Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama Eco Energy 24 – klimatyzacja Rzeszów
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Prokuratura w Rzeszowie: 12-letnia Anastazja przypadkową ofiarą nożownika

Podziel się
Oceń

Wciąż trwa policyjne śledztwo i obława za nieznanym sprawcą, który w poniedziałek wieczorem zaatakował 12-letnią dziewczynkę.
Prokuratura w Rzeszowie: 12-letnia Anastazja przypadkową ofiarą nożownika

Źródło: archiwum

Wszystko na to wskazuje, że 12-letnia Anastazja, która wczoraj wieczorem została zaatakowana przez nieznanego sprawcę, była przypadkową ofiarą napastnika. - Do tej pory nie ustalono, że dziewczynka stała się ofiara napaści na tle narodowościowym czy poszkodowaną w wyniku konfliktu rodzinnego - przekazał w rozmowie z Halo Rzeszów prok. Krzysztof Ciechanowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie. 

Wciąż jednak nieznane są personalia nożownika. - Trwają intensywne działania operacyjne w terenie. Uruchomiliśmy różny przekrój swoich sił i środków. To dla nas priorytetowa sprawa - powiedział asp. Andrzej Stebnicki z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Przypomnijmy, że poszukiwania mężczyzny rozpoczęły się wczoraj ok. godz. 17, tuż po przybyciu na miejsce pierwszych patroli policji. 

Zaszedł ją od tyłu

 Do zdarzenia doszło na ul. Mikołajczyka na os. Generała Andersa. - Ustalono, że dziewczynka szła sama na zakupy do pobliskiego sklepu i nagle nieznany mężczyzna miał zajść ją od tyłu, a następnie zadał kilka ran w okolicach szyi oraz głowy, ostrym przedmiotem, najprawdopodobniej nożem - przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie. Dziewczynka zdążyła powiadomić swoją matkę, a ta następnie zaalarmowała służby.

12-latka trafiła na Szpitalny Oddział ratunkowy Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr  w Rzeszowie. - Została poddana operacji chirurgicznej w strefie twarzowo-szczękowej. Aktualnie dziewczynka przebywa na OIOM - poinformował we wtorek rano Tomasz Warchoł, rzecznik szpitala. Początkowo lekarze liczyli, że dziewczynkę uda się wybudzić ze śpiączki farmakologicznej we wtorek, ale już wiadomo, że tę decyzję odłożono do środy. 

Stan Anastazji określany jest jako ciężki, ale stabilny. Prokuratura wszczęła śledztwo ws usiłowania zabójstwa dziewczynki. 

PRZECZYTAJ TAKŻE:


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Szkoda że do prezydenta dopiero teraz to dotarło, wcześniej to byli jego braciaData dodania komentarza: 11.07.2025, 09:07Źródło komentarza: Prezydent Duda: Ukraińcy i nasi sojusznicy uważają, że lotnisko w Rzeszowie i nasze autostrady należą im sięAutor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama