Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski
Reklama Centrum Handlowe Respan

W Szczecinie brakuje pielęgniarek. Szpital szuka ich w Rzeszowie i okolicach

Podziel się
Oceń

Szpital Wojewódzki w Szczecinie, w obliczu znacznych braków kadrowych, postanowił ofertę zatrudnienia skierować właśnie do pielęgniarek i pielęgniarzy z Rzeszowa i okolic.
W Szczecinie brakuje pielęgniarek. Szpital szuka ich w Rzeszowie i okolicach

Źródło: gov.pl

Tylko 407 praw wykonywania zawodu zostało w latach 2019-21 wydanych pielęgniarkom w województwie zachodniopomorskim. W tym samym czasie w województwie podkarpackim do systemu weszło aż 1241 nowych pielęgniarek – trzy razy więcej niż na Pomorzu Zachodnim. 

Niekorzystnie dla zachodniopomorskiego wyglądają także statystyki średniej wieku personelu. W północno-zachodniej Polsce statystyczna pielęgniarka miała w 2022 roku 54,4 lat, podczas gdy pielęgniarka w województwie podkarpackim była od niej młodsza o ponad pięć lat. Średnia w Polsce wyniosła wówczas 53,7 lat – to znacznie więcej niż w Rzeszowie, który ma najmłodszą kadrę pielęgniarską w Polsce (~49,3 lat) i, niestety, wciąż mniej niż w Szczecinie.

– Coraz więcej naszych koleżanek osiągnęło lub zbliża się do wieku emerytalnego. Co więcej, w naszym szpitalu nowych, młodych pielęgniarek, które przyszłyby zaraz po studiach, jest jak na lekarstwo – tłumaczy dr n. zdr. Maria Smalec, naczelna pielęgniarka w Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Szczecinie. – Dlatego pomyśleliśmy, że przy tak dużych dysproporcjach panujących w różnych częściach kraju, znajdą się osoby, które mają trudności ze znalezieniem atrakcyjnej pracy w swoich miejscowościach i szukają nowych możliwości w zawodzie. Oferujemy im zatrudnienie „od ręki”, mieszkanie na start i pomoc we wszystkich formalnościach.

Pielęgniarki, które zdecydują się na przeprowadzkę i podjęcie pracy w stolicy Pomorza Zachodniego znajdą swoje miejsce w jednym z kilkudziesięciu oddziałów szpitalnych, pracowni lub poradni.

– Jesteśmy największym szpitalem wielospecjalistycznym w regionie. Mamy oddziały zachowawcze i zabiegowe, mamy SOR-y, zakład opiekuńczo-leczniczy, pediatrię. Realizujemy wysoko specjalistyczne procedury, przeszczepiamy nerki, wątroby i płuca. Właśnie kończymy budowę nowego budynku oddziałów zakaźnych z lądowiskiem dla śmigłowców na dachu. Naprawdę dużo się u nas dzieje. Zatrudniamy obecnie około 800 pielęgniarek, a jesteśmy gotowi zatrudnić nawet sto kolejnych. Tych osób u nas po prostu nie ma, prześcigamy się z innymi miejscami w ofertach, staramy się zainteresować młodsze koleżanki pracą w naszej jednostce, ale trudno nam rywalizować z sektorem prywatnym i innymi szpitalami, gdyż pielęgniarek w naszym województwie najzwyczajniej w świecie brakuje – dodaje dr Maria Smalec.

Jak dodaje dyrekcja SPWSZ, szpital zaoferuje zainteresowanym, nowo zatrudnionym pielęgniarkom lub pielęgniarzom spoza Szczecina służbowe mieszkania i wesprze we wszystkich formalnościach wymaganych w nowym miejscu nie tylko pracy, ale i życia.

Osoby zainteresowane ofertą szczecińskiego Szpitala Wojewódzkiego mogą kontaktować się z zastępczynią pielęgniarki naczelnej – dr n. med. i n. zdr. Sylwią Sołowiej (tel. 668 672 327, mail: [email protected]) lub z pielęgniarką naczelną – dr n. zdr. Marią Smalec (tel. 664 988 379, mail: [email protected]).
 

PRZECZYTAJ TEŻ:


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: RadekTreść komentarza: Gdy umarł to sobie ludzie o nim przypomnięliData dodania komentarza: 21.02.2024, 04:50Źródło komentarza: Grzegorz Tereszkiewicz - aktywista społeczności LGBT przegrał walkę z rakiemAutor komentarza: SomalTreść komentarza: Podoba mi sieData dodania komentarza: 20.02.2024, 20:48Źródło komentarza: Nowy system wyświetlaczy i komunikatów głosowych na stacji Rzeszów GłównyAutor komentarza: kacperB4Treść komentarza: Namalujcie/domalujcie wreszcie łacznik sciezki rowerowej na ul. Kopisto na przejsciu dla pieszych pomiedzy salon merca a milhall - chyba ze to ma byc miejsce do czerpania zysków z....Data dodania komentarza: 20.02.2024, 13:02Źródło komentarza: Rzeszowskie ścieżki rowerowe pod lupą. MZD rusza z inwentaryzacjąAutor komentarza: KrzychuTreść komentarza: Co ci ludzie mają w głowach? Kupować mięso z samochodu na targowisku? Mięso powinno być przechowywane w określonych warunkach w lodówce. Na targowisku to można kupić jabłka, ziemniaki i marchewkę. Mięso tylko w sklepie. Zaoszczędzili 2 zł na galarecie...Data dodania komentarza: 18.02.2024, 14:33Źródło komentarza: Śmiertelne zatrucie mięsem z targowiska w Nowej Dębie. Zatrzymano dwie osobyAutor komentarza: JanTreść komentarza: Usunie progi na ścieżkach przy wyjazdach z posesji!!!!!!!!!!Data dodania komentarza: 16.02.2024, 20:49Źródło komentarza: Rzeszowskie ścieżki rowerowe pod lupą. MZD rusza z inwentaryzacjąAutor komentarza: AldonaTreść komentarza: Dla mnnie catering to wybawienie bo nie mam czasu na gotowanie, pudełka zamawiam z Cud i Miód . Jedzenie jest smaczne, zdrowe i różnorodne wiec posiłki mi się nie przejadają.Data dodania komentarza: 16.02.2024, 13:18Źródło komentarza: Przetestuj catering dietetyczny w Rzeszowie i rozpocznij przygodę ze zdrowym odżywianiem
Reklama
Reklama
Reklama