Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Transhen Ropczyce, wypożyczalnia sprzętu budowlanego
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Marek Bajdak kandydatem PiS na prezydenta Rzeszowa?

Podziel się
Oceń

Portal HaloRzeszow.pl nieoficjalnie dowiedział się, że Marek Bajdak, były komisarz miasta Rzeszowa rozważa kandydowanie w nadchodzących wyborach na prezydenta Rzeszowa. Obecnie trwają dyskusje, czy start ma nastąpić z własnego komitetu ze wsparciem PiS, czy też z komitetu PiS.
Marek Bajdak kandydatem PiS na prezydenta Rzeszowa?

Autor: Łukasz Kotulak

Z uzyskanych przez nas informacji wynika, że Marek Bajdak rozważa kandydowanie na prezydenta Rzeszowa. Na stole mają być dwie opcje: albo start z własnego komitetu przy poparciu Prawa i Sprawiedliwości, albo start z komitetu PiS.

Próbowaliśmy potwierdzić tę informację u samego zainteresowanego, niestety nie odebrał telefonu. Będziemy nadal próbować się połączyć. Mamy nadzieję, że mimo weekendu pan Bajdak potwierdzi, bądź zdementuje te informacje. 

Marek Bajdak obecnie pełni funkcję dyrektora wydziału nieruchomości w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim, gdzie pracuje od 2016 roku.  

W okresie od 25 lutego 2021 r. do 18 czerwca 2021 r. był komisarzem miasta Rzeszowa. Rekomendacje uzyskał od wojewody Ewy Leniart, nominację zaś odebrał od premiera Mateusza Morawieckiego. 

Uzupełniające wybory prezydenta Rzeszowa były konieczne po tym, jak prezydent Tadeusz Ferenc w dniu 10 lutego 2021 r. ogłosił rezygnację z zajmowanego od ponad 18 lat stanowiska. 

Przedterminowe wybory prezydenta Rzeszowa miały się odbyć 9 maja 2021 r. Ostatecznie odbyły się one 13 czerwca 2021. Powodem opóźnienia miała być pandemia.

Priorytetem  Marka Bajdaka na stanowisku prezydenta Rzeszowa było przyspieszenie realizacji ważnych dla miasta projektów, tj.: budowa Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki na stadionie Resovii przy ul. Wyspiańskiego oraz złożenie wniosku o ZRID na drogę południową.

W przypadku PCLA Bajdakowi udało się dokupić brakujące działki, złożyć wniosek o pozwolenie na budowę i uzyskać dofinansowanie z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w wysokości 60 mln złotych. Ponadto M. Bajdak złożył wniosek o ZRID na drogę południową oraz na budowę dwupoziomowego ronda Pobitno, którego projekt powstał jeszcze za prezydenta Tadeusza Ferenca.  

Więcej na temat Marka Bajdaka przeczytasz w naszych wcześniejszych tekstach:


Napisz komentarz
Komentarze
kunio 09.02.2024 20:24
Mam dobrą opinię o nim. Fajnie byłoby, aby wystartował.

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: WikiTreść komentarza: I po co były jakieś uchwały o swoich kandydatach robić? PO się ośmieszyła tylkoData dodania komentarza: 29.02.2024, 22:09Źródło komentarza: PO rezygnuje z własnego kandydata na rzecz Konrada FijołkaAutor komentarza: lózakTreść komentarza: chwila strachu, obetną ci kohones i już za darmo jeździsz w Dzień KobietData dodania komentarza: 29.02.2024, 19:35Źródło komentarza: Rzeszowski Dzień Kobiet: Kurs zabytkowym autobusem i muzyczne perły w Rzeszowskich PiwnicachAutor komentarza: JArekTreść komentarza: Dyskryminacja, nawet w autobusieData dodania komentarza: 28.02.2024, 22:47Źródło komentarza: Rzeszowski Dzień Kobiet: Kurs zabytkowym autobusem i muzyczne perły w Rzeszowskich PiwnicachAutor komentarza: kkkTreść komentarza: kierowca tira, najmądrzejszy w całej wsiData dodania komentarza: 28.02.2024, 17:57Źródło komentarza: Leszczawa Dolna: Ciężarówka dachowała po sforsowaniu barierekAutor komentarza: MagdaTreść komentarza: Gdzie ten brutalny atak? Brutalny atak to jest rzucić się na kogoś z pięściami i tłuc go konkretnie. Tu widzę tylko popchnięcie, owszem została użyta siła ale brutalny atak? BUHAHAHAHAHAHAData dodania komentarza: 28.02.2024, 10:18Źródło komentarza: Brutalny atak na kontrolerkę biletów w autobusie linii 47 w Rzeszowie! [WIDEO]Autor komentarza: rudniokTreść komentarza: przeczytaj tekst ze zrozumieniem a potem głupio komentujData dodania komentarza: 27.02.2024, 19:42Źródło komentarza: Problemy mieszkańców Rudnej Wlk. Były komisarz Świlczy zredukował kursy linii 8
Reklama
Reklama
Reklama