Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Pałac w Sieniawie nareszcie doczekał się nowego dzierżawcy

Podziel się
Oceń

Obiekt jest własnością agencji KOWR, która od dłuższego czasu nie mogła znaleźć dzierżawcy zabytkowego Pałacu w Sieniawie. Poprzedni dzierżawca spółka Polish Hospitality Group z Krakowa nie poradziła sobie biznesowo i na początku poprzedniego roku zrezygnowała z dzierżawy, od tamtego momentu obiekt stał zamknięty i niszczał.

Pałac znany jest ze swojej bogatej historii. Jego początek sięga XVIII wieku, został wybudowany przez Michała Hieronima Sieniawskiego a 150 lat później rozbudowany przed ród Czartoryskich, zyskał swój obecny wygląd. 

W latach swojej świetności nazywany był „pierwszym domem Galicji” i gościł m.in. Tadeusz Kościuszko. To właśnie w pałacu podczas II wojny światowej, przechowywany był słynne obrazy z kolekcji Czartoryskich tj. „Dama z Gronostajem” Leonarda da Vinci i „Portret młodzieńca” Rafaela Santi. Warto zaznaczyć, że „Portret młodzieńca” został wywieziony przez Niemców podczas II wojny światowej, a jego dalsze losy pozostają nieznane. 

Teraz po przerwie ponownie zostanie otwarty. Spółka Fimusagro, która od grudnia 2023 roku dzierżawi obiekt, wzięła na siebie ciężkie zadanie doprowadzenia obiektu do stanu użyteczności. Obecnie trwają tam prace remontowo-budowlane, aby lepiej przystosować go do funkcji hotelowo-restauracyjnej. W kwietniu planowane jest wielkie otwarcie. 


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pyta
Reklama
Reklama
Reklama