Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Cieszanów Rock Festiwal 2024
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

Nowy rok, nowe inwestycje – Rzeszów przeznaczy na drogi ponad 190 milionów złotych

Podziel się
Oceń

W kończącym się już 2023 roku na inwestycje drogowe w Rzeszowie wydano 180 mln zł. Jednak na przyszły rok przygotowano więcej pieniędzy – w niedawno przyjętym budżecie na poprawę komunikacji w mieście zaplanowano 194 mln zł.
Nowy rok, nowe inwestycje – Rzeszów przeznaczy na drogi ponad 190 milionów złotych

Autor: Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

Większość z tych środków zostanie przeznaczona na kontynuację budowy Wisłokostrady, która połączy al. Rejtana z ul. gen. Maczka. Jej częścią będzie wiadukt nad torami kolejowymi, nowy most Załęski oraz przeprawa nad rzeką Młynówką. Łącząca południe Rzeszowa z północą inwestycja odciąży z ruchu centrum miasta i drogę krajową nr 94 w granicach Rzeszowa. Łączny koszt budowy tej trasy to niemal 170 mln zł, z czego w przyszłym roku wydane zostanie blisko 65 mln zł.

Początek prac nad Wisłokostradą, fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

W czerwcu 2024 roku ogłoszony zostanie przetarg na zaprojektowanie i budowę drogi, która ma połączyć ul. Warszawską z gospodarczym sercem miasta – Strefą Przemysłową Dworzysko. 

– W przyszłorocznym budżecie mamy zapisane pieniądze na rozpoczęcie prac. Ta blisko pięciokilometrowa droga wraz z potężnym wiaduktem nad ul. Warszawską i torami kolejowymi może kosztować nawet ponad 250 mln zł. I takie też środki, które udało nam się pozyskać, mamy już zapisane w wieloletniej prognozie finansowej – mówi prezydent Rzeszowa, Konrad Fijołek.

fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

Przyszły rok to również zakończenie budowy  ważnej dla mieszkańców osiedla Kotuli i Staroniwy drogi, która będzie łączyć ul. Wołyńską z ul. Słoneczny Stok (ponad 14 mln zł), a także przedsięwzięć takich jak nowa droga na os. Staromieście i przebudowa ul. Gunwaldzkiej. Rozpoczną się także nowe inwestycje, wśród których można wymienić ważną dla osiedli Słocina i Zalesie trasę, która połączy ul. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego czy budowę ul. Strzelców na os. Budziwój.

Wiadukt na Batorego, fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

–  Zrealizujemy m.in. także drugi etap budowy ul. Parkowej na os. Miłocin i kolejny etap ul. Wyspiańskiego. Będą także nowe chodniki, m.in. na os. Załęże i Matysówka. Na os. Drabinianka zaczniemy budowę kładki nad rzeką Strug, która połączy ul. Jachowicza z ul. Koło. Częścią tej inwestycji będzie oczywiście także rozbudowa układu drogowego – dodaje Fijołek.

PRZECZYTAJ TAKŻE:


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: rzeszowiakTreść komentarza: Nie dziwi ten fakt, ja nawet za kasę nie wszedłbym do tej kałuży!Data dodania komentarza: 21.07.2024, 11:37Źródło komentarza: Miejskie kąpielisko na Żwirowni zamknięte! W wodzie wykryto bakterie coliAutor komentarza: JurekTreść komentarza: Jeszcze długość przyrodzenia należy podać, i wszystkie smęty dadzą radę do Niemiec wyjechać. Instrukcja szczegółowa, nie trafiająca do obywatela.Data dodania komentarza: 19.07.2024, 19:34Źródło komentarza: Straż Graniczna zachęca podróżnych do samodzielnych odpraw na lotniskuAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ile miał lat ten mężczyzna wie ktośData dodania komentarza: 18.07.2024, 18:48Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: Zj3byTreść komentarza: Kolejna ofiara ginocentryzmu i braku opieki psychicznej nad mężczyznami. "Śmieci" mają tyrać do usaranej śmierci i nie dożyć emerytury najlepiej. Ale to baby mają źle na świecie przecież.Data dodania komentarza: 18.07.2024, 09:26Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: KrzysztofTreść komentarza: Nie wiem co w tym pomniku jest kontrowersyjnego uważam, że i tak jest bardzo "wyważony" w swojej treści. Tak to jest jak POLSKA nie upomina się o swoich bestialsko zamordowanych obywateli, a na Ukrainie dalej narracja jest jako narodowościowe niesnaski wręcz incydent wojenny.Data dodania komentarza: 18.07.2024, 07:45Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: BorewiczTreść komentarza: Dziwna ta woda zawsze spływa tam gdzie jest najniżej i nigdy nie płynie pod górę, ale bzdura mój komentarz został rozpoznany jako spamData dodania komentarza: 17.07.2024, 22:47Źródło komentarza: Rzeszów pod wodą! Zalane ulice i budynki, nieprzejezdne drogi! [ZDJĘCIA, WIDEO, POSŁUCHAJ]
Reklama
Reklama
Reklama