Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama jak głosować w Rzeszowie
Reklama Powiat Rzeszowski

Siarczyste mrozy w Rzeszowie. Problemy z komunikacją MPK

Podziel się
Oceń

Niestety silny mróz, który wystąpił dzisiejszej nocy, spowodował problemy w komunikacji miejskiej MPK Rzeszów. Najgorzej było lada świt.
Siarczyste mrozy w Rzeszowie. Problemy z komunikacją MPK
Niektóre kursy mają opóźnienie lub zostały zawieszone - powodem jest siarczysty mróz.

Źródło: archiwum

Nawet - 20 stopni Celsjusza pokazały dziś nad ranem termometry w Rzeszowie. Tak siarczyste mrozy spowodowały liczne utrudnienia w komunikacji MPK Rzeszów. Przed godziną 6 część autobusów nie chciała odpalić, inne się psuły. - W Rzeszowie nie jeżdżą autobusy, nie ma żadnej informacji, a na zewnątrz - 20 stopni! Ludzie stoją i marzną na przystankach! Telefonów oczywiście nie odbierają! - pisali do nas Czytelnicy. 

- Mamy kłopoty z funkcjonowaniem komunikacji miejskiej - potwierdza Marek Filip, prezes MPK w Rzeszowie. Tłumaczy, że rano część autobusów miała problemy z odpaleniem. 

Inne autobusy, kiedy już wyjechały na trasy, także miały problemy. - Blokują się hamulce, niekiedy psuje się ogrzewanie - zauważył Filip. Część autobusów psując się na ulicach miasta, musi czekać na pomoc pogotowia technicznego. - Nie wszystkim pojazdom da się pomóc na miejscu, trzeba je holować na bazę - przekazał prezes rzeszowskiego przewoźnika. 

Jak dodał "sytuacja jest dynamiczna". - Pracujemy nad tym, żeby tak planować komunikację w dniu dzisiejszym, aby pasażerowie nie zostali bez dojazdu do pracy, szkoły, a później powrotu do domów - zapewnił Marek Filip. Rzeszowski przewoźnik nie potrafi na ten moment określić dokładnej liczby zawieszonych, bądź niezrealizowanych kursów. 

Meteorolodzy przewidują, że tak silne mrozy wystąpią w ciągu najbliższych dni i nocy. Dopiero w piątek temperatura powietrza ma się nieco "ocieplić", ale i tak będzie poniżej zera. 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

 


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: franek kimonoTreść komentarza: nigdy więcej pis !!! myślący i rozsądni rzeszowianie głosują na Konrada FijołkaData dodania komentarza: 19.04.2024, 16:37Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: kierowcaTreść komentarza: Ale sobie Pan prezydent strzał w kolano zrobił przed wyborami, dziękujemy już temu panu, wystarczy tego dziadostwa. Narzekano na Pana Ferenca ale za jego kadencji to by było nie do pomyślenia!Data dodania komentarza: 18.04.2024, 20:41Źródło komentarza: Potężne korki. W godzinach szczytu remontują drogiAutor komentarza: głosuje bo mam prawoTreść komentarza: jeśli mam wybrać między dżumą a cholerą to wybieram ... grypę czyli głosuję na szumnego aby wreszcie po 20 latach rozbić układ rzeszowski. brawo J. Strojny któremu udało się zebrać ludzi nie związanych z politykami. samorząd to władza mieszkańców a nie polityków z Warszawy, Białegostoku, Gdańska czy Krakowa.Data dodania komentarza: 18.04.2024, 17:31Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: głosuję bo mam prawoTreść komentarza: jeśli mam wybierać między dżumą a cholerą to wybieram grypę ... czyli głosuję ma szumnego aby wreszcie po 20 latach rozbić układ rzeszowski tak jak to chce zrobić Jacek Strojny . brawo nowy radny WróbelData dodania komentarza: 18.04.2024, 16:42Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: NIE GŁOSUJE NA FIOŁKATreść komentarza: Jak to jest że hala na Podpromiu dla dwóch drużyn i możliwości eventowych wciąż nie doczekała się modernizacji i rozbudowy a dla Garstki kibiców z Resowi spadającej do drugiej ligi, Konrad Fiołek i jego radni będą budować wielki stadion ucinając pieniądze z poprawy dróg i skrzyżowań. To wszystko mimo korków i brak miejsc parkingowych. Za to stawka za parkowanie w centrum miasta znów wzrosła. Stadion żużlowy i piłkarski nie spełnią wymogów i zamiast dołożyć do tego 3mln zł oni wolą wyrzucić w błoto prawie 200mln na stadion który będzie świecił pustkami zarówno dla lekkoatletyki jak i rozgrywek 3 ligi dla Resowi. Był skłonny oddać nawet deweloperom za psie pieniądze warta miliony działkę z Placu Balcerowicza. Skandal! Fiołek marnotrawi finanse publiczne dla kolegów kiboli i rozdaje mienie miasta deweloperom pod stołem. Dość! RZESZÓW DAJE CZERWONĄ KARTKĘ FIOŁKOWI W WYBORACH!Data dodania komentarza: 18.04.2024, 11:04Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: Przecież to dostawka Pisu ,więc wszystko jasneData dodania komentarza: 17.04.2024, 11:33Źródło komentarza: Razem dla Rzeszowa świętuje - ich głos będzie znaczący
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama