Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Centrum Handlowe Respan
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Rolnicy sparaliżują Rzeszów? W piątek traktory wjadą do centrum miasta!

Podziel się
Oceń

Rolnicy z Podkarpacia szykują się do ogólnopolskiego protestu przeciwko polityce rolnej Unii Europejskiej, „Zielonemu Ładowi” oraz niekontrolowanemu importowi produktów rolnych z Ukrainy.
Rolnicy sparaliżują Rzeszów? W piątek traktory wjadą do centrum miasta!

Źródło: NSZZ Solidarność Rolników Indywidualnych

NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” zaplanowała strajk generalny w piątek (9.02.), do których dołączą się gospodarze z innych rolniczych organizacji, w tym Podkarpackiej Oszukanej Wieś. 

Na terenie Podkarpacia, przy pomocy ciągników rolniczych, zaplanowano blokady dróg, m.in.:  w Przeworsku, Leżajsku i Sędziszowie Młp. Protesty planowane są w godzinach 10 - 14. Rzeszów nie będzie celem blokad drogowych, a rolnicy zapowiadają pikietę przed Podkarpackim Urzędem Wojewódzkim.

Jerzy Bednarz, przewodniczący podkarpackiego NSZZ RI "Solidarność" wyjaśnia, że ​​celem protestu jest przypomnienie o trudnej sytuacji producentów rolnych
- Chcemy, aby każdy usłyszał, co boli polskiego rolnika. Nasze produkty są nisko wyceniane. Sądzę, że ktoś mimo wszystko na tym zarabia - wyjaśnił naszej redakcji. Zapewnia jednocześnie, że ​​protest nie jest wymierzony przeciwko Ukrainie, lecz przeciwko nieprzychylnej polityce rolnej. 

Źródłem niezadowolenia rolników są unijne regulacje, które, według nich, narzucają niepraktyczne wymogi. Ostatnie zmiany w prawie unijnym, nakładające obowiązek ugorowania części areału, wywołały falę niezadowolenia. Rolnicy argumentują, że taki obowiązek ogranicza możliwość uprawy, zwłaszcza roślin bobowatych, które są istotne z perspektywy różnorodności biologicznej. 

ZTM w Rzeszowie informuje o możliwych utrudnieniach w centrum miasta. - Na trasach dojazdowych oraz w okolicy urzędu wojewódzkiego mogą wystąpić utrudniania w ruchu drogowym i opóźnienia w kursowaniu autobusów - przekazuje organizator miejskiego transportu publicznego. 

Ruch wojewody podkarpackiego

Wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul spotkała się we wtorek (6.02.) na przejściu granicznym w Korczowej z przedstawicielami środowiska rolniczego oraz służbami i inspekcjami. Przez ponad dwie godziny dyskutowano nad obecną sytuacją na polsko-ukraińskich przejściach granicznych w kontekście importu, tranzytu i badania produktów rolnych i spożywczych z Ukrainy.

Więcej: 

Napisz komentarz
Komentarze
Kowalik 07.02.2024 15:22
Jestem za tym, zeby im też zablokować wjazdy na pola, jak skończą protest!

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: WikiTreść komentarza: I po co były jakieś uchwały o swoich kandydatach robić? PO się ośmieszyła tylkoData dodania komentarza: 29.02.2024, 22:09Źródło komentarza: PO rezygnuje z własnego kandydata na rzecz Konrada FijołkaAutor komentarza: lózakTreść komentarza: chwila strachu, obetną ci kohones i już za darmo jeździsz w Dzień KobietData dodania komentarza: 29.02.2024, 19:35Źródło komentarza: Rzeszowski Dzień Kobiet: Kurs zabytkowym autobusem i muzyczne perły w Rzeszowskich PiwnicachAutor komentarza: JArekTreść komentarza: Dyskryminacja, nawet w autobusieData dodania komentarza: 28.02.2024, 22:47Źródło komentarza: Rzeszowski Dzień Kobiet: Kurs zabytkowym autobusem i muzyczne perły w Rzeszowskich PiwnicachAutor komentarza: kkkTreść komentarza: kierowca tira, najmądrzejszy w całej wsiData dodania komentarza: 28.02.2024, 17:57Źródło komentarza: Leszczawa Dolna: Ciężarówka dachowała po sforsowaniu barierekAutor komentarza: MagdaTreść komentarza: Gdzie ten brutalny atak? Brutalny atak to jest rzucić się na kogoś z pięściami i tłuc go konkretnie. Tu widzę tylko popchnięcie, owszem została użyta siła ale brutalny atak? BUHAHAHAHAHAHAData dodania komentarza: 28.02.2024, 10:18Źródło komentarza: Brutalny atak na kontrolerkę biletów w autobusie linii 47 w Rzeszowie! [WIDEO]Autor komentarza: rudniokTreść komentarza: przeczytaj tekst ze zrozumieniem a potem głupio komentujData dodania komentarza: 27.02.2024, 19:42Źródło komentarza: Problemy mieszkańców Rudnej Wlk. Były komisarz Świlczy zredukował kursy linii 8
Reklama
Reklama
Reklama