Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Transhen Ropczyce, wypożyczalnia sprzętu budowlanego
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Wybory prezydenta Rzeszowa. Konrad Fijołek zarejestrował swój komitety wyborczy

Podziel się
Oceń

W czwartek (1.02.) Konrad Fijołek, obecny prezydent Rzeszowa, zarejestrował swój komitety wyborczy. To pierwszy etap kampanii wyborczej. Na jego drodze w boju o Ratusz stanie przynajmniej kilku kontrkandydatów.
Wybory prezydenta Rzeszowa. Konrad Fijołek zarejestrował swój komitety wyborczy

Źródło: mat. KWW Konrada Fijołka Rozwój Rzeszowa

29 stycznia br. premier Donald Tusk rozpisał wybory samorządowe. Te odbędą się 7 kwietnia -  w przypadku wyborów do rad gmin, rad powiatów, rad miasta, sejmiku województwa oraz  prezydentów miast, burmistrzów i wójtów. Dwa tygodnie później - 21 kwietnia, do urn wyborczych pójdziemy wtedy, kiedy w pierwszej turze nie uda się wybrać włodarzy gmin, miast i miasteczek. 

Data ukazania się rozporządzenia o terminie wyborów otworzyła oficjalnie machinę kampanii wyborczych. W czwartek po południu, Tomasz Kamiński - wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa i szef proprezydenckiego klubu radnych Rozwój Rzeszowa, poinformował o utworzeniu Komitetu Wyborczego Wyborców Konrada Fijołka Rozwój Rzeszowa. Pełnomocnikiem wyborczym komitetu wyborczego została Krystyna Stachowska - wiceprezydentka Rzeszowa. 

To zatem oficjalny krok ku formalnemu rozpoczęciu kampanii wyborczej przez urzędującego nieco ponad 2 lata prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka. Już na wstępie może liczyć na poparcie Nowej Lewicy. - Niezależnie od formuły startu ugrupowania do Rady Miasta Rzeszowa, nie zamierza wystawiać własnego kandydata na urząd prezydenta Rzeszowa. Równocześnie przypominamy, że zgodnie z poparciem udzielonym Konradowi Fijołkowi przez Nową Lewicę w 2021 r., jest on prezydentem, którego popieramy i wspieramy - czytamy w oświadczeniu w mediach społecznościowych z połowy grudnia ubiegłego roku. 

Kto jeszcze powalczy o fotel prezydenta Rzeszowa? 

Potencjalnych kandydatów jest wielu. Głównym kontrkandydatem Fijołka może być Jacek Strojny - profesor Politechniki Rzeszowskiej, popierany przez stowarzyszenie "Razem Dla Rzeszowa". Sama organizacja, nominując Strojnego w walce o prezydencki fotel w Ratuszu, zauważa, że potrzeba zmiany w anachronicznym podejściu do zarządzania miastem czy rozwiązanie kluczowych problemów miasta takich jak komunikacja, czy kształtowanie przestrzeni miejskiej.  

Ku zdziwieniu wielu mieszkańców Rzeszowa, Koalicja Obywatelska, która do niedawna popierała Konrada Fijołka, rozważa wystawienie swojego kandydata o podbój Ratusza. Wśród zakulisowych rozmów najczęściej pada nazwisko Marcina Deręgowskiego - radnego Rzeszowa i szefa klubu radnych KO. Ale w szeregach tego ugrupowania nie brak także opinii, że KO może poprzeć... Jacka Strojnego, ewentualnie zapewniając Deręgowskiemu fotel wiceprezydenta miasta. Ostateczne decyzje, zdaniem naszych rozmówców, jeszcze nie zapadły, a politycy KO mówią, że efekty negocjacji poznamy najpóźniej w połowie lutego. 

A co z Prawem i Sprawiedliwością? Tutaj pada nazwisko Waldemara Szumnego, także wiceprzewodniczącego Rady Miasta. Chociaż inni sugerują, że do walki o rządzenie Rzeszowem, powinien włączyć się Marcin Fijołek, szef klubu radnych PiS. Obecnie, zdaniem naszych rozmówców z tej partii trwają ostatnie badania społeczne, które mają dać odpowiedź na pytanie, kto może liczyć na większą liczbę głosów. PiS marzy przynajmniej o drugiej turze, ale za plecami "czuje oddech" - rozpędzającego się w swojej kampanii wyborczej - właśnie Jacka Strojnego... 

Po głosy rzeszowian na pewno powalczy Konfederacja. Czy będzie to Grzegorz Braun? Słyszy się także, że w wyborach o fotel prezydenta Rzeszowa wystartuje Jacek Ćwięka, były dyrektor biura poselskiego Brauna, który niedawno zasłynął ze wpisów o rzekomej bombie w Sejmie


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: WikiTreść komentarza: I po co były jakieś uchwały o swoich kandydatach robić? PO się ośmieszyła tylkoData dodania komentarza: 29.02.2024, 22:09Źródło komentarza: PO rezygnuje z własnego kandydata na rzecz Konrada FijołkaAutor komentarza: lózakTreść komentarza: chwila strachu, obetną ci kohones i już za darmo jeździsz w Dzień KobietData dodania komentarza: 29.02.2024, 19:35Źródło komentarza: Rzeszowski Dzień Kobiet: Kurs zabytkowym autobusem i muzyczne perły w Rzeszowskich PiwnicachAutor komentarza: JArekTreść komentarza: Dyskryminacja, nawet w autobusieData dodania komentarza: 28.02.2024, 22:47Źródło komentarza: Rzeszowski Dzień Kobiet: Kurs zabytkowym autobusem i muzyczne perły w Rzeszowskich PiwnicachAutor komentarza: kkkTreść komentarza: kierowca tira, najmądrzejszy w całej wsiData dodania komentarza: 28.02.2024, 17:57Źródło komentarza: Leszczawa Dolna: Ciężarówka dachowała po sforsowaniu barierekAutor komentarza: MagdaTreść komentarza: Gdzie ten brutalny atak? Brutalny atak to jest rzucić się na kogoś z pięściami i tłuc go konkretnie. Tu widzę tylko popchnięcie, owszem została użyta siła ale brutalny atak? BUHAHAHAHAHAHAData dodania komentarza: 28.02.2024, 10:18Źródło komentarza: Brutalny atak na kontrolerkę biletów w autobusie linii 47 w Rzeszowie! [WIDEO]Autor komentarza: rudniokTreść komentarza: przeczytaj tekst ze zrozumieniem a potem głupio komentujData dodania komentarza: 27.02.2024, 19:42Źródło komentarza: Problemy mieszkańców Rudnej Wlk. Były komisarz Świlczy zredukował kursy linii 8
Reklama
Reklama
Reklama