Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Transhen Ropczyce, wypożyczalnia sprzętu budowlanego
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Dwa duże pożary w regionie. Spłonął drewniany dom i stolarnia [ZDJĘCIA]

Podziel się
Oceń

Pożar stolarni w okolicy szkoły podstawowej oraz drewnianego domu mieszkalnego, to dwa groźne wydarzenia, z którymi w ostatnich dniach zmagali się podkarpaccy strażacy.
Dwa duże pożary w regionie. Spłonął drewniany dom i stolarnia [ZDJĘCIA]
Pożar stolarni w Łętowni zagrażał pobliskiej szkole podstawowej.

Źródło: KP PSP Łańcut

W poniedziałek (22.01.) o godzinie 17:28 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze wiaty drewnianej w miejscowości Łętownia. Szybka reakcja strażaków okazała się kluczowa dla ochrony pobliskiego budynku szkoły podstawowej i domu mieszkalnego.

Pożar stolarni zagrażał szkole podstawowej

Na miejscu okazało się, że pożarem objęty został kompleks połączonych ze sobą wiat drewnianych, pełnych maszyn stolarskich, sprzętu oraz drewna opałowego. Sytuacja była nie tylko niebezpieczna dla samego kompleksu, ale także zagrażała bezpośrednio sąsiednim budynkom.

Początkowe zastępy straży pożarnej skoncentrowały się na opanowaniu płomieni. Cała akcja ratunkowa była utrudniona przez obecność butli gazowych, które stanowiły potencjalne zagrożenie wybuchem. Nieustraszeni ratownicy zdołali wynieść z płonącego obiektu butlę z acetylenem, 3 butle z tlenem oraz 4 butle z gazem propan-butan, eliminując tym samym ryzyko eskalacji sytuacji.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z AKCJI GAŚNICZEJ:

Choć strażacy szybko opanowali pożar, trwało ponad trzy godziny, zanim udało się zakończyć akcję dogaszania pogorzeliska. Szczęśliwie, w wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń, co można uznać za szczególnie pozytywny rezultat tragicznego wydarzenia.

W akcji ratunkowej brało udział 15 zastępów straży pożarnej, z czego aż 8 z Leżajska oraz 7 z terenu powiatu leżajskiego. Łącznie 60 odważnych strażaków poświęciło się, aby ocalić mienie i życie mieszkańców Łętowni.

Przyczyna pożaru pozostaje przedmiotem dochodzenia prowadzonego przez policję. 

Drewniany domek spłonął doszczętnie

Z kolei w środę (24.01.) w Majdnie Sieniawskim w powiecie przeworskim całkowicie spłonął drewniany budynek mieszkalny. Tu na szczęście także nikomu nic się nie stało. Z ogniem walczyło 6 zastępów straży pożarnych. 

ZOBACZ ZDJĘCIA Z AKCJI GAŚNICZEJ W MAJD NIE SIENIAWSKIM:

Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: WikiTreść komentarza: I po co były jakieś uchwały o swoich kandydatach robić? PO się ośmieszyła tylkoData dodania komentarza: 29.02.2024, 22:09Źródło komentarza: PO rezygnuje z własnego kandydata na rzecz Konrada FijołkaAutor komentarza: lózakTreść komentarza: chwila strachu, obetną ci kohones i już za darmo jeździsz w Dzień KobietData dodania komentarza: 29.02.2024, 19:35Źródło komentarza: Rzeszowski Dzień Kobiet: Kurs zabytkowym autobusem i muzyczne perły w Rzeszowskich PiwnicachAutor komentarza: JArekTreść komentarza: Dyskryminacja, nawet w autobusieData dodania komentarza: 28.02.2024, 22:47Źródło komentarza: Rzeszowski Dzień Kobiet: Kurs zabytkowym autobusem i muzyczne perły w Rzeszowskich PiwnicachAutor komentarza: kkkTreść komentarza: kierowca tira, najmądrzejszy w całej wsiData dodania komentarza: 28.02.2024, 17:57Źródło komentarza: Leszczawa Dolna: Ciężarówka dachowała po sforsowaniu barierekAutor komentarza: MagdaTreść komentarza: Gdzie ten brutalny atak? Brutalny atak to jest rzucić się na kogoś z pięściami i tłuc go konkretnie. Tu widzę tylko popchnięcie, owszem została użyta siła ale brutalny atak? BUHAHAHAHAHAHAData dodania komentarza: 28.02.2024, 10:18Źródło komentarza: Brutalny atak na kontrolerkę biletów w autobusie linii 47 w Rzeszowie! [WIDEO]Autor komentarza: rudniokTreść komentarza: przeczytaj tekst ze zrozumieniem a potem głupio komentujData dodania komentarza: 27.02.2024, 19:42Źródło komentarza: Problemy mieszkańców Rudnej Wlk. Były komisarz Świlczy zredukował kursy linii 8
Reklama
Reklama
Reklama