Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Cieszanów Rock Festiwal 2024
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

Dwa duże pożary w regionie. Spłonął drewniany dom i stolarnia [ZDJĘCIA]

Podziel się
Oceń

Pożar stolarni w okolicy szkoły podstawowej oraz drewnianego domu mieszkalnego, to dwa groźne wydarzenia, z którymi w ostatnich dniach zmagali się podkarpaccy strażacy.
Dwa duże pożary w regionie. Spłonął drewniany dom i stolarnia [ZDJĘCIA]
Pożar stolarni w Łętowni zagrażał pobliskiej szkole podstawowej.

Źródło: KP PSP Łańcut

W poniedziałek (22.01.) o godzinie 17:28 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze wiaty drewnianej w miejscowości Łętownia. Szybka reakcja strażaków okazała się kluczowa dla ochrony pobliskiego budynku szkoły podstawowej i domu mieszkalnego.

Pożar stolarni zagrażał szkole podstawowej

Na miejscu okazało się, że pożarem objęty został kompleks połączonych ze sobą wiat drewnianych, pełnych maszyn stolarskich, sprzętu oraz drewna opałowego. Sytuacja była nie tylko niebezpieczna dla samego kompleksu, ale także zagrażała bezpośrednio sąsiednim budynkom.

Początkowe zastępy straży pożarnej skoncentrowały się na opanowaniu płomieni. Cała akcja ratunkowa była utrudniona przez obecność butli gazowych, które stanowiły potencjalne zagrożenie wybuchem. Nieustraszeni ratownicy zdołali wynieść z płonącego obiektu butlę z acetylenem, 3 butle z tlenem oraz 4 butle z gazem propan-butan, eliminując tym samym ryzyko eskalacji sytuacji.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z AKCJI GAŚNICZEJ:

Choć strażacy szybko opanowali pożar, trwało ponad trzy godziny, zanim udało się zakończyć akcję dogaszania pogorzeliska. Szczęśliwie, w wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń, co można uznać za szczególnie pozytywny rezultat tragicznego wydarzenia.

W akcji ratunkowej brało udział 15 zastępów straży pożarnej, z czego aż 8 z Leżajska oraz 7 z terenu powiatu leżajskiego. Łącznie 60 odważnych strażaków poświęciło się, aby ocalić mienie i życie mieszkańców Łętowni.

Przyczyna pożaru pozostaje przedmiotem dochodzenia prowadzonego przez policję. 

Drewniany domek spłonął doszczętnie

Z kolei w środę (24.01.) w Majdnie Sieniawskim w powiecie przeworskim całkowicie spłonął drewniany budynek mieszkalny. Tu na szczęście także nikomu nic się nie stało. Z ogniem walczyło 6 zastępów straży pożarnych. 

ZOBACZ ZDJĘCIA Z AKCJI GAŚNICZEJ W MAJD NIE SIENIAWSKIM:

Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: policjantTreść komentarza: Tak mu dobrze było w życiu że postanowił je zakończyć. Kolejna smutna statystyka o których mało się pisze i mówi bo olbrzymi problem. Upolitycznione media w tym kraju nie ruszają takich tematów, przecież to Uśmiechnięta Polska Tuska i jego bandy !!!Data dodania komentarza: 22.07.2024, 08:49Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: szokmenTreść komentarza: A to cos zmieni w Podkarpackiej służbie zdrowia? Nie sądzę ! Pracuje w tym środowisku i zapewniam że to żadna pociecha ani powód do radości i ulgi, to dobrze że będą nowe pielęgniarki, ale to tylko statystyka.Data dodania komentarza: 22.07.2024, 08:46Źródło komentarza: 51 nowych pielęgniarek i pielęgniarzy na Podkarpaciu! [ZDJĘCIA]Autor komentarza: rzeszowiakTreść komentarza: Miasto Innowacji !!! :):):):):):)Data dodania komentarza: 21.07.2024, 18:50Źródło komentarza: Rzeszów pod wodą! Zalane ulice i budynki, nieprzejezdne drogi! [ZDJĘCIA, WIDEO, POSŁUCHAJ]Autor komentarza: laskaTreść komentarza: Ruska prowokacja !:):):):):):):):):):):)Data dodania komentarza: 21.07.2024, 18:49Źródło komentarza: Pożar na terenie dawnego marketu Majster przy Przemysłowej!Autor komentarza: SamTreść komentarza: Ale kogo to obchodzi?Data dodania komentarza: 21.07.2024, 18:48Źródło komentarza: Globalna awaria Microsoft. Problemy także na lotnisku Rzeszów-JasionkaAutor komentarza: rzeszowiakTreść komentarza: Nie dziwi ten fakt, ja nawet za kasę nie wszedłbym do tej kałuży!Data dodania komentarza: 21.07.2024, 11:37Źródło komentarza: Miejskie kąpielisko na Żwirowni zamknięte! W wodzie wykryto bakterie coli
Reklama
Reklama
Reklama