Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama nawóz ogrodowy

Będzie tymczasowe przejście dla pieszych koło Stokrotki w Głogowie Młp.

Podziel się
Oceń

Będzie tymczasowe przejście dla pieszych na osiedlu Niwa w Głogowie Małopolskim. Zanim jednak powstanie, GDDKiA ograniczy prędkość na feralnym odcinku drogi krajowej nr 9.
Będzie tymczasowe przejście dla pieszych koło Stokrotki w Głogowie Młp.
W wizji lokalnej dot. poprawy bezpieczeństwa na skrzyżowaniu dróg gminnych z drogą krajową nr 9 w Głogowie Młp. wzięli udział m.in. Władysław Mikołajczyk - prezes Stowarzyszenia Razem dla Głogowa Małopolskiego, pracownicy GDDKiA w Rzeszowie, policjanci i mieszkańcy.

Źródło: mat. Stowarzyszenia Razem Dla Głogowa Małopolskiego

W piątek (16.02.) Stowarzyszenie Razem dla Głogowa Młp., podjęło inicjatywę uczestnictwa w wizji terenowej na skrzyżowaniu dróg i wyjeździe z Woli Cichej na ul. Rzeszowską w Głogowie Młp. Spotkanie okazało się niezwykle rzeczowe i merytoryczne, poruszające wiele aspektów mających wpływ na bezpieczeństwo na tym konkretnym odcinku drogi.

Przypomnijmy, że mieszkańcy os. Niwa w Głogowie Młp. przechodzą przez ruchliwą drogę krajową z "cieniem śmierci na ramieniu". Kiedy wydawało się, że prace nad stworzeniem przejścia z prawdziwego zdarzenia idą ku dobremu, przetarg unieważniono.  Rozwiązanie problemów okolicznych mieszkańców stało się elementem kampanii wyborczej. O tym pisaliśmy w artykule: Przejście dla pieszych na Niwie. Mikołajczyk zabiegał, Skoczylas spija śmietankę?

Przedstawiciele GDDKiA przedstawili na miejscu projekt tymczasowego przejścia, który po uzyskaniu akceptacji odpowiednich służb, będzie wprowadzony w życie za dwa tygodnie. Władysław Mikołajczyk - prezes stowarzyszenia Razem dla Głogowa Małopolskiego - z uwagi na wykonywaną profesję, w sposób techniczny analizował proponowane rozwiązania w terenie, zwracając szczególną uwagę na lokalne uwarunkowania i ograniczenia. 

Projekt był poddany szczegółowej ocenie na miejscu przez przedstawicieli GDDKiA, Urzędu Miasta i Gminy oraz Stowarzyszenia Razem dla Głogowa Młp. Wszelkie uwagi i wnioski, zarówno ze strony przedstawicieli, jak i mieszkańca ul. Rzeszowskiej, zostały zawarte w oficjalnym protokole z wizji.

mat. Stowarzyszenia Razem Dla Głogowa Małopolskiego

W skrócie, główne uwagi zawarte w protokole dotyczą:

  1. Zwiększenia natężenia oświetlenia na danym odcinku drogi, dostosowując je do norm klas drogi w tym miejscu.
  2. Konieczności całonocnego oświetlenia.
  3. Stworzenia dedykowanego przyłącza dla oświetlenia przejścia dla pieszych.
  4. Dostosowania przejść i traktu dla osób niepełnosprawnych.
  5. Montażu fotoradaru w obszarze skrzyżowania.
  6. Pilnego wprowadzenia ograniczenia prędkości do 50 km/h, najpóźniej do 19 lutego 2024 r.
  7. Rozszerzenia ograniczenia prędkości na dłuższy odcinek drogi w stronę Rzeszowa.
  8. Obniżenia krawężników na przejściu dla pieszych przy wlocie od strony Osiedla Niwa (ul. Jana Pawła II).
  9. Zmiany w oznakowaniu na wlotach skrzyżowania z A-7 na B-20 (STOP).
  10. Budowy kolejnego niezbędnego przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu w kierunku Lipia.

Wszystkie osoby uczestniczące w wizji, w tym przedstawiciele stowarzyszenia, GDDKiA, UMiG, oraz mieszkaniec ul. Rzeszowskiej, zatwierdziły protokół swoimi podpisami.

Stowarzyszenie Razem dla Głogowa Młp. wyraża gotowość do uczestnictwa w kolejnych konstruktywnych spotkaniach i ścisłej współpracy, mających na celu poprawę bezpieczeństwa na tym obszarze drogowym

GDDKiA w Rzeszowie zapowiedziało, że już od najbliższego poniedziałku (19.02.) ograniczy prędkość w obrębie feralnego i niebezpiecznego skrzyżowania, z 70 km/h do 50 km/h. 

Zapoznaj się z notatką policji na temat tragicznej śmierci w tym rejonie:

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Ł Autor komentarza: red Treść komentarza: Wystarczy wejść do artykułu, żeby się przekonać, że autor był na miejscu. Wystarczy mieć odrobine wyobraźni, aby zrozumieć, że gdy masa ludzi wejdzie do wody, to przestanie ona być lazurowa... niestety ktoś tu jest uprzedzony do Pismaka, pozdro dla Dominika Data dodania komentarza: 28.06.2026, 14:40 Źródło komentarza: Lazurowe Wybrzeże w Czarnej Sędziszowskiej. Podkarpacka plaża, która zachwyca błękitem wody Autor komentarza: Pisak do wymiany Treść komentarza: Czy autor postu był tam na miejscu ? Bo mam wrażenie że ten wysryw powstał na podstawie wyobraźni, woda była piękna ale może w tamtym roku. Obecnie bagno i muł. Zapraszam autora do kontaktu z okulista, a najlepiej wybrać się i zobaczyć coś o czym się pisze Data dodania komentarza: 28.06.2026, 14:00 Źródło komentarza: Lazurowe Wybrzeże w Czarnej Sędziszowskiej. Podkarpacka plaża, która zachwyca błękitem wody Autor komentarza: Oldboy Treść komentarza: I powstanie sanatorium miłości, Data dodania komentarza: 26.06.2026, 22:11 Źródło komentarza: W gminie Trzebownisko powstanie pierwsza tężnia solankowa Autor komentarza: Michał Treść komentarza: Widać że fajne miejsce. Przykra sprawa, że chcą to ludziom odebrać. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 21:42 Źródło komentarza: Miasto należy do mieszkańców. Dlaczego tracimy więcej niż kawałek Sanoka Autor komentarza: hehe Treść komentarza: A gdzie Hus najwiekszy karakan narodowy z Budziwoja? Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:56 Źródło komentarza: Protest w Rzeszowie w obronie pamięci Henry’ego Nowaka. Uczestnicy sprzeciwiali się masowej migracji Autor komentarza: CD Treść komentarza: Zwykły głąb. Nie potrafił rozwiązać oczywistej sprawy. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 16:42 Źródło komentarza: Sensacyjne odejście z Ratusza w Tyczynie! Burmistrz Janusz Błotnicki złożył rezygnację. „Władza nigdy nie była celem samym w sobie”
Reklama
Reklamaogłoszenia halo rzeszów
Reklama
Reklama
Reklama