszka z garażuTreść komentarza: W artykule zapomniano dodać że do inwestycji przypisane jest az 10 darmowych miejsc parkingowych .... I po jednej windzie na klatce....trochę słaboData dodania komentarza: 08.12.2023, 08:51Źródło komentarza: Patodeweloperka w Rzeszowie? Plac zabaw przy nowym wieżowcu budzi kontrowersjeAutor komentarza: Jp180Treść komentarza: Błąd. Obie ciężarówki stały ustawione w stronę jasła strzyzowa nie mogły jechać w strone Rzeszowa. Dacia wyprzedzała ciężarówki nie osobowe auto.Data dodania komentarza: 07.12.2023, 11:40Źródło komentarza: Zderzenie trzech osobówek i ciężarówki w Czudcu [ZDJĘCIA]Autor komentarza: EbenezerTreść komentarza: Człowieku, co ty wogole pie**lisz ? Po co wogole wspominasz o tych dobrze oplaconych adwokatach? Myslisz, ze to ma jakies znaczenie w sprawie? Prokurator z Ciebie, zeby wydawac takie wyroki? Wez sie patusie zajmij swoim zyciem i spozytkuj ten czas na cos innego, ty biedoidzie zalosny.Data dodania komentarza: 04.12.2023, 16:19Źródło komentarza: Prokuratura ma wyniki sekcji mężczyzny pobitego w Sokołowie Młp. i zmienia zarzutyAutor komentarza: StanTreść komentarza: kamery nie pokażą rozmowy miedzy nimi i powodów sprzeczki która doprowadziła do działań których następstwem była śmierć . Nikt się tego nie dowie o to zadbają dobrze opłacenie przez rodziców adwokaci nieodpowiedzialnych sprawców zdarzenia Tragedia jest w tym ze młodzież nie jest święta i nie ma żadnego usprawiedliwienia dla wykonania ciosu w twarz drugiego człowieka .I tu jest problem nie prawny a moralny tych niedorosłych do życia ludzi i ich rodziców .Data dodania komentarza: 04.12.2023, 12:06Źródło komentarza: Prokuratura ma wyniki sekcji mężczyzny pobitego w Sokołowie Młp. i zmienia zarzutyAutor komentarza: StróżTreść komentarza: Nawet adwokat bogatych rodziców nie zmyje krwi z rąk i nie oczyści sumienia, człowieka niezyje a wszyscy inaczej by podeszli do tego gdyby był to ktoś z rodziny lub kolega .Data dodania komentarza: 03.12.2023, 21:24Źródło komentarza: Prokuratura ma wyniki sekcji mężczyzny pobitego w Sokołowie Młp. i zmienia zarzuty
Reklama
Reklama
Reklama