Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Cieszanów Rock Festiwal 2024
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

Po interwencji rodziców ZTM uruchomi nową linię autobusową po Budziwoju

Podziel się
Oceń

W ostatnim czasie mieszkańcy osiedla Budziwój zgłosili problem dotyczący istniejącej linii autobusowej nr 37. Okazało się, że nie wszystkie kursy tej linii były dostosowane do godzin rozpoczęcia i końca lekcji w Szkole Podstawowej nr 15.
Po interwencji rodziców ZTM uruchomi nową linię autobusową po Budziwoju

Źródło: archiwum

Więcej o problemach uczniów jednej ze szkół na osiedlu Budziwój pisaliśmy w naszym artykule: Uczniowie SP 15 na Budziwoju muszą długo czekać na autobusy linii 37.

- Na spotkaniu z lokalną społecznością postanowiliśmy podjąć działania mające na celu rozwiązanie tej kwestii. Efektem tego jest nowa linia autobusowa, która zostanie uruchomiona od 1 marca - poinformował we wtorek prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek. 

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie zorganizował spotkanie z przedstawicielami Rady Rodziców, Rady Osiedla oraz Dyrekcją Szkoły. Celem było znalezienie optymalnego rozwiązania, które pozwoliłoby dostosować kursy autobusów do potrzeb uczniów. Po konstruktywnej dyskusji i uwzględnieniu opinii wszystkich zainteresowanych stron, podjęto decyzję o stworzeniu nowej linii autobusowej, mającej na celu ułatwienie dojazdu dzieci do szkoły.

Nowa trasa autobusu obejmie ul. Budziwojską, rozpoczynając trasę od bazy MPGK. Po drodze autobus dojedzie do okolic Szkoły Podstawowej nr 15, a następnie kontynuować będzie trasę ulicą Poselską, Podleśną, by ponownie wrócić na ul. Budziwojską. Dodatkowo linia obejmie tereny poza miastem, zanim wróci z powrotem do bazy MPGK. Pozwoli to zwiększyć liczbę kursów autobusów, co znacząco ułatwi codzienne dojazdy uczniów do szkoły.

Jesteśmy przekonani, że wprowadzenie nowej linii autobusowej będzie korzystne dla mieszkańców os. Budziwój. Dzieci będą miały więcej dostępnych kursów, co pozytywnie wpłynie na ich punktualność i komfort podróży. Ponadto inicjatywa ta stanowi przykład współpracy społeczności lokalnej, władz osiedla oraz instytucji miejskich, które razem pracują nad poprawą jakości życia mieszkańców.


Napisz komentarz
Komentarze
Magda 06.02.2024 17:59
Czy nowa linia będzie kursować na weekendzie?

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JurekTreść komentarza: Jeszcze długość przyrodzenia należy podać, i wszystkie smęty dadzą radę do Niemiec wyjechać. Instrukcja szczegółowa, nie trafiająca do obywatela.Data dodania komentarza: 19.07.2024, 19:34Źródło komentarza: Straż Graniczna zachęca podróżnych do samodzielnych odpraw na lotniskuAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ile miał lat ten mężczyzna wie ktośData dodania komentarza: 18.07.2024, 18:48Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: Zj3byTreść komentarza: Kolejna ofiara ginocentryzmu i braku opieki psychicznej nad mężczyznami. "Śmieci" mają tyrać do usaranej śmierci i nie dożyć emerytury najlepiej. Ale to baby mają źle na świecie przecież.Data dodania komentarza: 18.07.2024, 09:26Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: KrzysztofTreść komentarza: Nie wiem co w tym pomniku jest kontrowersyjnego uważam, że i tak jest bardzo "wyważony" w swojej treści. Tak to jest jak POLSKA nie upomina się o swoich bestialsko zamordowanych obywateli, a na Ukrainie dalej narracja jest jako narodowościowe niesnaski wręcz incydent wojenny.Data dodania komentarza: 18.07.2024, 07:45Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: BorewiczTreść komentarza: Dziwna ta woda zawsze spływa tam gdzie jest najniżej i nigdy nie płynie pod górę, ale bzdura mój komentarz został rozpoznany jako spamData dodania komentarza: 17.07.2024, 22:47Źródło komentarza: Rzeszów pod wodą! Zalane ulice i budynki, nieprzejezdne drogi! [ZDJĘCIA, WIDEO, POSŁUCHAJ]Autor komentarza: AwiTreść komentarza: UPAMIĘTNIENIE ZBRODNI OUN-UPA, a nie jakichś "tragicznych wydarzeń"!!! Czy ten artykuł pisał Ukrainiec?Data dodania komentarza: 17.07.2024, 15:46Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]
Reklama
Reklama
Reklama