Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Centrum Handlowe Respan
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Zmiany w rozkładach Polregio – więcej połączeń i krótszy czas przejazdu

Podziel się
Oceń

Nowe rozkłady jazdy pociągów Polregio, które w niektórych częściach Polski zaczną obowiązywać już od 10 grudnia, przyniosą wiele zmian. Wśród nich są nowe połączenia, które ułatwią mieszkańcom Podkarpacia podróże do innych części Polski.
Zmiany w rozkładach Polregio – więcej połączeń i krótszy czas przejazdu

Autor: Łukasz Kotulak/Halo Rzeszów

Jakie zmiany przewidziano? Zwiększenie pracy eksploatacyjnej o 10 proc. i ilości zamówionych tras o 16 proc. Łącznie Polregio w rozkładzie jazdy 2023/2024 będzie uruchamiać ponad 1750 połączeń kolejowych dziennie, a pociągi przewoźnika zatrzymają się na ok. 1950 przystankach i stacjach kolejowych w całej Polsce.

– Nowy rozkład jazdy Polregio to efekt zarówno dynamicznego wzrostu spółki, jak i owocnej współpracy z samorządami wojewódzkimi. W kilku województwach istotnie zwiększamy pracę eksploatacyjną. Dzięki temu w 2024 r. Polregio powinno przekroczyć rekordowy poziom 100 mln przewiezionych pasażerów. W nowym rozkładzie jazdy, pociągi   będą codziennie zatrzymywać się aż na ok. 1950 stacjach, w tym na kilkudziesięciu nowych przystankach, niwelując tym samym zjawisko wykluczenia transportowego – mówi Adam Pawlik, Prezes Zarządu POLREGIO S.A.

Zmiany w poszczególnych województwach

W województwie podkarpackim uruchomione zostaną 2 nowe połączenia. Od 1 lutego 2024 r. 4 pociągi w relacji Rzeszów Główny – Mielec – Rzeszów Gł. oraz 4 pociągi od II kwartału 2024 r. na trasie Strzyżów nad Wisłokiem-Jasło-Strzyżów nad Wisłokiem. Ponadto liczba par połączeń w relacji Rzeszów Gł. – Jasionka Lotnisko zostanie zwiększona z 12 do 13, a połączenie z Dębicy do Katowic zamieni się na Dębica-Oświęcim.

Co z pozostałymi województwami? Dla nich również zaplanowano szereg istotnych zmian, takich jak więcej pociągów na trasie Kraków Główny – Czechowice-Dziedzice oraz Kraków Główny-Zakopane, powrót połączenia Żagań-Cottbus oraz 6 dodatkowych par pociągów kursujących bezpośrednio na lotnisko w Gdańsku.

Pełen rozkład jazdy oraz wyszukiwarka połączeń jest dostępna na stronie: https://polregio.pl/pl/rozklad-jazdy-i-mapa-polaczen/rozklad-jazdy/

Potrzebne zmiany?

Z pewnością adaptacje komunikacji są dobrą wiadomością dla pasażerów. Dzięki nowym połączeniom podróże do różnych części Polski będą łatwiejsze, szybsze i tańsze.

– Już teraz w części województw wzrost pracy eksploatacyjnej jest bardzo znaczący. W województwie podkarpackim zbliżamy się już do maksimum wynikającego z umowy. Podobna sytuacja jest na Pomorzu, gdzie obsługujemy dwa kontrakty, osobno na obsługę linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej i pozostałych relacji regionalnych. Znacząco rozwijamy również ofertę przewozową w województwie zachodniopomorskim. W pozostałych regionach nadal mamy duży potencjał do dalszego rozwoju. Stale rosnący popyt na przewozy z pewnością przełoży się na korekty nowego rozkładu jazdy z korzyścią dla pasażerów w 2024 r. – podkreśla Marcel Klinowski, Wiceprezes Zarządu POLREGIO S.A.

PRZECZYTAJ TAKŻE:


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JArekTreść komentarza: Dyskryminacja, nawet w autobusieData dodania komentarza: 28.02.2024, 22:47Źródło komentarza: Rzeszowski Dzień Kobiet: Kurs zabytkowym autobusem i muzyczne perły w Rzeszowskich PiwnicachAutor komentarza: kkkTreść komentarza: kierowca tira, najmądrzejszy w całej wsiData dodania komentarza: 28.02.2024, 17:57Źródło komentarza: Leszczawa Dolna: Ciężarówka dachowała po sforsowaniu barierekAutor komentarza: MagdaTreść komentarza: Gdzie ten brutalny atak? Brutalny atak to jest rzucić się na kogoś z pięściami i tłuc go konkretnie. Tu widzę tylko popchnięcie, owszem została użyta siła ale brutalny atak? BUHAHAHAHAHAHAData dodania komentarza: 28.02.2024, 10:18Źródło komentarza: Brutalny atak na kontrolerkę biletów w autobusie linii 47 w Rzeszowie! [WIDEO]Autor komentarza: rudniokTreść komentarza: przeczytaj tekst ze zrozumieniem a potem głupio komentujData dodania komentarza: 27.02.2024, 19:42Źródło komentarza: Problemy mieszkańców Rudnej Wlk. Były komisarz Świlczy zredukował kursy linii 8Autor komentarza: abcTreść komentarza: Nie jest prawdą że przywrócono wszystkie kursy linii 8 do Rudnej Wielkiej. Praktycznie przez 2 godziny między 16 z minutami a 18 z minutami nie ma do Rudnej żadnego kursu MPK. Ani linii 8 ani 20Data dodania komentarza: 27.02.2024, 14:27Źródło komentarza: Problemy mieszkańców Rudnej Wlk. Były komisarz Świlczy zredukował kursy linii 8Autor komentarza: NiezależnyTreść komentarza: Komunikaty po nowemu??? To jakiś żart. Przecież praktycznie nic nie jest zrozumiałe czy słyszalne - zwłaszcza jeżeli jakiś pociąg stoi obok peronu. No chyba, że to taka nowość - podkarpacka "innowacyjność". Dno i k..pa mułu.Data dodania komentarza: 24.02.2024, 15:07Źródło komentarza: Nowy system wyświetlaczy i komunikatów głosowych na stacji Rzeszów Główny
Reklama
Reklama
Reklama