Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama jak głosować w Rzeszowie
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Burze śnieżne na Podkarpaciu. GDDKiA w Rzeszowie apeluje: przepuszczajcie pługi

Podziel się
Oceń

Przez Podkarpacie przechodzą liczne komórki z mocnymi opadami śniegu, które powodują utrudnienia na drogach krajowych. GDDKiA w Rzeszowie apeluje do kierowców o przepuszczanie pługów i ostrożną jazdę.
Burze śnieżne na Podkarpaciu. GDDKiA w Rzeszowie apeluje: przepuszczajcie pługi
Burze śnieżne na Podkarpaciu przyczyną utrudnień na drogach.

Źródło: mat. prasowe GDDKiA

Aktualnie na Podkarpaciu najtrudniejsza sytuacja występuje na południu, gdzie występują lokalne burze śnieżne. Powodują one dynamiczne zmiany panujące na drogach. - Chwilowe utrudnienia występują w miejscach zatrzymania się samochodów ciężarowych (odcinek Domaradz – Miejsce Piastowe oraz Jasło - Krosno) - przekazuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie. 

Apel o przepuszczanie pługów

Na podkarpackich drogach krajowych i szybkiego ruchu, gdzie obowiązuje pierwszy lub drugi priorytet odśnieżania, cały czas pracuje około 40 pługopiaskarek i pługosolarek oraz sprzęt przeciw gołoledzi. Niestety w skutecznym odśnieżaniu nie pomaga silnie wiejący wiatr, powodujący zaspy.

GDDKiA w Rzeszowie zapewnia, że robi wszystko, aby zapewnić ciągłość ruchu. Nieco lepsza sytuacja jest na drogach krajowych 94, 19, 28 czy 73, gdzie występuje błoto pośniegowe.  - Apelujemy do kierowców o przepuszczanie pługów i ostrożną jazdę - przekazują służby drogowe.

Podkarpacka policja: kierowcy noga z gazu!

W związku z opadami śniegu jezdnie mogą być śliskie, a w takich sytuacjach koła łatwo tracą przyczepność, a droga hamowania pojazdu znacznie się wydłuża. W takich warunkach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem. Wyprzedzanie, wymijanie i wiele innych manewrów, może być bardzo niebezpiecznych. - Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości. Gdy jezdnie są śliskie, zalega na nich błoto pośniegowe, kierowcy powinni stosować zasadę - wolniej znaczy bezpieczniej. Apelujemy o ostrożność, a przede wszystkim o dostosowanie prędkości do panujących warunków - przekazuje Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie. 


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ZdzichuTreść komentarza: Wchodzi Dawid Uryniewicz żółtą kartkę dostaje Kacper Uryniewicz . Wchodzi Damian Tomek??? Czy Jerzy??? Człowieku ogarnij się potem pisz.,....Data dodania komentarza: 13.04.2024, 17:05Źródło komentarza: Derby Rzeszowa rozstrzygnięte! Stal pokonała Resovię! [FOTO]Autor komentarza: ZdzichuTreść komentarza: Wchodzi Dawid Uryniewicz żółtą kartkę dostaje Kacper Uryniewicz . Wchodzi Damian Tomek??? Czy Jerzy??? Człowieku ogarnij się potem pisz.,....Data dodania komentarza: 13.04.2024, 17:02Źródło komentarza: Derby Rzeszowa rozstrzygnięte! Stal pokonała Resovię! [FOTO] Ł Autor komentarza: CiekawyTreść komentarza: Czy i tym razem hołota musiała się naparzać?Data dodania komentarza: 13.04.2024, 00:58Źródło komentarza: W piątek Derby Rzeszowa. Policja: mecz podwyższonego ryzykaAutor komentarza: KalanasTreść komentarza: Bardzo dobry artykuł. Dobrze ze halo Rzeszów o tym informuje. Brawo Redakcja. Dziwi mnie ze na tej siłowni nie ma oświetlenia ani kamer wieczorem... Szkoda ze władze miasta nic w tej sprawie nei zrobiłyData dodania komentarza: 12.04.2024, 18:52Źródło komentarza: Szczury terroryzują mieszkańców Rzeszowa!Autor komentarza: XTreść komentarza: Mieć Honor, czy w dzisiejszych czasach jest to niemożliwe?Data dodania komentarza: 12.04.2024, 18:28Źródło komentarza: Paweł Baj z Głogowa Młp. z większością w Radzie MiejskiejAutor komentarza: TomTreść komentarza: Konrad Fiołek szansę już miał. Przespał 3 lata.Data dodania komentarza: 12.04.2024, 16:29Źródło komentarza: Trzaskowski w Rzeszowie: dajcie szansę Konradowi Fijołkowi
Reklama
Reklama
Reklama