Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Cieszanów Rock Festiwal 2024
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

Rolnicy sparaliżują Rzeszów? W piątek traktory wjadą do centrum miasta!

Podziel się
Oceń

Rolnicy z Podkarpacia szykują się do ogólnopolskiego protestu przeciwko polityce rolnej Unii Europejskiej, „Zielonemu Ładowi” oraz niekontrolowanemu importowi produktów rolnych z Ukrainy.
Rolnicy sparaliżują Rzeszów? W piątek traktory wjadą do centrum miasta!

Źródło: NSZZ Solidarność Rolników Indywidualnych

NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” zaplanowała strajk generalny w piątek (9.02.), do których dołączą się gospodarze z innych rolniczych organizacji, w tym Podkarpackiej Oszukanej Wieś. 

Na terenie Podkarpacia, przy pomocy ciągników rolniczych, zaplanowano blokady dróg, m.in.:  w Przeworsku, Leżajsku i Sędziszowie Młp. Protesty planowane są w godzinach 10 - 14. Rzeszów nie będzie celem blokad drogowych, a rolnicy zapowiadają pikietę przed Podkarpackim Urzędem Wojewódzkim.

Jerzy Bednarz, przewodniczący podkarpackiego NSZZ RI "Solidarność" wyjaśnia, że ​​celem protestu jest przypomnienie o trudnej sytuacji producentów rolnych
- Chcemy, aby każdy usłyszał, co boli polskiego rolnika. Nasze produkty są nisko wyceniane. Sądzę, że ktoś mimo wszystko na tym zarabia - wyjaśnił naszej redakcji. Zapewnia jednocześnie, że ​​protest nie jest wymierzony przeciwko Ukrainie, lecz przeciwko nieprzychylnej polityce rolnej. 

Źródłem niezadowolenia rolników są unijne regulacje, które, według nich, narzucają niepraktyczne wymogi. Ostatnie zmiany w prawie unijnym, nakładające obowiązek ugorowania części areału, wywołały falę niezadowolenia. Rolnicy argumentują, że taki obowiązek ogranicza możliwość uprawy, zwłaszcza roślin bobowatych, które są istotne z perspektywy różnorodności biologicznej. 

ZTM w Rzeszowie informuje o możliwych utrudnieniach w centrum miasta. - Na trasach dojazdowych oraz w okolicy urzędu wojewódzkiego mogą wystąpić utrudniania w ruchu drogowym i opóźnienia w kursowaniu autobusów - przekazuje organizator miejskiego transportu publicznego. 

Ruch wojewody podkarpackiego

Wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul spotkała się we wtorek (6.02.) na przejściu granicznym w Korczowej z przedstawicielami środowiska rolniczego oraz służbami i inspekcjami. Przez ponad dwie godziny dyskutowano nad obecną sytuacją na polsko-ukraińskich przejściach granicznych w kontekście importu, tranzytu i badania produktów rolnych i spożywczych z Ukrainy.

Więcej: 

Napisz komentarz
Komentarze
Kowalik 07.02.2024 15:22
Jestem za tym, zeby im też zablokować wjazdy na pola, jak skończą protest!

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: policjantTreść komentarza: Tak mu dobrze było w życiu że postanowił je zakończyć. Kolejna smutna statystyka o których mało się pisze i mówi bo olbrzymi problem. Upolitycznione media w tym kraju nie ruszają takich tematów, przecież to Uśmiechnięta Polska Tuska i jego bandy !!!Data dodania komentarza: 22.07.2024, 08:49Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: szokmenTreść komentarza: A to cos zmieni w Podkarpackiej służbie zdrowia? Nie sądzę ! Pracuje w tym środowisku i zapewniam że to żadna pociecha ani powód do radości i ulgi, to dobrze że będą nowe pielęgniarki, ale to tylko statystyka.Data dodania komentarza: 22.07.2024, 08:46Źródło komentarza: 51 nowych pielęgniarek i pielęgniarzy na Podkarpaciu! [ZDJĘCIA]Autor komentarza: rzeszowiakTreść komentarza: Miasto Innowacji !!! :):):):):):)Data dodania komentarza: 21.07.2024, 18:50Źródło komentarza: Rzeszów pod wodą! Zalane ulice i budynki, nieprzejezdne drogi! [ZDJĘCIA, WIDEO, POSŁUCHAJ]Autor komentarza: laskaTreść komentarza: Ruska prowokacja !:):):):):):):):):):):)Data dodania komentarza: 21.07.2024, 18:49Źródło komentarza: Pożar na terenie dawnego marketu Majster przy Przemysłowej!Autor komentarza: SamTreść komentarza: Ale kogo to obchodzi?Data dodania komentarza: 21.07.2024, 18:48Źródło komentarza: Globalna awaria Microsoft. Problemy także na lotnisku Rzeszów-JasionkaAutor komentarza: rzeszowiakTreść komentarza: Nie dziwi ten fakt, ja nawet za kasę nie wszedłbym do tej kałuży!Data dodania komentarza: 21.07.2024, 11:37Źródło komentarza: Miejskie kąpielisko na Żwirowni zamknięte! W wodzie wykryto bakterie coli
Reklama
Reklama
Reklama