Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama jak głosować w Rzeszowie
Reklama Powiat Rzeszowski

Rzeszowskie ścieżki rowerowe pod lupą. MZD rusza z inwentaryzacją

Podziel się
Oceń

Jeśli ostatnio zauważyłeś samochód z zamontowaną na dachu kamerą krążący w okolicach rzeszowskich ścieżek rowerowych, nie, to nie jest pojazd Google, który zbiera informacje do swojej mapy. To właśnie Miejski Zarząd Dróg rozpoczął inwentaryzację naszych ścieżek rowerowych przy użyciu specjalistycznego urządzenia, mającego na celu zbadanie ich stanu, oznakowania oraz możliwości integracji w jednolitą sieć.
Rzeszowskie ścieżki rowerowe pod lupą. MZD rusza z inwentaryzacją

Źródło: Grzegorz Bukała/UM Rzeszowa

Miejski Zarząd Dróg podjął się zadania dokładnego zbadania stanu ścieżek rowerowych w Rzeszowie. Sprawdzane będą nie tylko nawierzchnie, ale także oznakowanie, bezpieczeństwo i ewentualne uszkodzenia. To niezbędny krok, mający na celu dostarczenie rzetelnych danych na temat infrastruktury rowerowej w mieście.

Wszystkie zebrane informacje zostaną starannie udokumentowane i naniesione na mapy. To nie tylko ułatwi użytkownikom korzystanie z tras rowerowych, ale również stworzy solidną podstawę do dalszych prac związanych z rozbudową i poprawą istniejącej infrastruktury rowerowej.

Dane z kamer trafiają do systemu kompyterowego. Fot. Grzegorz Bukała/UM Rzeszowa

Kluczowym elementem inwentaryzacji jest sprawdzenie możliwości połączenia ścieżek rowerowych w jednolitą sieć. To otwiera przed miastem szereg możliwości, zarówno dla mieszkańców, jak i turystów, chcących korzystać z bezpiecznych i funkcjonalnych tras rowerowych.

Rzeszów ma ambitny plan – zebrane dane będą stanowiły fundament do wystąpienia o dofinansowanie unijne na rozbudowę i ulepszenie rzeszowskich dróg rowerowych. Rządowe wsparcie może przyspieszyć proces modernizacji infrastruktury rowerowej, uczynić ją bardziej atrakcyjną dla wszystkich miłośników dwóch kółek. Ważnym aspektem inwentaryzacji jest terminowość działań. Miejski Zarząd Dróg zapewnia, że wniosek o dofinansowanie zostanie złożony jeszcze w tym roku. To oznacza, że mieszkańcy Rzeszowa mogą spodziewać się szybkich działań w kierunku poprawy jakości i dostępności ścieżek rowerowych.

Inwentaryzacja rzeszowskich ścieżek rowerowych to nie tylko obowiązek, ale także szansa na stworzenie nowoczesnej, przyjaznej dla rowerzystów infrastruktury. Wierzymy, że efekty tych działań będą odczuwalne dla wszystkich mieszkańców Rzeszowa, którzy wybierają rower jako środek transportu.


Napisz komentarz
Komentarze
kacperB4 20.02.2024 13:02
Namalujcie/domalujcie wreszcie łacznik sciezki rowerowej na ul. Kopisto na przejsciu dla pieszych pomiedzy salon merca a milhall - chyba ze to ma byc miejsce do czerpania zysków z....

Jan 16.02.2024 20:49
Usunie progi na ścieżkach przy wyjazdach z posesji!!!!!!!!!!

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: franek kimonoTreść komentarza: nigdy więcej pis !!! myślący i rozsądni rzeszowianie głosują na Konrada FijołkaData dodania komentarza: 19.04.2024, 16:37Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: kierowcaTreść komentarza: Ale sobie Pan prezydent strzał w kolano zrobił przed wyborami, dziękujemy już temu panu, wystarczy tego dziadostwa. Narzekano na Pana Ferenca ale za jego kadencji to by było nie do pomyślenia!Data dodania komentarza: 18.04.2024, 20:41Źródło komentarza: Potężne korki. W godzinach szczytu remontują drogiAutor komentarza: głosuje bo mam prawoTreść komentarza: jeśli mam wybrać między dżumą a cholerą to wybieram ... grypę czyli głosuję na szumnego aby wreszcie po 20 latach rozbić układ rzeszowski. brawo J. Strojny któremu udało się zebrać ludzi nie związanych z politykami. samorząd to władza mieszkańców a nie polityków z Warszawy, Białegostoku, Gdańska czy Krakowa.Data dodania komentarza: 18.04.2024, 17:31Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: głosuję bo mam prawoTreść komentarza: jeśli mam wybierać między dżumą a cholerą to wybieram grypę ... czyli głosuję ma szumnego aby wreszcie po 20 latach rozbić układ rzeszowski tak jak to chce zrobić Jacek Strojny . brawo nowy radny WróbelData dodania komentarza: 18.04.2024, 16:42Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: NIE GŁOSUJE NA FIOŁKATreść komentarza: Jak to jest że hala na Podpromiu dla dwóch drużyn i możliwości eventowych wciąż nie doczekała się modernizacji i rozbudowy a dla Garstki kibiców z Resowi spadającej do drugiej ligi, Konrad Fiołek i jego radni będą budować wielki stadion ucinając pieniądze z poprawy dróg i skrzyżowań. To wszystko mimo korków i brak miejsc parkingowych. Za to stawka za parkowanie w centrum miasta znów wzrosła. Stadion żużlowy i piłkarski nie spełnią wymogów i zamiast dołożyć do tego 3mln zł oni wolą wyrzucić w błoto prawie 200mln na stadion który będzie świecił pustkami zarówno dla lekkoatletyki jak i rozgrywek 3 ligi dla Resowi. Był skłonny oddać nawet deweloperom za psie pieniądze warta miliony działkę z Placu Balcerowicza. Skandal! Fiołek marnotrawi finanse publiczne dla kolegów kiboli i rozdaje mienie miasta deweloperom pod stołem. Dość! RZESZÓW DAJE CZERWONĄ KARTKĘ FIOŁKOWI W WYBORACH!Data dodania komentarza: 18.04.2024, 11:04Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: Przecież to dostawka Pisu ,więc wszystko jasneData dodania komentarza: 17.04.2024, 11:33Źródło komentarza: Razem dla Rzeszowa świętuje - ich głos będzie znaczący
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama