Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama jak głosować w Rzeszowie
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Nowy park dla zdrowia ciała i ducha rzeszowskich seniorów

Podziel się
Oceń

Przy ulicy Staszica w Rzeszowie powstał nowy park, zaprojektowany specjalnie z myślą o seniorach. Znajdują się w nim urządzenia do wykonywania lekkich, rozciągających ćwiczeń, które mają im pomóc w utrzymaniu dobrej kondycji fizycznej i psychicznej.
Nowy park dla zdrowia ciała i ducha rzeszowskich seniorów

Autor: Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

Jest to niewielki teren, ale jest w nim wszystko, co potrzebne do wypoczynku i rekreacji. Wzdłuż głównej alei miniparku ustawione zostały trejaże z ławkami, obsadzone rabatami, zaprojektowane w sposób umożliwiający stworzenie zielonego dachu. Ustawiony został także parklet, który łączy funkcję wypoczynkową oraz społeczną dzięki tzw. biblioteczce miejskiej. W centralnej części parku, wśród istniejącej zieleni, powstały wielogatunkowe rabaty, natomiast wokół drzew zamontowano ławki. Wybrane drzewa oraz grupy roślin zostały podświetlone. Ogród został ozdobiony także muralem przygotowanym przez Estradę Rzeszowską.

fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

– Teren rekreacyjny przy ul. Staszica jest kolejnym, który został wybudowany w tym roku w Rzeszowie. Wcześniej oddano mieszkańcom nowe ogrody kieszonkowe m.in. przy ul. Sportowej, Dębickiej, kolejny etap parku przy ul. Błogosławionej Karoliny. Ogród na osiedlu gen. Grota-Roweckiego swoją urodę pokaże mocniej wiosną, kiedy zazielenią się posadzone tam rośliny, jednak już teraz zachęcamy do odwiedzenia tego miejsca, w którym zamontowane zostały m.in. urządzenia do lekkich ćwiczeń, dedykowane seniorom – mówi prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek.

fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

Koszt urządzenia parku wyniósł blisko 600 tysięcy złotych. W przyszłym roku w stolicy Podkarpacia powstanie jeszcze kilka osiedlowych zielonych stref odpoczynku, m.in. przy ulicach Szkolnej, Tarnowskiej, Wojtyły i al. Rejtana. Na te inwestycje w budżecie Rzeszowa na 2024 r. zostało zapisane 9 milionów złotych.

PRZECZYTAJ TAKŻE:


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: franek kimonoTreść komentarza: nigdy więcej pis !!! myślący i rozsądni rzeszowianie głosują na Konrada FijołkaData dodania komentarza: 19.04.2024, 16:37Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: kierowcaTreść komentarza: Ale sobie Pan prezydent strzał w kolano zrobił przed wyborami, dziękujemy już temu panu, wystarczy tego dziadostwa. Narzekano na Pana Ferenca ale za jego kadencji to by było nie do pomyślenia!Data dodania komentarza: 18.04.2024, 20:41Źródło komentarza: Potężne korki. W godzinach szczytu remontują drogiAutor komentarza: głosuje bo mam prawoTreść komentarza: jeśli mam wybrać między dżumą a cholerą to wybieram ... grypę czyli głosuję na szumnego aby wreszcie po 20 latach rozbić układ rzeszowski. brawo J. Strojny któremu udało się zebrać ludzi nie związanych z politykami. samorząd to władza mieszkańców a nie polityków z Warszawy, Białegostoku, Gdańska czy Krakowa.Data dodania komentarza: 18.04.2024, 17:31Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: głosuję bo mam prawoTreść komentarza: jeśli mam wybierać między dżumą a cholerą to wybieram grypę ... czyli głosuję ma szumnego aby wreszcie po 20 latach rozbić układ rzeszowski tak jak to chce zrobić Jacek Strojny . brawo nowy radny WróbelData dodania komentarza: 18.04.2024, 16:42Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: NIE GŁOSUJE NA FIOŁKATreść komentarza: Jak to jest że hala na Podpromiu dla dwóch drużyn i możliwości eventowych wciąż nie doczekała się modernizacji i rozbudowy a dla Garstki kibiców z Resowi spadającej do drugiej ligi, Konrad Fiołek i jego radni będą budować wielki stadion ucinając pieniądze z poprawy dróg i skrzyżowań. To wszystko mimo korków i brak miejsc parkingowych. Za to stawka za parkowanie w centrum miasta znów wzrosła. Stadion żużlowy i piłkarski nie spełnią wymogów i zamiast dołożyć do tego 3mln zł oni wolą wyrzucić w błoto prawie 200mln na stadion który będzie świecił pustkami zarówno dla lekkoatletyki jak i rozgrywek 3 ligi dla Resowi. Był skłonny oddać nawet deweloperom za psie pieniądze warta miliony działkę z Placu Balcerowicza. Skandal! Fiołek marnotrawi finanse publiczne dla kolegów kiboli i rozdaje mienie miasta deweloperom pod stołem. Dość! RZESZÓW DAJE CZERWONĄ KARTKĘ FIOŁKOWI W WYBORACH!Data dodania komentarza: 18.04.2024, 11:04Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: Przecież to dostawka Pisu ,więc wszystko jasneData dodania komentarza: 17.04.2024, 11:33Źródło komentarza: Razem dla Rzeszowa świętuje - ich głos będzie znaczący
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama