Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Elżbieta Łukacijewska
Reklama Wiktoria Aleksandra Barańska
Reklama Urodziny Pub Spółdzielczy
Reklama szkoły rekrutacja Powiat Rzeszowski

"Dwa lata wojny". W sobotę specjalna audycja Polskiego Radia Rzeszów

Podziel się
Oceń

"Dwa lata wojny" - pod takim hasłem Polskie Radio Rzeszów przedstawi w tę sobotę 24 lutego specjalny blok programowy poświęcony rocznicy rosyjskiej pełnoskalowej inwazji na Ukrainę.
"Dwa lata wojny". W sobotę specjalna audycja Polskiego Radia Rzeszów

Źródło: mat. prasowe

Audycję nadawaną w całości z dworca PKP w Przemyślu od godziny 7.00 do 12.00 wypełnią wypowiedzi, wspomnienia, rozmowy ze świadkami inwazji, wolontariuszami oraz organizatorami pomocy po obu stronach granicy. 

Wśród gości pojawi się np. prezydent Przemyśla Wojciech Bakun, mer Lwowa Andrij Sadowy, Maciej Piotrowski ukrainista i tłumacz czy ks. Władsyław Biszko dyrektor rzymsko-katolickiego Domu Pielgrzyma w Brzuchowicach pod Lwowem.

Ekipa Polskiego Radia Rzeszów będzie nadawać z dworcowej restauracji "Perła Przemyśla", która jest zarządzana przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej. Restauracja jak i cały przemyski dworzec w pierwszych dniach wojny były miejscem schronienia dla tysięcy uchodźców przybywających do naszego kraju.

Program poprowadzą dziennikarze z wieloletnim doświadczeniem reprezentujący dwie redakcje: Monika Domino i Jerzy Pasierb (Red. Magazynów Informacyjnych) oraz Iwona Piętak i Adam Głaczyński (Red. Publicystyki). 

Istotną rolę w przygotowaniu audycji odgrywa dziennikarz z Łucka Stefan Rodycz - ukraiński korespondent Polskiego Radia Rzeszów, w przeszłości także szef łuckiego oddziału ukraińskiej rady radiofonii i telewizji oraz wicegubernator obwodu łuckiego. Program współtworzy również Grzegorz Janiszewski - przemyski korespondent naszej rozgłośni.


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: jacekTreść komentarza: Obajtek to mafiozo. Widać to po jego pracy od czasów rodzinnych. Wszystkich okraść, upodlić i udawać świętego. Jeśli ludzie z podkarpacia go wybiorą to ponownie okażą się ludźmi ze średniowiecza.Data dodania komentarza: 26.05.2024, 20:21Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: SzamanTreść komentarza: Wszystkich na front, siedzą na socjalach, nie pracują, tylko imprezy i rozrywki!!! Na upadlinę, bronić kraju!!!Data dodania komentarza: 26.05.2024, 11:17Źródło komentarza: Ukraińcy mieszkający w Polsce wrócą na front?Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: ciemny lud i tak wybierze bo Jarosław kazałData dodania komentarza: 24.05.2024, 16:45Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Wyborcy Podkarpacia nie wybierajcie przyszłych skazanych do parlamentu europejskiego. Czy PiS na Podkarpaciu nie ma już czystych kandydatów z własnego regionu tylko podejrzanych chcących chronić się za immunitetem . Przecież Obajtek nie jest nawet z naszego województwa. Niech kandyduje z Pcimia.Data dodania komentarza: 23.05.2024, 19:15Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: lózakTreść komentarza: poczekaj jeszcze 100 lat aż schody staną się zabytkiem to kasa się znajdzieData dodania komentarza: 22.05.2024, 21:13Źródło komentarza: Dotacje na rzeszowskie zabytki na prace konserwatorskieAutor komentarza: ObywatelTreść komentarza: Po co ta Borkowska tak poszła?? Chyba obrażać i poniżać ludzi!! To najlepiej potrafi. Natomiast Skoczylasowi brakuje bardzo dużo. Po pierwsze musi nauczyć się wypowiadać samodzielnie a nie z kartki czytać.Data dodania komentarza: 22.05.2024, 13:52Źródło komentarza: Aldona Napieracz przewodniczącą Rady Miasta i Gminy Głogów Młp.
Reklama
Reklama
Reklama