Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
News will be here
Reklama Transhen Ropczyce, wypożyczalnia sprzętu budowlanego
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Rzeszowskie spotkania pt. „Odkryjmy Europę! Przystanek – Belgia”

Podziel się
Oceń

Rada Unii Europejskiej to jedno z ważnych ciał unijnych, co sześć miesięcy zmienia się państwo, które kieruje jej działaniami na wszystkich szczeblach. Od 1 stycznia do 31 lipca rolę tą pełni Belgia. Z tej okazji rzeszowski ośrodek Europe Direct prowadzi specjalne spotkania pt. „Odkryjmy Europę! Przystanek – Belgia”.
Rzeszowskie spotkania pt. „Odkryjmy Europę! Przystanek – Belgia”

Państwo, które sprawuje prezydencję w danym momencie dba o ciągłość pracy UE. Wprowadzone w 2009 roku Traktatem Lizbońskim rozwiązania nakładają obowiązek współpracy krajów w formacie trzech państw. Taka trójka ustala długofalowe cele i wspólne tematy oraz sprawy do załatwienia. Opierając się o te ustalenia, nakreślany jest plan szczegółowy dla każdego kraju. 

Belgijska prezydencja odbywa się pod hasłem „Chronić. Wzmacniać. Przygotowywać” i ma skupia się na szczęściu celach

  • obrona praworządności, demokracji i jedności
  • zwiększanie konkurencyjności
  • realizacja transformacji ekologiczno-cyfrowej
  • wzmacnianie programu społecznego i zdrowotnego UE
  • ochrona ludzi i granic
  • promowanie globalnego wymiaru Europy.

Warto zauważyć, że Belgia będąca krajem założycielskim Wspólnoty, obejmuje prezydencję już trzynasty raz. Obecnie współpracuje ściśle z Hiszpanią, po której przejęła przewodnictwo oraz z Węgrami, którym przekaże swoje zadania.

Europe Direct w Rzeszowie działający przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania prowadzi obecnie cykl warsztatów edukacyjnych pt. „Odkryjmy Europę! Przystanek – Belgia”, na których można się dowiedzieć szczegóły o belgijskiej prezydencji.  Spotkania te zostały objęty patronatem honorowym Konrada Fijołka, Prezydenta Miasta Rzeszowa oraz Władysława Ortyla, Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla. Szczegółowe informacje o tym przedsięwzięciu znajdują się na profilu facebook ED Rzeszów


Napisz komentarz
Komentarze
Euro 08.02.2024 08:35
To kiedy i gdzie te spotkania? Artykuł o niczym. Link do ED Direct nie działa.

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: WikiTreść komentarza: I po co były jakieś uchwały o swoich kandydatach robić? PO się ośmieszyła tylkoData dodania komentarza: 29.02.2024, 22:09Źródło komentarza: PO rezygnuje z własnego kandydata na rzecz Konrada FijołkaAutor komentarza: lózakTreść komentarza: chwila strachu, obetną ci kohones i już za darmo jeździsz w Dzień KobietData dodania komentarza: 29.02.2024, 19:35Źródło komentarza: Rzeszowski Dzień Kobiet: Kurs zabytkowym autobusem i muzyczne perły w Rzeszowskich PiwnicachAutor komentarza: JArekTreść komentarza: Dyskryminacja, nawet w autobusieData dodania komentarza: 28.02.2024, 22:47Źródło komentarza: Rzeszowski Dzień Kobiet: Kurs zabytkowym autobusem i muzyczne perły w Rzeszowskich PiwnicachAutor komentarza: kkkTreść komentarza: kierowca tira, najmądrzejszy w całej wsiData dodania komentarza: 28.02.2024, 17:57Źródło komentarza: Leszczawa Dolna: Ciężarówka dachowała po sforsowaniu barierekAutor komentarza: MagdaTreść komentarza: Gdzie ten brutalny atak? Brutalny atak to jest rzucić się na kogoś z pięściami i tłuc go konkretnie. Tu widzę tylko popchnięcie, owszem została użyta siła ale brutalny atak? BUHAHAHAHAHAHAData dodania komentarza: 28.02.2024, 10:18Źródło komentarza: Brutalny atak na kontrolerkę biletów w autobusie linii 47 w Rzeszowie! [WIDEO]Autor komentarza: rudniokTreść komentarza: przeczytaj tekst ze zrozumieniem a potem głupio komentujData dodania komentarza: 27.02.2024, 19:42Źródło komentarza: Problemy mieszkańców Rudnej Wlk. Były komisarz Świlczy zredukował kursy linii 8
Reklama
Reklama
Reklama