Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Przeczytaj!
Reklama tablice adresowe

Potrącenie 97-latki w Rzeszowie. Kobieta jest w ciężkim stanie

Podziel się
Oceń

Wracamy do tematu wtorkowego wypadku na os. Pobitno, gdzie na przejściu dla pieszych potrącona została 97-latka. Stan kobiety jest ciężki.
Potrącenie 97-latki w Rzeszowie. Kobieta jest w ciężkim stanie

Źródło: archiwum Halo Rzeszów

Przypomnijmy, że we wtorek (7.11.) rzeszowscy policjanci pracowali na miejscu wypadku na al. al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego w Rzeszowie. Po godz. 17 doszło tam do potrącenia kobiety na przejściu dla pieszych.

Do zdarzenia doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych. - Kierujący lexusem, jadąc lewym pasem ruchu w kierunku Ronda Kuronia, nie ustąpił pierwszeństwa kobiecie znajdującej się na pasach - opisywał wypadek rzecznik policji. Jak dodał, uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi. 

Kobieta trafiła do szpitala. Wstępne informacje podawane przez policję mówiły, że odniosła ona obrażenia ciała, ale stan zdrowia nie zagraża jej życiu. Jak ustaliła redakcja Halo Rzeszów stan kobiety, po licznych badaniach, okazał się ciężki. - Zmiażdżona została prawa stopa. Lekarz okazał mi zdjęcie i przedstawił diagnozę amputacji nogi. Zabieg został wykonany natychmiast. Przeprowadzono amputacje poniżej kolana - przekazał syn poszkodowanej 97-letniej Haliny P. Ponadto lekarze stwierdzili złamanie obojczyka oraz podejrzenia krwiaków w mózgu. W środowym badaniu tomograficznym krwiaka potwierdzono. Dodatkowo wykryto złamanie czterech żeber.

Obecnie starsza kobieta przebywa w stanie śpiączki farmakologicznej i znajduje się pod respiratorem. - Pomimo zaawansowanego wieku była osobą w pełni sprawną intelektualnie. Do ostatnich dni korzystała z oferty dwóch bibliotek. Rozwiązywała samodzielnie krzyżówki. Mama była też aktywna fizycznie, niedawno przeszła przemyskie górki - powiedział nam syn poszkodowanej. 

Sprawą zajmują się rzeszowscy policjanci z wydziału ruchu drogowego. - Trwają dalsze czynności zmierzające do dokładnego wyjaśnienia okoliczności przedmiotowego zdarzenia - przekazał asp. Andrzej Stebnicki z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

Pamiętajmy, że mgły, opady deszczu i szybciej zapadający zmrok, to elementy utrudniające bezpieczne poruszanie się po drogach - zarówno dla kierujących, jak i też pieszych. Policja przypomina o obowiązku korzystania z elementów odblaskowych przez pieszych poruszających się poza terenem zabudowanym. Kierowcy powinni zwiększyć swoją czujność, zwłaszcza w otoczeniu przejść dla pieszych.

PRZECZYTAJ TAKŻE:


Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaTo jest miejsce na Twoją reklamę – sprawdź szczegóły | halorzeszow.pl
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Rzeszowianin.Treść komentarza: Norm niech budują Rzeszów będzie solidniejszy.Data dodania komentarza: 08.12.2023, 13:38Źródło komentarza: Patodeweloperka w Rzeszowie? Plac zabaw przy nowym wieżowcu budzi kontrowersjeAutor komentarza: Myszka z garażuTreść komentarza: W artykule zapomniano dodać że do inwestycji przypisane jest az 10 darmowych miejsc parkingowych .... I po jednej windzie na klatce....trochę słaboData dodania komentarza: 08.12.2023, 08:51Źródło komentarza: Patodeweloperka w Rzeszowie? Plac zabaw przy nowym wieżowcu budzi kontrowersjeAutor komentarza: Jp180Treść komentarza: Błąd. Obie ciężarówki stały ustawione w stronę jasła strzyzowa nie mogły jechać w strone Rzeszowa. Dacia wyprzedzała ciężarówki nie osobowe auto.Data dodania komentarza: 07.12.2023, 11:40Źródło komentarza: Zderzenie trzech osobówek i ciężarówki w Czudcu [ZDJĘCIA]Autor komentarza: EbenezerTreść komentarza: Człowieku, co ty wogole pie**lisz ? Po co wogole wspominasz o tych dobrze oplaconych adwokatach? Myslisz, ze to ma jakies znaczenie w sprawie? Prokurator z Ciebie, zeby wydawac takie wyroki? Wez sie patusie zajmij swoim zyciem i spozytkuj ten czas na cos innego, ty biedoidzie zalosny.Data dodania komentarza: 04.12.2023, 16:19Źródło komentarza: Prokuratura ma wyniki sekcji mężczyzny pobitego w Sokołowie Młp. i zmienia zarzutyAutor komentarza: StanTreść komentarza: kamery nie pokażą rozmowy miedzy nimi i powodów sprzeczki która doprowadziła do działań których następstwem była śmierć . Nikt się tego nie dowie o to zadbają dobrze opłacenie przez rodziców adwokaci nieodpowiedzialnych sprawców zdarzenia Tragedia jest w tym ze młodzież nie jest święta i nie ma żadnego usprawiedliwienia dla wykonania ciosu w twarz drugiego człowieka .I tu jest problem nie prawny a moralny tych niedorosłych do życia ludzi i ich rodziców .Data dodania komentarza: 04.12.2023, 12:06Źródło komentarza: Prokuratura ma wyniki sekcji mężczyzny pobitego w Sokołowie Młp. i zmienia zarzutyAutor komentarza: StróżTreść komentarza: Nawet adwokat bogatych rodziców nie zmyje krwi z rąk i nie oczyści sumienia, człowieka niezyje a wszyscy inaczej by podeszli do tego gdyby był to ktoś z rodziny lub kolega .Data dodania komentarza: 03.12.2023, 21:24Źródło komentarza: Prokuratura ma wyniki sekcji mężczyzny pobitego w Sokołowie Młp. i zmienia zarzuty
Reklama
Reklama
Reklama