Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Cieszanów Rock Festiwal 2024
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

Potrącenie 97-latki w Rzeszowie. Kobieta jest w ciężkim stanie

Podziel się
Oceń

Wracamy do tematu wtorkowego wypadku na os. Pobitno, gdzie na przejściu dla pieszych potrącona została 97-latka. Stan kobiety jest ciężki.
Potrącenie 97-latki w Rzeszowie. Kobieta jest w ciężkim stanie

Źródło: archiwum Halo Rzeszów

Przypomnijmy, że we wtorek (7.11.) rzeszowscy policjanci pracowali na miejscu wypadku na al. al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego w Rzeszowie. Po godz. 17 doszło tam do potrącenia kobiety na przejściu dla pieszych.

Do zdarzenia doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych. - Kierujący lexusem, jadąc lewym pasem ruchu w kierunku Ronda Kuronia, nie ustąpił pierwszeństwa kobiecie znajdującej się na pasach - opisywał wypadek rzecznik policji. Jak dodał, uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi. 

Kobieta trafiła do szpitala. Wstępne informacje podawane przez policję mówiły, że odniosła ona obrażenia ciała, ale stan zdrowia nie zagraża jej życiu. Jak ustaliła redakcja Halo Rzeszów stan kobiety, po licznych badaniach, okazał się ciężki. - Zmiażdżona została prawa stopa. Lekarz okazał mi zdjęcie i przedstawił diagnozę amputacji nogi. Zabieg został wykonany natychmiast. Przeprowadzono amputacje poniżej kolana - przekazał syn poszkodowanej 97-letniej Haliny P. Ponadto lekarze stwierdzili złamanie obojczyka oraz podejrzenia krwiaków w mózgu. W środowym badaniu tomograficznym krwiaka potwierdzono. Dodatkowo wykryto złamanie czterech żeber.

Obecnie starsza kobieta przebywa w stanie śpiączki farmakologicznej i znajduje się pod respiratorem. - Pomimo zaawansowanego wieku była osobą w pełni sprawną intelektualnie. Do ostatnich dni korzystała z oferty dwóch bibliotek. Rozwiązywała samodzielnie krzyżówki. Mama była też aktywna fizycznie, niedawno przeszła przemyskie górki - powiedział nam syn poszkodowanej. 

Sprawą zajmują się rzeszowscy policjanci z wydziału ruchu drogowego. - Trwają dalsze czynności zmierzające do dokładnego wyjaśnienia okoliczności przedmiotowego zdarzenia - przekazał asp. Andrzej Stebnicki z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

Pamiętajmy, że mgły, opady deszczu i szybciej zapadający zmrok, to elementy utrudniające bezpieczne poruszanie się po drogach - zarówno dla kierujących, jak i też pieszych. Policja przypomina o obowiązku korzystania z elementów odblaskowych przez pieszych poruszających się poza terenem zabudowanym. Kierowcy powinni zwiększyć swoją czujność, zwłaszcza w otoczeniu przejść dla pieszych.

PRZECZYTAJ TAKŻE:


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: rzeszowiakTreść komentarza: Nie dziwi ten fakt, ja nawet za kasę nie wszedłbym do tej kałuży!Data dodania komentarza: 21.07.2024, 11:37Źródło komentarza: Miejskie kąpielisko na Żwirowni zamknięte! W wodzie wykryto bakterie coliAutor komentarza: JurekTreść komentarza: Jeszcze długość przyrodzenia należy podać, i wszystkie smęty dadzą radę do Niemiec wyjechać. Instrukcja szczegółowa, nie trafiająca do obywatela.Data dodania komentarza: 19.07.2024, 19:34Źródło komentarza: Straż Graniczna zachęca podróżnych do samodzielnych odpraw na lotniskuAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ile miał lat ten mężczyzna wie ktośData dodania komentarza: 18.07.2024, 18:48Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: Zj3byTreść komentarza: Kolejna ofiara ginocentryzmu i braku opieki psychicznej nad mężczyznami. "Śmieci" mają tyrać do usaranej śmierci i nie dożyć emerytury najlepiej. Ale to baby mają źle na świecie przecież.Data dodania komentarza: 18.07.2024, 09:26Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: KrzysztofTreść komentarza: Nie wiem co w tym pomniku jest kontrowersyjnego uważam, że i tak jest bardzo "wyważony" w swojej treści. Tak to jest jak POLSKA nie upomina się o swoich bestialsko zamordowanych obywateli, a na Ukrainie dalej narracja jest jako narodowościowe niesnaski wręcz incydent wojenny.Data dodania komentarza: 18.07.2024, 07:45Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: BorewiczTreść komentarza: Dziwna ta woda zawsze spływa tam gdzie jest najniżej i nigdy nie płynie pod górę, ale bzdura mój komentarz został rozpoznany jako spamData dodania komentarza: 17.07.2024, 22:47Źródło komentarza: Rzeszów pod wodą! Zalane ulice i budynki, nieprzejezdne drogi! [ZDJĘCIA, WIDEO, POSŁUCHAJ]
Reklama
Reklama
Reklama