Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
News will be here
Reklama Transhen Ropczyce, wypożyczalnia sprzętu budowlanego
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Po interwencji rodziców ZTM uruchomi nową linię autobusową po Budziwoju

Podziel się
Oceń

W ostatnim czasie mieszkańcy osiedla Budziwój zgłosili problem dotyczący istniejącej linii autobusowej nr 37. Okazało się, że nie wszystkie kursy tej linii były dostosowane do godzin rozpoczęcia i końca lekcji w Szkole Podstawowej nr 15.
Po interwencji rodziców ZTM uruchomi nową linię autobusową po Budziwoju

Źródło: archiwum

Więcej o problemach uczniów jednej ze szkół na osiedlu Budziwój pisaliśmy w naszym artykule: Uczniowie SP 15 na Budziwoju muszą długo czekać na autobusy linii 37.

- Na spotkaniu z lokalną społecznością postanowiliśmy podjąć działania mające na celu rozwiązanie tej kwestii. Efektem tego jest nowa linia autobusowa, która zostanie uruchomiona od 1 marca - poinformował we wtorek prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek. 

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie zorganizował spotkanie z przedstawicielami Rady Rodziców, Rady Osiedla oraz Dyrekcją Szkoły. Celem było znalezienie optymalnego rozwiązania, które pozwoliłoby dostosować kursy autobusów do potrzeb uczniów. Po konstruktywnej dyskusji i uwzględnieniu opinii wszystkich zainteresowanych stron, podjęto decyzję o stworzeniu nowej linii autobusowej, mającej na celu ułatwienie dojazdu dzieci do szkoły.

Nowa trasa autobusu obejmie ul. Budziwojską, rozpoczynając trasę od bazy MPGK. Po drodze autobus dojedzie do okolic Szkoły Podstawowej nr 15, a następnie kontynuować będzie trasę ulicą Poselską, Podleśną, by ponownie wrócić na ul. Budziwojską. Dodatkowo linia obejmie tereny poza miastem, zanim wróci z powrotem do bazy MPGK. Pozwoli to zwiększyć liczbę kursów autobusów, co znacząco ułatwi codzienne dojazdy uczniów do szkoły.

Jesteśmy przekonani, że wprowadzenie nowej linii autobusowej będzie korzystne dla mieszkańców os. Budziwój. Dzieci będą miały więcej dostępnych kursów, co pozytywnie wpłynie na ich punktualność i komfort podróży. Ponadto inicjatywa ta stanowi przykład współpracy społeczności lokalnej, władz osiedla oraz instytucji miejskich, które razem pracują nad poprawą jakości życia mieszkańców.


Napisz komentarz
Komentarze
Magda 06.02.2024 17:59
Czy nowa linia będzie kursować na weekendzie?

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: WikiTreść komentarza: I po co były jakieś uchwały o swoich kandydatach robić? PO się ośmieszyła tylkoData dodania komentarza: 29.02.2024, 22:09Źródło komentarza: PO rezygnuje z własnego kandydata na rzecz Konrada FijołkaAutor komentarza: lózakTreść komentarza: chwila strachu, obetną ci kohones i już za darmo jeździsz w Dzień KobietData dodania komentarza: 29.02.2024, 19:35Źródło komentarza: Rzeszowski Dzień Kobiet: Kurs zabytkowym autobusem i muzyczne perły w Rzeszowskich PiwnicachAutor komentarza: JArekTreść komentarza: Dyskryminacja, nawet w autobusieData dodania komentarza: 28.02.2024, 22:47Źródło komentarza: Rzeszowski Dzień Kobiet: Kurs zabytkowym autobusem i muzyczne perły w Rzeszowskich PiwnicachAutor komentarza: kkkTreść komentarza: kierowca tira, najmądrzejszy w całej wsiData dodania komentarza: 28.02.2024, 17:57Źródło komentarza: Leszczawa Dolna: Ciężarówka dachowała po sforsowaniu barierekAutor komentarza: MagdaTreść komentarza: Gdzie ten brutalny atak? Brutalny atak to jest rzucić się na kogoś z pięściami i tłuc go konkretnie. Tu widzę tylko popchnięcie, owszem została użyta siła ale brutalny atak? BUHAHAHAHAHAHAData dodania komentarza: 28.02.2024, 10:18Źródło komentarza: Brutalny atak na kontrolerkę biletów w autobusie linii 47 w Rzeszowie! [WIDEO]Autor komentarza: rudniokTreść komentarza: przeczytaj tekst ze zrozumieniem a potem głupio komentujData dodania komentarza: 27.02.2024, 19:42Źródło komentarza: Problemy mieszkańców Rudnej Wlk. Były komisarz Świlczy zredukował kursy linii 8
Reklama
Reklama
Reklama