Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Centrum Handlowe Respan
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

6-letnie dziecko z monetą w przełyku. Konieczny był zabieg

Podziel się
Oceń

Kilka dni temu na SOR w Przemyślu trafiło 6-letnie dziecko z monetą, która utknęła w przewężeniu przełyku, skarżąc się na ból gardła i trudności w połykaniu.
6-letnie dziecko z monetą w przełyku. Konieczny był zabieg
Zdjęcie RTG z widoczną monetą w przełyku.

Źródło: SOR Przemyśl

Przyczyną połknięcia monety było najprawdopodobniej zabawa. Chłopiec bawił się monetami, które znalazł w domu. W pewnym momencie jedna z nich wpadła mu do gardła.

Lekarze na SOR wykonali zdjęcie rentgenowskie, które potwierdziło obecność monety w przełyku. Konieczny był zabieg ezofagoskopii, który polega na wprowadzeniu do przełyku endoskopu, czyli giętkiego przewodu z kamerą na końcu. Dzięki temu lekarze mogli usunąć monetę bez konieczności wykonywania operacji.

Zabieg przebiegł pomyślnie. Moneta została usunięta z przełyku bez żadnych powikłań. Chłopiec jest już w domu i czuje się dobrze.

Na szczęście złotówkę udało się wydobyć z przełyku dziecka. fot. SOR Przemyśl

PRZECZYTAJ TAKŻE:


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: WikiTreść komentarza: I po co były jakieś uchwały o swoich kandydatach robić? PO się ośmieszyła tylkoData dodania komentarza: 29.02.2024, 22:09Źródło komentarza: PO rezygnuje z własnego kandydata na rzecz Konrada FijołkaAutor komentarza: lózakTreść komentarza: chwila strachu, obetną ci kohones i już za darmo jeździsz w Dzień KobietData dodania komentarza: 29.02.2024, 19:35Źródło komentarza: Rzeszowski Dzień Kobiet: Kurs zabytkowym autobusem i muzyczne perły w Rzeszowskich PiwnicachAutor komentarza: JArekTreść komentarza: Dyskryminacja, nawet w autobusieData dodania komentarza: 28.02.2024, 22:47Źródło komentarza: Rzeszowski Dzień Kobiet: Kurs zabytkowym autobusem i muzyczne perły w Rzeszowskich PiwnicachAutor komentarza: kkkTreść komentarza: kierowca tira, najmądrzejszy w całej wsiData dodania komentarza: 28.02.2024, 17:57Źródło komentarza: Leszczawa Dolna: Ciężarówka dachowała po sforsowaniu barierekAutor komentarza: MagdaTreść komentarza: Gdzie ten brutalny atak? Brutalny atak to jest rzucić się na kogoś z pięściami i tłuc go konkretnie. Tu widzę tylko popchnięcie, owszem została użyta siła ale brutalny atak? BUHAHAHAHAHAHAData dodania komentarza: 28.02.2024, 10:18Źródło komentarza: Brutalny atak na kontrolerkę biletów w autobusie linii 47 w Rzeszowie! [WIDEO]Autor komentarza: rudniokTreść komentarza: przeczytaj tekst ze zrozumieniem a potem głupio komentujData dodania komentarza: 27.02.2024, 19:42Źródło komentarza: Problemy mieszkańców Rudnej Wlk. Były komisarz Świlczy zredukował kursy linii 8
Reklama
Reklama
Reklama