Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Cieszanów Rock Festiwal 2024
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

Rzeszowskie spotkania pt. „Odkryjmy Europę! Przystanek – Belgia”

Podziel się
Oceń

Rada Unii Europejskiej to jedno z ważnych ciał unijnych, co sześć miesięcy zmienia się państwo, które kieruje jej działaniami na wszystkich szczeblach. Od 1 stycznia do 31 lipca rolę tą pełni Belgia. Z tej okazji rzeszowski ośrodek Europe Direct prowadzi specjalne spotkania pt. „Odkryjmy Europę! Przystanek – Belgia”.
Rzeszowskie spotkania pt. „Odkryjmy Europę! Przystanek – Belgia”

Państwo, które sprawuje prezydencję w danym momencie dba o ciągłość pracy UE. Wprowadzone w 2009 roku Traktatem Lizbońskim rozwiązania nakładają obowiązek współpracy krajów w formacie trzech państw. Taka trójka ustala długofalowe cele i wspólne tematy oraz sprawy do załatwienia. Opierając się o te ustalenia, nakreślany jest plan szczegółowy dla każdego kraju. 

Belgijska prezydencja odbywa się pod hasłem „Chronić. Wzmacniać. Przygotowywać” i ma skupia się na szczęściu celach

  • obrona praworządności, demokracji i jedności
  • zwiększanie konkurencyjności
  • realizacja transformacji ekologiczno-cyfrowej
  • wzmacnianie programu społecznego i zdrowotnego UE
  • ochrona ludzi i granic
  • promowanie globalnego wymiaru Europy.

Warto zauważyć, że Belgia będąca krajem założycielskim Wspólnoty, obejmuje prezydencję już trzynasty raz. Obecnie współpracuje ściśle z Hiszpanią, po której przejęła przewodnictwo oraz z Węgrami, którym przekaże swoje zadania.

Europe Direct w Rzeszowie działający przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania prowadzi obecnie cykl warsztatów edukacyjnych pt. „Odkryjmy Europę! Przystanek – Belgia”, na których można się dowiedzieć szczegóły o belgijskiej prezydencji.  Spotkania te zostały objęty patronatem honorowym Konrada Fijołka, Prezydenta Miasta Rzeszowa oraz Władysława Ortyla, Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla. Szczegółowe informacje o tym przedsięwzięciu znajdują się na profilu facebook ED Rzeszów


Napisz komentarz
Komentarze
Euro 08.02.2024 08:35
To kiedy i gdzie te spotkania? Artykuł o niczym. Link do ED Direct nie działa.

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: policjantTreść komentarza: Tak mu dobrze było w życiu że postanowił je zakończyć. Kolejna smutna statystyka o których mało się pisze i mówi bo olbrzymi problem. Upolitycznione media w tym kraju nie ruszają takich tematów, przecież to Uśmiechnięta Polska Tuska i jego bandy !!!Data dodania komentarza: 22.07.2024, 08:49Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: szokmenTreść komentarza: A to cos zmieni w Podkarpackiej służbie zdrowia? Nie sądzę ! Pracuje w tym środowisku i zapewniam że to żadna pociecha ani powód do radości i ulgi, to dobrze że będą nowe pielęgniarki, ale to tylko statystyka.Data dodania komentarza: 22.07.2024, 08:46Źródło komentarza: 51 nowych pielęgniarek i pielęgniarzy na Podkarpaciu! [ZDJĘCIA]Autor komentarza: rzeszowiakTreść komentarza: Miasto Innowacji !!! :):):):):):)Data dodania komentarza: 21.07.2024, 18:50Źródło komentarza: Rzeszów pod wodą! Zalane ulice i budynki, nieprzejezdne drogi! [ZDJĘCIA, WIDEO, POSŁUCHAJ]Autor komentarza: laskaTreść komentarza: Ruska prowokacja !:):):):):):):):):):):)Data dodania komentarza: 21.07.2024, 18:49Źródło komentarza: Pożar na terenie dawnego marketu Majster przy Przemysłowej!Autor komentarza: SamTreść komentarza: Ale kogo to obchodzi?Data dodania komentarza: 21.07.2024, 18:48Źródło komentarza: Globalna awaria Microsoft. Problemy także na lotnisku Rzeszów-JasionkaAutor komentarza: rzeszowiakTreść komentarza: Nie dziwi ten fakt, ja nawet za kasę nie wszedłbym do tej kałuży!Data dodania komentarza: 21.07.2024, 11:37Źródło komentarza: Miejskie kąpielisko na Żwirowni zamknięte! W wodzie wykryto bakterie coli
Reklama
Reklama
Reklama