Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama Advertisement
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów

Rzeszów. 233 tys. zł na miejski program wczesnego wykrywania raka jelita grubego

Podziel się
Oceń

232 800 zł – taką kwotę przeznaczono na realizację Programu wczesnego wykrywania nowotworów jelita grubego. Weźmie w nim udział minimum 150 mieszkańców Rzeszowa.

Konkurs ofert na realizację tego programu polityki zdrowotnej ogłosił Prezydent Rzeszowa 19 lutego. Głównym celem zadania jest zwiększenie skuteczności wczesnego wykrywania polipów gruczolakowatych oraz nowotworów jelita grubego. Ta choroba w początkowej fazie nie daje żadnych objawów i najczęściej jest wykrywana podczas badań przesiewowych.

- Staramy się jak najwięcej pieniędzy przeznaczać na badania profilaktyczne. Wczesne wykrycie choroby daję szanse na jej wyleczenie – podkreśla Prezydent Konrad Fijołek. 

Program jest przeznaczony dla osób zameldowanych lub zamieszkałych w Rzeszowie. Ich kwalifikacja odbywać się będzie się poprzez wykonywanie przesiewowych badań kolonoskopowych w populacji w wieku 50-75 lat niezależnie od wywiadu rodzinnego lub w wieku 25-49 lat  z obciążonym wywiadem rodzinnym.

„Program wczesnego wykrywania nowotworów jelita grubego wśród mieszkańców Miasta Rzeszowa na lata 2021-2025” mogą realizować podmioty wykonujące działalność leczniczą - odpowiednie do rodzaju i zakresu udzielanych świadczeń zdrowotnych oraz posiadające odpowiednie wyposażenie w sprzęt i aparaturę medyczną.

Realizacja zadania planowana jest w terminie od dnia zawarcia umowy do 30.11.2024 r. lub do dnia wyczerpania limitu badań. Ofertę można złożyć w wersji papierowej lub w wersji elektronicznej w nieprzekraczalnym terminie do dnia 5 marca 2024 r. do godziny 15:30.

Oferty w wersji papierowej należy składać:

  • w Urzędzie Miasta Rzeszowa, ul. Rynek 12 (punkt kancelaryjny),
  • w sekretariacie Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miasta Rzeszowa, ul. 3 Maja 13,
  • korespondencyjnie na adres: Urząd Miasta Rzeszowa, ul. Rynek 1, 35-064 Rzeszów (obowiązuje data wpływu).

Złożenie oferty jest możliwe również w formie elektronicznej, za pośrednictwem elektronicznej skrzynki podawczej Urzędu Miasta Rzeszowa ePUAP.

To ważny program, bo rak jelita grubego jest jednym z najczęściej występujących nowotworów złośliwych. Liczba leczonych mieszkańców Rzeszowa z rozpoznaniem tego nowotworu w 2021 wyniosła 353 osób, w 2022 - 343, a w 2023 – 339.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu wraz z dokumentami do pobrania znajdują się na stronie Wydziału Polityki Społecznej https://bip.erzeszow.pl/.


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: tęczowy rafał , tęczowi kibice resovi ukrywający sie pod postacią twardzieli w dresachData dodania komentarza: 30.04.2025, 12:40Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: a jest jakis poseł który coś zrobił dla Podkarpacia? Oprócz wstydu ?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:39Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: PogromcaRedaktorkowTreść komentarza: ale chłam, dobrze że czerwony front trzyma poziom w przeciwieństwie do dzisiejszego dziennikarstwaData dodania komentarza: 24.04.2025, 00:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
Reklama
Reklama
ReklamaAdvertisement
Reklama