Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama jak głosować w Rzeszowie
Reklama Powiat Rzeszowski

Śmiertelna galareta w Nowej Dębie. Są wyniki sekcji zwłok zmarłego Iurii N.

Podziel się
Oceń

Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu przekazała wstępne wyniki sekcji zwłok zmarłego 54-latka. Mężczyzna zatruł się po spożyciu galarety garmażeryjnej.
Śmiertelna galareta w Nowej Dębie. Są wyniki sekcji zwłok zmarłego Iurii N.

Źródło: pixabay/ZOZ Nowa Dęba

Wydarzenie na targowisku w Nowej Dębie wstrząsnęło społecznością lokalną, pozostawiając wiele pytań bez odpowiedzi. W sobotę, 17 lutego 2024 roku, doszło do fatalnego zatrucia po spożyciu mięsa, które oferowane było przez małżeństwo Regina i Wiesław S. z Mielca. Trzy osoby znalazły się w szpitalu, a jedna z nich niestety straciła życie. 

Ofiarą zatrucia stał się 54-letni Iurii N., obywatel Ukrainy, który osiedlił się w Nowej Dębie po ucieczce przed wojną na Ukrainie. Był to człowiek pracowity, zatrudniony jako pracownik techniczny w miejscowym szpitalu. Po zjedzeniu galarety wieprzowej, która pochodziła od małżeństwa S., Iurii trafił do szpitala, ale niestety zmarł w ciągu zaledwie dwóch i pół godziny.

Wyniki sekcji zwłok

Sprawa przybrała nowy obrót po ujawnieniu wyników sekcji zwłok, które odbyły się w Krakowskim Instytucie Ekspertyz i Badań Sądowych w środę, 21 lutego 2024 roku. Oczekiwano, że wyniki te rzucą światło na przyczynę śmierci Iurii N. Niestety, biegli nie byli w stanie wskazać bezpośredniej przyczyny zgonu, konieczne będą dodatkowe szczegółowe badania histopatologiczne.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu, prokurator Andrzej Dubiel, podkreślił, że ostateczne odpowiedzi będą dostępne dopiero po około miesiącu. To oczekiwanie stwarza dodatkowe napięcie wśród mieszkańców, którzy pragną poznać prawdę i zrozumieć, co tak naprawdę spowodowało śmierć Iurii N.

Rodzina zatrzymanego małżeństwa z Mielca znajduje się teraz w centrum uwagi, stając przed zarzutami związanymi z niebezpiecznymi skutkami ich produktów. Sprawa ta rzuca również światło na kwestie bezpieczeństwa żywnościowego na lokalnych targowiskach, skłaniając do refleksji nad koniecznością surowszych kontroli i monitorowania oferowanych tam produktów.

Wspólnota lokalna oczekuje na dalszy rozwój sytuacji i pełne wyjaśnienie okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Wszyscy zgodnie zwracają uwagę na pilność śledztwa i nadzieję, że odpowiedzialni za te nieszczęśliwe wydarzenia zostaną pociągnięci do odpowiedzialności.


Napisz komentarz
Komentarze
Ukr 22.02.2024 00:10
Media już ocenił y

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: Przecież to dostawka Pisu ,więc wszystko jasneData dodania komentarza: 17.04.2024, 11:33Źródło komentarza: Razem dla Rzeszowa świętuje - ich głos będzie znaczącyAutor komentarza: rudniokTreść komentarza: Zamiaru burzyć nie ma ale przyjdzie rozkaz z góry i pyk....Data dodania komentarza: 16.04.2024, 11:19Źródło komentarza: Waldemar Szumny z PiS. Rzeszowski pomnik powinien zostaćAutor komentarza: ZdzichuTreść komentarza: Wchodzi Dawid Uryniewicz żółtą kartkę dostaje Kacper Uryniewicz . Wchodzi Damian Tomek??? Czy Jerzy??? Człowieku ogarnij się potem pisz.,....Data dodania komentarza: 13.04.2024, 17:05Źródło komentarza: Derby Rzeszowa rozstrzygnięte! Stal pokonała Resovię! [FOTO]Autor komentarza: ZdzichuTreść komentarza: Wchodzi Dawid Uryniewicz żółtą kartkę dostaje Kacper Uryniewicz . Wchodzi Damian Tomek??? Czy Jerzy??? Człowieku ogarnij się potem pisz.,....Data dodania komentarza: 13.04.2024, 17:02Źródło komentarza: Derby Rzeszowa rozstrzygnięte! Stal pokonała Resovię! [FOTO] Ł Autor komentarza: CiekawyTreść komentarza: Czy i tym razem hołota musiała się naparzać?Data dodania komentarza: 13.04.2024, 00:58Źródło komentarza: W piątek Derby Rzeszowa. Policja: mecz podwyższonego ryzykaAutor komentarza: KalanasTreść komentarza: Bardzo dobry artykuł. Dobrze ze halo Rzeszów o tym informuje. Brawo Redakcja. Dziwi mnie ze na tej siłowni nie ma oświetlenia ani kamer wieczorem... Szkoda ze władze miasta nic w tej sprawie nei zrobiłyData dodania komentarza: 12.04.2024, 18:52Źródło komentarza: Szczury terroryzują mieszkańców Rzeszowa!
Reklama
Reklama
Reklama