Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
News will be here
Reklama Transhen Ropczyce, wypożyczalnia sprzętu budowlanego
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Pałac w Sieniawie nareszcie doczekał się nowego dzierżawcy

Podziel się
Oceń

Obiekt jest własnością agencji KOWR, która od dłuższego czasu nie mogła znaleźć dzierżawcy zabytkowego Pałacu w Sieniawie. Poprzedni dzierżawca spółka Polish Hospitality Group z Krakowa nie poradziła sobie biznesowo i na początku poprzedniego roku zrezygnowała z dzierżawy, od tamtego momentu obiekt stał zamknięty i niszczał.
Pałac w Sieniawie nareszcie doczekał się nowego dzierżawcy

Pałac znany jest ze swojej bogatej historii. Jego początek sięga XVIII wieku, został wybudowany przez Michała Hieronima Sieniawskiego a 150 lat później rozbudowany przed ród Czartoryskich, zyskał swój obecny wygląd. 

W latach swojej świetności nazywany był „pierwszym domem Galicji” i gościł m.in. Tadeusz Kościuszko. To właśnie w pałacu podczas II wojny światowej, przechowywany był słynne obrazy z kolekcji Czartoryskich tj. „Dama z Gronostajem” Leonarda da Vinci i „Portret młodzieńca” Rafaela Santi. Warto zaznaczyć, że „Portret młodzieńca” został wywieziony przez Niemców podczas II wojny światowej, a jego dalsze losy pozostają nieznane. 

Teraz po przerwie ponownie zostanie otwarty. Spółka Fimusagro, która od grudnia 2023 roku dzierżawi obiekt, wzięła na siebie ciężkie zadanie doprowadzenia obiektu do stanu użyteczności. Obecnie trwają tam prace remontowo-budowlane, aby lepiej przystosować go do funkcji hotelowo-restauracyjnej. W kwietniu planowane jest wielkie otwarcie. 


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: WikiTreść komentarza: I po co były jakieś uchwały o swoich kandydatach robić? PO się ośmieszyła tylkoData dodania komentarza: 29.02.2024, 22:09Źródło komentarza: PO rezygnuje z własnego kandydata na rzecz Konrada FijołkaAutor komentarza: lózakTreść komentarza: chwila strachu, obetną ci kohones i już za darmo jeździsz w Dzień KobietData dodania komentarza: 29.02.2024, 19:35Źródło komentarza: Rzeszowski Dzień Kobiet: Kurs zabytkowym autobusem i muzyczne perły w Rzeszowskich PiwnicachAutor komentarza: JArekTreść komentarza: Dyskryminacja, nawet w autobusieData dodania komentarza: 28.02.2024, 22:47Źródło komentarza: Rzeszowski Dzień Kobiet: Kurs zabytkowym autobusem i muzyczne perły w Rzeszowskich PiwnicachAutor komentarza: kkkTreść komentarza: kierowca tira, najmądrzejszy w całej wsiData dodania komentarza: 28.02.2024, 17:57Źródło komentarza: Leszczawa Dolna: Ciężarówka dachowała po sforsowaniu barierekAutor komentarza: MagdaTreść komentarza: Gdzie ten brutalny atak? Brutalny atak to jest rzucić się na kogoś z pięściami i tłuc go konkretnie. Tu widzę tylko popchnięcie, owszem została użyta siła ale brutalny atak? BUHAHAHAHAHAHAData dodania komentarza: 28.02.2024, 10:18Źródło komentarza: Brutalny atak na kontrolerkę biletów w autobusie linii 47 w Rzeszowie! [WIDEO]Autor komentarza: rudniokTreść komentarza: przeczytaj tekst ze zrozumieniem a potem głupio komentujData dodania komentarza: 27.02.2024, 19:42Źródło komentarza: Problemy mieszkańców Rudnej Wlk. Były komisarz Świlczy zredukował kursy linii 8
Reklama
Reklama
Reklama