Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Cieszanów Rock Festiwal 2024
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

Wiosna na budowie S19 Babica - Jawornik. Zobaczcie postęp prac [ZDJĘCIA]

Podziel się
Oceń

Niecałe pół roku temu rozpoczęła się budowa odcinka drogi ekspresowej S19 Babica - Jawornik. Jeszcze niedawno teren budowy skryty był pod warstwą śniegu, a dziś, w wiosennych już warunkach, wyraźnie widać zarys przyszłej, blisko 12-kilometrowej trasy Via Carpatia.
Wiosna na budowie S19 Babica - Jawornik. Zobaczcie postęp prac [ZDJĘCIA]
Więcej zdjęć zobaczysz w naszej galerii. Link w treści artykułu.

Źródło: GDDKiA Rzeszów

Inwestycja obejmuje budowę drogi z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach, a także pasem awaryjnym. Powstanie również Miejsce Obsługi Podróżnych Jawornik (w kierunku Rzeszowa). Projekt zakłada też budowę imponujących obiektów inżynierskich, takich jak estakada na bardzo wysokich podporach (o długości około 1,1 km i filarach o wysokości około 100 m), wiadukty oraz przejścia dla zwierząt. Wybudowany zostanie również węzeł Żarnowa - Strzyżów.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z PRAC NA BUDOWIE ODCINKA VIA CARPATIA:

Odcinek Babica - Jawornik przebiega przez teren o skomplikowanej budowie geologicznej. W związku z tym przed rozpoczęciem budowy prowadzono szczegółowe badania geofizyczne, wiercenia i sondowania. Wykonano łącznie 765 otworów badawczych o łącznym metrażu ponad 12 tysięcy metrów bieżących i głębokości od 3 do 50 metrów, a także 319 sondowań badawczych o łącznym metrażu ponad 2,2 tysiąca metrów bieżących i głębokości od 1,8 do 35 metrów.

Postęp prac:

  • Wykonano roboty ziemne na większości odcinka trasy.
  • Ukończono budowę fundamentów pod estakadę.
  • Rozpoczęto montaż elementów estakady.
  • Budowane są wiadukty i przejścia dla zwierząt.
  • W toku są prace na węźle Żarnowa - Strzyżów.

Zakończenie budowy odcinka Babica - Jawornik planowane jest na wrzesień 2026 roku. Nowa trasa usprawni ruch na tym fragmencie Via Carpatia i znacząco skróci czas podróży.

Dodatkowe informacje:

  • Inwestycja realizowana jest w ramach rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych.
  • Wykonawcą robót jest firma Strabag.
  • Koszt budowy to ponad 1,2 miliarda złotych.
Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: policjantTreść komentarza: Tak mu dobrze było w życiu że postanowił je zakończyć. Kolejna smutna statystyka o których mało się pisze i mówi bo olbrzymi problem. Upolitycznione media w tym kraju nie ruszają takich tematów, przecież to Uśmiechnięta Polska Tuska i jego bandy !!!Data dodania komentarza: 22.07.2024, 08:49Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: szokmenTreść komentarza: A to cos zmieni w Podkarpackiej służbie zdrowia? Nie sądzę ! Pracuje w tym środowisku i zapewniam że to żadna pociecha ani powód do radości i ulgi, to dobrze że będą nowe pielęgniarki, ale to tylko statystyka.Data dodania komentarza: 22.07.2024, 08:46Źródło komentarza: 51 nowych pielęgniarek i pielęgniarzy na Podkarpaciu! [ZDJĘCIA]Autor komentarza: rzeszowiakTreść komentarza: Miasto Innowacji !!! :):):):):):)Data dodania komentarza: 21.07.2024, 18:50Źródło komentarza: Rzeszów pod wodą! Zalane ulice i budynki, nieprzejezdne drogi! [ZDJĘCIA, WIDEO, POSŁUCHAJ]Autor komentarza: laskaTreść komentarza: Ruska prowokacja !:):):):):):):):):):):)Data dodania komentarza: 21.07.2024, 18:49Źródło komentarza: Pożar na terenie dawnego marketu Majster przy Przemysłowej!Autor komentarza: SamTreść komentarza: Ale kogo to obchodzi?Data dodania komentarza: 21.07.2024, 18:48Źródło komentarza: Globalna awaria Microsoft. Problemy także na lotnisku Rzeszów-JasionkaAutor komentarza: rzeszowiakTreść komentarza: Nie dziwi ten fakt, ja nawet za kasę nie wszedłbym do tej kałuży!Data dodania komentarza: 21.07.2024, 11:37Źródło komentarza: Miejskie kąpielisko na Żwirowni zamknięte! W wodzie wykryto bakterie coli
Reklama
Reklama
Reklama