Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama jak głosować w Rzeszowie
Reklama Powiat Rzeszowski

Prokuratura w Rzeszowie: 12-letnia Anastazja przypadkową ofiarą nożownika

Podziel się
Oceń

Wciąż trwa policyjne śledztwo i obława za nieznanym sprawcą, który w poniedziałek wieczorem zaatakował 12-letnią dziewczynkę.
Prokuratura w Rzeszowie: 12-letnia Anastazja przypadkową ofiarą nożownika

Źródło: archiwum

Wszystko na to wskazuje, że 12-letnia Anastazja, która wczoraj wieczorem została zaatakowana przez nieznanego sprawcę, była przypadkową ofiarą napastnika. - Do tej pory nie ustalono, że dziewczynka stała się ofiara napaści na tle narodowościowym czy poszkodowaną w wyniku konfliktu rodzinnego - przekazał w rozmowie z Halo Rzeszów prok. Krzysztof Ciechanowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie. 

Wciąż jednak nieznane są personalia nożownika. - Trwają intensywne działania operacyjne w terenie. Uruchomiliśmy różny przekrój swoich sił i środków. To dla nas priorytetowa sprawa - powiedział asp. Andrzej Stebnicki z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Przypomnijmy, że poszukiwania mężczyzny rozpoczęły się wczoraj ok. godz. 17, tuż po przybyciu na miejsce pierwszych patroli policji. 

Zaszedł ją od tyłu

 Do zdarzenia doszło na ul. Mikołajczyka na os. Generała Andersa. - Ustalono, że dziewczynka szła sama na zakupy do pobliskiego sklepu i nagle nieznany mężczyzna miał zajść ją od tyłu, a następnie zadał kilka ran w okolicach szyi oraz głowy, ostrym przedmiotem, najprawdopodobniej nożem - przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie. Dziewczynka zdążyła powiadomić swoją matkę, a ta następnie zaalarmowała służby.

12-latka trafiła na Szpitalny Oddział ratunkowy Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr  w Rzeszowie. - Została poddana operacji chirurgicznej w strefie twarzowo-szczękowej. Aktualnie dziewczynka przebywa na OIOM - poinformował we wtorek rano Tomasz Warchoł, rzecznik szpitala. Początkowo lekarze liczyli, że dziewczynkę uda się wybudzić ze śpiączki farmakologicznej we wtorek, ale już wiadomo, że tę decyzję odłożono do środy. 

Stan Anastazji określany jest jako ciężki, ale stabilny. Prokuratura wszczęła śledztwo ws usiłowania zabójstwa dziewczynki. 

PRZECZYTAJ TAKŻE:


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: franek kimonoTreść komentarza: nigdy więcej pis !!! myślący i rozsądni rzeszowianie głosują na Konrada FijołkaData dodania komentarza: 19.04.2024, 16:37Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: kierowcaTreść komentarza: Ale sobie Pan prezydent strzał w kolano zrobił przed wyborami, dziękujemy już temu panu, wystarczy tego dziadostwa. Narzekano na Pana Ferenca ale za jego kadencji to by było nie do pomyślenia!Data dodania komentarza: 18.04.2024, 20:41Źródło komentarza: Potężne korki. W godzinach szczytu remontują drogiAutor komentarza: głosuje bo mam prawoTreść komentarza: jeśli mam wybrać między dżumą a cholerą to wybieram ... grypę czyli głosuję na szumnego aby wreszcie po 20 latach rozbić układ rzeszowski. brawo J. Strojny któremu udało się zebrać ludzi nie związanych z politykami. samorząd to władza mieszkańców a nie polityków z Warszawy, Białegostoku, Gdańska czy Krakowa.Data dodania komentarza: 18.04.2024, 17:31Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: głosuję bo mam prawoTreść komentarza: jeśli mam wybierać między dżumą a cholerą to wybieram grypę ... czyli głosuję ma szumnego aby wreszcie po 20 latach rozbić układ rzeszowski tak jak to chce zrobić Jacek Strojny . brawo nowy radny WróbelData dodania komentarza: 18.04.2024, 16:42Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: NIE GŁOSUJE NA FIOŁKATreść komentarza: Jak to jest że hala na Podpromiu dla dwóch drużyn i możliwości eventowych wciąż nie doczekała się modernizacji i rozbudowy a dla Garstki kibiców z Resowi spadającej do drugiej ligi, Konrad Fiołek i jego radni będą budować wielki stadion ucinając pieniądze z poprawy dróg i skrzyżowań. To wszystko mimo korków i brak miejsc parkingowych. Za to stawka za parkowanie w centrum miasta znów wzrosła. Stadion żużlowy i piłkarski nie spełnią wymogów i zamiast dołożyć do tego 3mln zł oni wolą wyrzucić w błoto prawie 200mln na stadion który będzie świecił pustkami zarówno dla lekkoatletyki jak i rozgrywek 3 ligi dla Resowi. Był skłonny oddać nawet deweloperom za psie pieniądze warta miliony działkę z Placu Balcerowicza. Skandal! Fiołek marnotrawi finanse publiczne dla kolegów kiboli i rozdaje mienie miasta deweloperom pod stołem. Dość! RZESZÓW DAJE CZERWONĄ KARTKĘ FIOŁKOWI W WYBORACH!Data dodania komentarza: 18.04.2024, 11:04Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: Przecież to dostawka Pisu ,więc wszystko jasneData dodania komentarza: 17.04.2024, 11:33Źródło komentarza: Razem dla Rzeszowa świętuje - ich głos będzie znaczący
Reklama
News will be here
Reklama
Reklama