Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Cieszanów Rock Festiwal 2024
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

Pałac w Sieniawie nareszcie doczekał się nowego dzierżawcy

Podziel się
Oceń

Obiekt jest własnością agencji KOWR, która od dłuższego czasu nie mogła znaleźć dzierżawcy zabytkowego Pałacu w Sieniawie. Poprzedni dzierżawca spółka Polish Hospitality Group z Krakowa nie poradziła sobie biznesowo i na początku poprzedniego roku zrezygnowała z dzierżawy, od tamtego momentu obiekt stał zamknięty i niszczał.
Pałac w Sieniawie nareszcie doczekał się nowego dzierżawcy

Pałac znany jest ze swojej bogatej historii. Jego początek sięga XVIII wieku, został wybudowany przez Michała Hieronima Sieniawskiego a 150 lat później rozbudowany przed ród Czartoryskich, zyskał swój obecny wygląd. 

W latach swojej świetności nazywany był „pierwszym domem Galicji” i gościł m.in. Tadeusz Kościuszko. To właśnie w pałacu podczas II wojny światowej, przechowywany był słynne obrazy z kolekcji Czartoryskich tj. „Dama z Gronostajem” Leonarda da Vinci i „Portret młodzieńca” Rafaela Santi. Warto zaznaczyć, że „Portret młodzieńca” został wywieziony przez Niemców podczas II wojny światowej, a jego dalsze losy pozostają nieznane. 

Teraz po przerwie ponownie zostanie otwarty. Spółka Fimusagro, która od grudnia 2023 roku dzierżawi obiekt, wzięła na siebie ciężkie zadanie doprowadzenia obiektu do stanu użyteczności. Obecnie trwają tam prace remontowo-budowlane, aby lepiej przystosować go do funkcji hotelowo-restauracyjnej. W kwietniu planowane jest wielkie otwarcie. 


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: policjantTreść komentarza: Tak mu dobrze było w życiu że postanowił je zakończyć. Kolejna smutna statystyka o których mało się pisze i mówi bo olbrzymi problem. Upolitycznione media w tym kraju nie ruszają takich tematów, przecież to Uśmiechnięta Polska Tuska i jego bandy !!!Data dodania komentarza: 22.07.2024, 08:49Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: szokmenTreść komentarza: A to cos zmieni w Podkarpackiej służbie zdrowia? Nie sądzę ! Pracuje w tym środowisku i zapewniam że to żadna pociecha ani powód do radości i ulgi, to dobrze że będą nowe pielęgniarki, ale to tylko statystyka.Data dodania komentarza: 22.07.2024, 08:46Źródło komentarza: 51 nowych pielęgniarek i pielęgniarzy na Podkarpaciu! [ZDJĘCIA]Autor komentarza: rzeszowiakTreść komentarza: Miasto Innowacji !!! :):):):):):)Data dodania komentarza: 21.07.2024, 18:50Źródło komentarza: Rzeszów pod wodą! Zalane ulice i budynki, nieprzejezdne drogi! [ZDJĘCIA, WIDEO, POSŁUCHAJ]Autor komentarza: laskaTreść komentarza: Ruska prowokacja !:):):):):):):):):):):)Data dodania komentarza: 21.07.2024, 18:49Źródło komentarza: Pożar na terenie dawnego marketu Majster przy Przemysłowej!Autor komentarza: SamTreść komentarza: Ale kogo to obchodzi?Data dodania komentarza: 21.07.2024, 18:48Źródło komentarza: Globalna awaria Microsoft. Problemy także na lotnisku Rzeszów-JasionkaAutor komentarza: rzeszowiakTreść komentarza: Nie dziwi ten fakt, ja nawet za kasę nie wszedłbym do tej kałuży!Data dodania komentarza: 21.07.2024, 11:37Źródło komentarza: Miejskie kąpielisko na Żwirowni zamknięte! W wodzie wykryto bakterie coli
Reklama
Reklama
Reklama