Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Cieszanów Rock Festiwal 2024
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

Dzień Niepodległości. Jak świętować będą rzeszowianie?

Podziel się
Oceń

W sobotę, 11 listopada, w Rzeszowie odbędą się uroczystości z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Dzień Niepodległości. Jak świętować będą rzeszowianie?
Główne uroczystości Święta Niepodległości w Rzeszowie odbędą się przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego na pl. Wolności.

Źródło: archiwum UM Rzeszowa

Uroczystości rozpoczną się mszą świętą o godz. 10:00 w kościele farnym. Po mszy, o godz. 11:15, uczestnicy przemaszerują ulicami miasta na pl. Wolności, gdzie pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego złożone zostaną wieńce i kwiaty.


W programie uroczystości są również wystąpienia wojewody podkarpackiego, marszałka województwa podkarpackiego oraz prezydenta Rzeszowa.

Ważnym elementem obchodów będzie apel pamięci i salwa honorowa. Uroczystości potrwają do godz. 13:30.

Rzeszowskim obchodom Święta Niepodległości towarzyszyć będą również inne wydarzenia. W sobotę, 11 listopada, odbędzie się 11. PKO Bieg Niepodległości. Bieg wystartuje o godz. 11:11 z rzeszowskiego Rynku.

W czwartek i piątek, 9 i 10 listopada, w auli Politechniki Rzeszowskiej odbędzie się II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Patriotycznej – „Moja Ojczyzna”. Gościem honorowym festiwalu będzie Jacek Wójcicki.


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JurekTreść komentarza: Jeszcze długość przyrodzenia należy podać, i wszystkie smęty dadzą radę do Niemiec wyjechać. Instrukcja szczegółowa, nie trafiająca do obywatela.Data dodania komentarza: 19.07.2024, 19:34Źródło komentarza: Straż Graniczna zachęca podróżnych do samodzielnych odpraw na lotniskuAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ile miał lat ten mężczyzna wie ktośData dodania komentarza: 18.07.2024, 18:48Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: Zj3byTreść komentarza: Kolejna ofiara ginocentryzmu i braku opieki psychicznej nad mężczyznami. "Śmieci" mają tyrać do usaranej śmierci i nie dożyć emerytury najlepiej. Ale to baby mają źle na świecie przecież.Data dodania komentarza: 18.07.2024, 09:26Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: KrzysztofTreść komentarza: Nie wiem co w tym pomniku jest kontrowersyjnego uważam, że i tak jest bardzo "wyważony" w swojej treści. Tak to jest jak POLSKA nie upomina się o swoich bestialsko zamordowanych obywateli, a na Ukrainie dalej narracja jest jako narodowościowe niesnaski wręcz incydent wojenny.Data dodania komentarza: 18.07.2024, 07:45Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: BorewiczTreść komentarza: Dziwna ta woda zawsze spływa tam gdzie jest najniżej i nigdy nie płynie pod górę, ale bzdura mój komentarz został rozpoznany jako spamData dodania komentarza: 17.07.2024, 22:47Źródło komentarza: Rzeszów pod wodą! Zalane ulice i budynki, nieprzejezdne drogi! [ZDJĘCIA, WIDEO, POSŁUCHAJ]Autor komentarza: AwiTreść komentarza: UPAMIĘTNIENIE ZBRODNI OUN-UPA, a nie jakichś "tragicznych wydarzeń"!!! Czy ten artykuł pisał Ukrainiec?Data dodania komentarza: 17.07.2024, 15:46Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]
Reklama
Reklama
Reklama