Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama

Zmiany w rozkładach Polregio – więcej połączeń i krótszy czas przejazdu

Podziel się
Oceń

Nowe rozkłady jazdy pociągów Polregio, które w niektórych częściach Polski zaczną obowiązywać już od 10 grudnia, przyniosą wiele zmian. Wśród nich są nowe połączenia, które ułatwią mieszkańcom Podkarpacia podróże do innych części Polski.
Zmiany w rozkładach Polregio – więcej połączeń i krótszy czas przejazdu

Autor: Łukasz Kotulak/Halo Rzeszów

Jakie zmiany przewidziano? Zwiększenie pracy eksploatacyjnej o 10 proc. i ilości zamówionych tras o 16 proc. Łącznie Polregio w rozkładzie jazdy 2023/2024 będzie uruchamiać ponad 1750 połączeń kolejowych dziennie, a pociągi przewoźnika zatrzymają się na ok. 1950 przystankach i stacjach kolejowych w całej Polsce.

– Nowy rozkład jazdy Polregio to efekt zarówno dynamicznego wzrostu spółki, jak i owocnej współpracy z samorządami wojewódzkimi. W kilku województwach istotnie zwiększamy pracę eksploatacyjną. Dzięki temu w 2024 r. Polregio powinno przekroczyć rekordowy poziom 100 mln przewiezionych pasażerów. W nowym rozkładzie jazdy, pociągi   będą codziennie zatrzymywać się aż na ok. 1950 stacjach, w tym na kilkudziesięciu nowych przystankach, niwelując tym samym zjawisko wykluczenia transportowego – mówi Adam Pawlik, Prezes Zarządu POLREGIO S.A.

Zmiany w poszczególnych województwach

W województwie podkarpackim uruchomione zostaną 2 nowe połączenia. Od 1 lutego 2024 r. 4 pociągi w relacji Rzeszów Główny – Mielec – Rzeszów Gł. oraz 4 pociągi od II kwartału 2024 r. na trasie Strzyżów nad Wisłokiem-Jasło-Strzyżów nad Wisłokiem. Ponadto liczba par połączeń w relacji Rzeszów Gł. – Jasionka Lotnisko zostanie zwiększona z 12 do 13, a połączenie z Dębicy do Katowic zamieni się na Dębica-Oświęcim.

Co z pozostałymi województwami? Dla nich również zaplanowano szereg istotnych zmian, takich jak więcej pociągów na trasie Kraków Główny – Czechowice-Dziedzice oraz Kraków Główny-Zakopane, powrót połączenia Żagań-Cottbus oraz 6 dodatkowych par pociągów kursujących bezpośrednio na lotnisko w Gdańsku.

Pełen rozkład jazdy oraz wyszukiwarka połączeń jest dostępna na stronie: https://polregio.pl/pl/rozklad-jazdy-i-mapa-polaczen/rozklad-jazdy/

Potrzebne zmiany?

Z pewnością adaptacje komunikacji są dobrą wiadomością dla pasażerów. Dzięki nowym połączeniom podróże do różnych części Polski będą łatwiejsze, szybsze i tańsze.

– Już teraz w części województw wzrost pracy eksploatacyjnej jest bardzo znaczący. W województwie podkarpackim zbliżamy się już do maksimum wynikającego z umowy. Podobna sytuacja jest na Pomorzu, gdzie obsługujemy dwa kontrakty, osobno na obsługę linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej i pozostałych relacji regionalnych. Znacząco rozwijamy również ofertę przewozową w województwie zachodniopomorskim. W pozostałych regionach nadal mamy duży potencjał do dalszego rozwoju. Stale rosnący popyt na przewozy z pewnością przełoży się na korekty nowego rozkładu jazdy z korzyścią dla pasażerów w 2024 r. – podkreśla Marcel Klinowski, Wiceprezes Zarządu POLREGIO S.A.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pytaAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: dzieci sie nie robi a jak cos to wszystkie chcą rodzic w Rzeszowie a potem płacz że oddział zamykają. Tak samo jest ze szkołami, wożą dzieci do miasta a potem płaczą że szkołe na wsi zamykają. Mamy płacić za puste sale?Data dodania komentarza: 26.06.2025, 06:42Źródło komentarza: Co z porodówką w Lesku? Do walki dołącza Partia Razem
Reklama
Reklama
Reklama