Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Cieszanów Rock Festiwal 2024
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

Kościół wchodzi do polityki, polityka wchodzi do kościoła!

Podziel się
Oceń

Nie ustają protesty po skandalicznej decyzji "pseudotrybunału". Dziś aktywiści i aktywistki Strajku Kobiet weszli do Kościołów, aby wyrazić swój sprzeciw przeciw tej decyzji oraz skandalicznych, ich zdnaiem, wypowiedziach Episkopatu.
Kościół wchodzi do polityki, polityka wchodzi do kościoła!
Kościół wchodzi do polityki, polityka wchodzi do kościoła! - Protestujący pod pałacem biskupów rzeszowskich
Na murach kościołów pojawiły się napisy, plakaty. Przed budynkami zbierali się protestujący, kobiety wchodziły także na nabożeństwa.

Wśród najczęstszych haseł, prym wiedzie -Kościół wchodzi do polityki, polityka wchodzi do kościoła!. Aktywistki ze Strajku Kobiet apelują, by w ramach protestu przeciw decyzji Trybunału Konstytucyjnego, która zakazuje aborcji w przypadku ciężkiego uszkodzenia płodu, wybrać się na niedzielne msze.

Najpoważniejsze przepychanki miały miejsce na Krakowskim Przedmieściu. Przed godz. 11 protestujący zaczęli się gromadzić przed kościołem. Kilkunastu aktywistów po drugiej stronie ulicy stało z plakatami, na których wypisano hasła: "Moje ciało mój wybór"; "To jest wojna. Sadyści! Idziemy po was"; "Co wy k...wa wiecie o rodzeniu"; "Piekło kobiet jest w Polsce"; "Aborcja jest prawem". Ta grupa szybko urosła do kilkuset i ciągle rosła. Na miejsce zostało sprowadzonych kilkudziesięciu policjantów, którzy blokowali demonstrantom wejście do środka. W pewnym momencie doszło do przepychanek, które zapoczątkowali policjanci. W ich wyniku rannych zostało kilkoro demonstrantów, którzy zostali odwiezieni do szpitali.

Dziś także, partii rządzącej zostało postawione ultimatum. Jeśli do środy wyrok nie zostanie zniesiony, wtedy strajki mają przybrać jeszcze bardziej zdecydowana i nasiloną formę. Marta Lempart ze Strajku Kobiet odpowiadała dziś rano za pośrednictwem internetu na zarzuty, że akcja może obrażać uczucia religijne.

- To jest ten moment, gdy możecie być przyzwoici - zwróciła się do wiernych. - Gdy panowie w złocie i purpurze będą się cieszyć, możecie powiedzieć "nie" - dodała Lempart.

- Liczymy na sprzeciw ludzie w kościołach, na sprzeciw we wspólnocie szkoda, tylko że to my musimy ten sprzeciw zaczynać - skwitowała.

Lempart przypomniała, że w poniedziałek planowane są blokady miast, a w środę strajk. - Nie idźcie do pracy, jeśli możecie. Weźcie urlop, idźcie oddać krew - podpowiadała sposoby protestu.

Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JurekTreść komentarza: Jeszcze długość przyrodzenia należy podać, i wszystkie smęty dadzą radę do Niemiec wyjechać. Instrukcja szczegółowa, nie trafiająca do obywatela.Data dodania komentarza: 19.07.2024, 19:34Źródło komentarza: Straż Graniczna zachęca podróżnych do samodzielnych odpraw na lotniskuAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ile miał lat ten mężczyzna wie ktośData dodania komentarza: 18.07.2024, 18:48Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: Zj3byTreść komentarza: Kolejna ofiara ginocentryzmu i braku opieki psychicznej nad mężczyznami. "Śmieci" mają tyrać do usaranej śmierci i nie dożyć emerytury najlepiej. Ale to baby mają źle na świecie przecież.Data dodania komentarza: 18.07.2024, 09:26Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: KrzysztofTreść komentarza: Nie wiem co w tym pomniku jest kontrowersyjnego uważam, że i tak jest bardzo "wyważony" w swojej treści. Tak to jest jak POLSKA nie upomina się o swoich bestialsko zamordowanych obywateli, a na Ukrainie dalej narracja jest jako narodowościowe niesnaski wręcz incydent wojenny.Data dodania komentarza: 18.07.2024, 07:45Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: BorewiczTreść komentarza: Dziwna ta woda zawsze spływa tam gdzie jest najniżej i nigdy nie płynie pod górę, ale bzdura mój komentarz został rozpoznany jako spamData dodania komentarza: 17.07.2024, 22:47Źródło komentarza: Rzeszów pod wodą! Zalane ulice i budynki, nieprzejezdne drogi! [ZDJĘCIA, WIDEO, POSŁUCHAJ]Autor komentarza: AwiTreść komentarza: UPAMIĘTNIENIE ZBRODNI OUN-UPA, a nie jakichś "tragicznych wydarzeń"!!! Czy ten artykuł pisał Ukrainiec?Data dodania komentarza: 17.07.2024, 15:46Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]
Reklama
Reklama
Reklama