Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama jak głosować w Rzeszowie
Reklama Powiat Rzeszowski

Będzie tymczasowe przejście dla pieszych koło Stokrotki w Głogowie Młp.

Podziel się
Oceń

Będzie tymczasowe przejście dla pieszych na osiedlu Niwa w Głogowie Małopolskim. Zanim jednak powstanie, GDDKiA ograniczy prędkość na feralnym odcinku drogi krajowej nr 9.
Będzie tymczasowe przejście dla pieszych koło Stokrotki w Głogowie Młp.
W wizji lokalnej dot. poprawy bezpieczeństwa na skrzyżowaniu dróg gminnych z drogą krajową nr 9 w Głogowie Młp. wzięli udział m.in. Władysław Mikołajczyk - prezes Stowarzyszenia Razem dla Głogowa Małopolskiego, pracownicy GDDKiA w Rzeszowie, policjanci i mieszkańcy.

Źródło: mat. Stowarzyszenia Razem Dla Głogowa Małopolskiego

W piątek (16.02.) Stowarzyszenie Razem dla Głogowa Młp., podjęło inicjatywę uczestnictwa w wizji terenowej na skrzyżowaniu dróg i wyjeździe z Woli Cichej na ul. Rzeszowską w Głogowie Młp. Spotkanie okazało się niezwykle rzeczowe i merytoryczne, poruszające wiele aspektów mających wpływ na bezpieczeństwo na tym konkretnym odcinku drogi.

Przypomnijmy, że mieszkańcy os. Niwa w Głogowie Młp. przechodzą przez ruchliwą drogę krajową z "cieniem śmierci na ramieniu". Kiedy wydawało się, że prace nad stworzeniem przejścia z prawdziwego zdarzenia idą ku dobremu, przetarg unieważniono.  Rozwiązanie problemów okolicznych mieszkańców stało się elementem kampanii wyborczej. O tym pisaliśmy w artykule: Przejście dla pieszych na Niwie. Mikołajczyk zabiegał, Skoczylas spija śmietankę?

Przedstawiciele GDDKiA przedstawili na miejscu projekt tymczasowego przejścia, który po uzyskaniu akceptacji odpowiednich służb, będzie wprowadzony w życie za dwa tygodnie. Władysław Mikołajczyk - prezes stowarzyszenia Razem dla Głogowa Małopolskiego - z uwagi na wykonywaną profesję, w sposób techniczny analizował proponowane rozwiązania w terenie, zwracając szczególną uwagę na lokalne uwarunkowania i ograniczenia. 

Projekt był poddany szczegółowej ocenie na miejscu przez przedstawicieli GDDKiA, Urzędu Miasta i Gminy oraz Stowarzyszenia Razem dla Głogowa Młp. Wszelkie uwagi i wnioski, zarówno ze strony przedstawicieli, jak i mieszkańca ul. Rzeszowskiej, zostały zawarte w oficjalnym protokole z wizji.

mat. Stowarzyszenia Razem Dla Głogowa Małopolskiego

W skrócie, główne uwagi zawarte w protokole dotyczą:

  1. Zwiększenia natężenia oświetlenia na danym odcinku drogi, dostosowując je do norm klas drogi w tym miejscu.
  2. Konieczności całonocnego oświetlenia.
  3. Stworzenia dedykowanego przyłącza dla oświetlenia przejścia dla pieszych.
  4. Dostosowania przejść i traktu dla osób niepełnosprawnych.
  5. Montażu fotoradaru w obszarze skrzyżowania.
  6. Pilnego wprowadzenia ograniczenia prędkości do 50 km/h, najpóźniej do 19 lutego 2024 r.
  7. Rozszerzenia ograniczenia prędkości na dłuższy odcinek drogi w stronę Rzeszowa.
  8. Obniżenia krawężników na przejściu dla pieszych przy wlocie od strony Osiedla Niwa (ul. Jana Pawła II).
  9. Zmiany w oznakowaniu na wlotach skrzyżowania z A-7 na B-20 (STOP).
  10. Budowy kolejnego niezbędnego przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu w kierunku Lipia.

Wszystkie osoby uczestniczące w wizji, w tym przedstawiciele stowarzyszenia, GDDKiA, UMiG, oraz mieszkaniec ul. Rzeszowskiej, zatwierdziły protokół swoimi podpisami.

Stowarzyszenie Razem dla Głogowa Młp. wyraża gotowość do uczestnictwa w kolejnych konstruktywnych spotkaniach i ścisłej współpracy, mających na celu poprawę bezpieczeństwa na tym obszarze drogowym

GDDKiA w Rzeszowie zapowiedziało, że już od najbliższego poniedziałku (19.02.) ograniczy prędkość w obrębie feralnego i niebezpiecznego skrzyżowania, z 70 km/h do 50 km/h. 

Zapoznaj się z notatką policji na temat tragicznej śmierci w tym rejonie:

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: Przecież to dostawka Pisu ,więc wszystko jasneData dodania komentarza: 17.04.2024, 11:33Źródło komentarza: Razem dla Rzeszowa świętuje - ich głos będzie znaczącyAutor komentarza: rudniokTreść komentarza: Zamiaru burzyć nie ma ale przyjdzie rozkaz z góry i pyk....Data dodania komentarza: 16.04.2024, 11:19Źródło komentarza: Waldemar Szumny z PiS. Rzeszowski pomnik powinien zostaćAutor komentarza: ZdzichuTreść komentarza: Wchodzi Dawid Uryniewicz żółtą kartkę dostaje Kacper Uryniewicz . Wchodzi Damian Tomek??? Czy Jerzy??? Człowieku ogarnij się potem pisz.,....Data dodania komentarza: 13.04.2024, 17:05Źródło komentarza: Derby Rzeszowa rozstrzygnięte! Stal pokonała Resovię! [FOTO]Autor komentarza: ZdzichuTreść komentarza: Wchodzi Dawid Uryniewicz żółtą kartkę dostaje Kacper Uryniewicz . Wchodzi Damian Tomek??? Czy Jerzy??? Człowieku ogarnij się potem pisz.,....Data dodania komentarza: 13.04.2024, 17:02Źródło komentarza: Derby Rzeszowa rozstrzygnięte! Stal pokonała Resovię! [FOTO] Ł Autor komentarza: CiekawyTreść komentarza: Czy i tym razem hołota musiała się naparzać?Data dodania komentarza: 13.04.2024, 00:58Źródło komentarza: W piątek Derby Rzeszowa. Policja: mecz podwyższonego ryzykaAutor komentarza: KalanasTreść komentarza: Bardzo dobry artykuł. Dobrze ze halo Rzeszów o tym informuje. Brawo Redakcja. Dziwi mnie ze na tej siłowni nie ma oświetlenia ani kamer wieczorem... Szkoda ze władze miasta nic w tej sprawie nei zrobiłyData dodania komentarza: 12.04.2024, 18:52Źródło komentarza: Szczury terroryzują mieszkańców Rzeszowa!
Reklama
Reklama
Reklama