Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

Podkarpaccy policjanci grają z WOŚP. Na aukcję trafił pluszowy miś drogówki

Podziel się
Oceń

Już w najbliższą niedzielę, 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP) odbędzie się w całym kraju, a podkarpaccy policjanci staną na straży bezpieczeństwa zarówno kwestujących, jak i uczestników tego wyjątkowego wydarzenia.
Podkarpaccy policjanci grają z WOŚP. Na aukcję trafił pluszowy miś drogówki
Komisarz Ewelina Wrona oraz komisarz Piotr Wojtunik z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zapraszają do licytacji pluszowego misia podkarpackiej drogówki.

Źródło: KWP Rzeszów

 Funkcjonariusze intensywnie pracują nad szkoleniem wolontariuszy oraz sprawdzaniem legalności prowadzonych zbiórek, dodatkowo włączając się w aukcje charytatywne na rzecz WOŚP.

Mottem tegorocznego finału jest "Tu wszystko gra OK!", a celem zbiórki jest wsparcie dla płuc po pandemii, zarówno dzieci, jak i dorosłych. Wiele podkarpackich miast przygotowało liczne wydarzenia, podczas których wolontariusze z charakterystycznymi puszkami będą zbierać darowizny.

Policjanci z Podkarpacia biorą czynny udział w przygotowaniach do finału, prowadząc szkolenia dla wolontariuszy i sprawdzając legalność zbiórek. W tym roku funkcjonariusze postanowili także włączyć się w licytacje na rzecz WOŚP, oferując policyjnego misia do wylicytowania. Więcej pod linkiem: https://tiny.pl/czg9r

Aby finał przebiegł w atmosferze bezpieczeństwa, policjanci przekazali kilka istotnych porad dla darczyńców i wolontariuszy. Każdy wolontariusz będzie wyposażony w identyfikator ze zdjęciem, numerem ankiety oraz adresem, a identyfikator musi być czytelny, zawierać "serduszkowe" logo Fundacji WOŚP oraz być noszony na widocznym miejscu. Skarbonki wolontariuszy muszą być oklejone banderolami Fundacji, a zdjęcie na identyfikatorze powinno jednoznacznie odpowiadać wyglądowi wolontariusza.

Dla bezpieczeństwa wolontariuszy i uczestników, każda osoba zgłaszająca się do kwestowania powinna sprawdzić identyfikację i mieć na uwadze, że wszyscy wolontariusze noszą charakterystyczne naklejki. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń o fałszywych wolontariuszy, zachęca się do kontaktu z Policją lub strażą miejską/gminną.

Policjanci apelują także do mieszkańców, by byli czujni i zgłaszali wszelkie podejrzane zachowania podczas zbiórek, które mogą zagrażać bezpieczeństwu. Numer alarmowy 112 jest dostępny dla szybkiego zgłaszania incydentów.

Wszystkie działania podkarpackich policjantów mają na celu zapewnienie, że 32. Finał WOŚP będzie nie tylko świętem hojności, ale także bezpiecznym wydarzeniem dla wszystkich uczestników. Włączmy się w pomoc i bawmy się razem w atmosferze "Tu wszystko gra OK!" podczas tegorocznego finału WOŚP.


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: będą odganiać ruskich różańcemData dodania komentarza: 22.04.2024, 20:33Źródło komentarza: Wojownicy Maryi maszerują przez Rzeszów! [FOTO]Autor komentarza: Kazimierz SikoraTreść komentarza: Kurier Błażowski nr 195 grudzień 2023. pdf Monument w Rzeszowie. Motto: Upamiętnia wydarzenia i ich ofiary – inspiratorzy jego budowy przypisali mu ideę (obecną w treści jego imienia) w niezgodzie z prawdą historyczną. Wydarzenia Ropczyckie poprzedzi- ły Wielki Strajk Chłopski z 16-25 sierpnia 1937 r. (obszernie opisany w Internecie) – wydarzenia przykre dla nas wszystkich. Wynikiem licz- nych starć buntujących się chłopów były ofiary – 44. zabitych, wielu ran- nych i ok. pięciu tys. aresztowanych. W poprzednim Kurierze (nr 194) cy- tuję aut. Grażyna Woźna – „inspira - torami powstania ropczyckiego byli prowokatorzy ludowi oraz komuniści nielegalnie działający w strukturach partii chłopskich i Związku Młodzie- ży Wiejskiej Wici”. Moim zdaniem (K.S.) i zdaniem wielu,, Wydarzenia ropczyckie” i,,Wielki Strajk”, były sa- moistnym buntem chłopskim. Jeżeli brali w nich udział nieliczni komu- nizujący chłopi, to nie oni byli solą tych pamiętnych wydarzeń. Tutaj myśl ks. Mieczysława Malińskiego w,, Życiorysie Karola Wojtyły” str. 13 (wyd. I.) -,, … . Czytaj wprowadzenie w Kurierze Błażowskim nr 194 listopad 2023.pdfData dodania komentarza: 21.04.2024, 16:59Źródło komentarza: Waldemar Szumny z PiS. Rzeszowski pomnik powinien zostaćAutor komentarza: wieslawTreść komentarza: Czy Maryja POTRZEBOWAŁA kiedykolwiek jakichś wojowników ? Ludzie opamiętajcie się, mówię to do tych wierzących. Ci wojownicy sprawiają wrażenie mafii rosyjskiej która ochraniała w latach dziewięćdziesiątych każdy lokal gastronomiczny lub sklep. Czy wam się te mózgi zupełnie polasowały?Data dodania komentarza: 20.04.2024, 13:12Źródło komentarza: Wojownicy Maryi maszerują przez Rzeszów! [FOTO]Autor komentarza: 2137Treść komentarza: XDData dodania komentarza: 20.04.2024, 12:28Źródło komentarza: Wojownicy Maryi maszerują przez Rzeszów! [FOTO]Autor komentarza: franek kimonoTreść komentarza: Ciekawy jestem czy ci " wojownicy" maryi" tak licznie zgłoszą się do poboru wojskowego w razie zagrożenia ze strony rosji :):)Data dodania komentarza: 20.04.2024, 11:46Źródło komentarza: Wojownicy Maryi maszerują przez Rzeszów! [FOTO]Autor komentarza: BlaTreść komentarza: A jak robią drogi i leją asfalt w listopadzie, grudniu bo inaczej pieniądze by przepadły to wtedy nie musi być odpowiednich warunków i temperatury? A poza tym można takie rzeczy robić w godz 10-14 bo wtedy jest najmniejszy ruch - wszyscy już dojechali do pracy i jeszcze nie zaczęli z niej wyjeżdżać. Tęgie głowy z miasta które zwie się "stolicą innowacji" nie mają badań kiedy się ruch zmniejsza po porannym szczycie?Data dodania komentarza: 20.04.2024, 00:09Źródło komentarza: Potężne korki. W godzinach szczytu remontują drogi
Reklama
News will be here
Reklama
Reklama