Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama jak głosować w Rzeszowie
Reklama Powiat Rzeszowski

PO rezygnuje z własnego kandydata na rzecz Konrada Fijołka

Podziel się
Oceń

W czwartek (29.02.) władze podkarpackiej Platformy Obywatelskiej (PO) zaskoczyły opinię publiczną ogłoszeniem decyzji dotyczącej wyborów samorządowych. Mimo pierwotnych planów wystawienia swojego kandydata na prezydenta Rzeszowa, partia zdecydowała się poprzeć urzędującego prezydenta miasta, Konrada Fijołka.
PO rezygnuje z własnego kandydata na rzecz Konrada Fijołka

Źródło: Halo Rzeszów

Scenariusz, w którym PO wystawi swojego kandydata na prezydenta, wydawał się niemożliwy do spełnienia od samego początku. Nie było zgody centrali PO na taki obrót sprawy, a działacze Platformy zgodnie podkreślali, że to jedynie lokalne oczekiwania.

Jednakże w czwartek przed południem padła ostateczna decyzja o poparciu Konrada Fijołka, kontynuując tym samym ścieżkę z 2021 roku. - Chcę zakomunikować Państwu o porozumieniu, jakie zostało zawarte pomiędzy Platformą Obywatelską Rzeszowa a panem prezydentem Konradem Fijołkiem. -Mam nadzieję, że ta współpraca przyniesie korzyści dla mieszkańców miasta – powiedział Zdzisław Gawlik, poseł na Sejm RP i  przewodniczący Platformy Obywatelskiej na Podkarpaciu.  W zamian za rezygnację z własnego kandydata, PO ma otrzymać stanowisko wiceprezydenta miasta dla obecnego radnego.

Radny Marcin Deręgowski wygłosił oświadczenie, w którym stwierdził, że rozwój Rzeszowa jest ważniejszy niż ambicje osobiste.  – Potrzebą wyższego rzędu jest szerokie porozumienie na rzecz dynamicznego rozwoju miasta, nie zaś konkurencja wewnątrz kolacji demokratycznej czy osobiste ambicje liderów lub lokalnych polityków. Najważniejsze dla mieszkańców miasta oraz dla mnie jest rozwój i wzmocnienie Rzeszowa, który obecnie będzie miał najlepszy czas i najlepsze możliwości – przeczytał w oświadczeniu Marcin Deręgowski, miejski radny i przewodniczący miejskich struktur PO. - Dlatego wspieramy obecnego prezydenta - dodał.

Platforma zachowa prawo do obsady stanowiska I wiceprezydenta, które zajmowała do niedawna Jolanta Kaźmierczak. Funkcja ta pozostanie wolna do czasu wyniku wyborów. Aktualnie Deręgowski pełni funkcję szefa klubu Koalicji Obywatelskiej w Radzie Miasta Rzeszowa. Jego wykształcenie obejmuje informatykę i ekonometrię na Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, a także studia podyplomowe z zakresu analityki biznesowej.

Warto zauważyć, że Konrad Fijołek, oprócz poparcia PO cieszy się już poparciem podkarpackiej Nowej Lewicy. - Bardzo serdecznie dziękuję za to wsparcie. To tu wykuwała się idea jedności, która tak zachwyciła całą Polskę trzy lata temu. Pokazaliśmy, że siły demokratyczne mogą się zjednoczyć i osiągną ogromne efekty i wręcz euforię u wyborców. Potwierdziło się to w wyborach parlamentarnych kiedy koalicja sił demokratycznych odsunęła PIS od władzy i powstała Koalicja 15 października. Cieszymy się, że dziś ponownie możemy taki sygnał wysłać – powiedział Konrad Fijołek Prezydent Miasta Rzeszowa, kandydujący na to stanowisko ponownie. 

Zatem, losy prezydentury w Rzeszowie stają się jednym z najbardziej dyskutowanych tematów politycznych na Podkarpaciu. Czy ta nietypowa decyzja przyniesie oczekiwane rezultaty, czy też wpłynie na wynik wyborów? Odpowiedzi na te pytania poznamy już niebawem.


Napisz komentarz
Komentarze
Wiki 29.02.2024 22:09
I po co były jakieś uchwały o swoich kandydatach robić? PO się ośmieszyła tylko

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: Przecież to dostawka Pisu ,więc wszystko jasneData dodania komentarza: 17.04.2024, 11:33Źródło komentarza: Razem dla Rzeszowa świętuje - ich głos będzie znaczącyAutor komentarza: rudniokTreść komentarza: Zamiaru burzyć nie ma ale przyjdzie rozkaz z góry i pyk....Data dodania komentarza: 16.04.2024, 11:19Źródło komentarza: Waldemar Szumny z PiS. Rzeszowski pomnik powinien zostaćAutor komentarza: ZdzichuTreść komentarza: Wchodzi Dawid Uryniewicz żółtą kartkę dostaje Kacper Uryniewicz . Wchodzi Damian Tomek??? Czy Jerzy??? Człowieku ogarnij się potem pisz.,....Data dodania komentarza: 13.04.2024, 17:05Źródło komentarza: Derby Rzeszowa rozstrzygnięte! Stal pokonała Resovię! [FOTO]Autor komentarza: ZdzichuTreść komentarza: Wchodzi Dawid Uryniewicz żółtą kartkę dostaje Kacper Uryniewicz . Wchodzi Damian Tomek??? Czy Jerzy??? Człowieku ogarnij się potem pisz.,....Data dodania komentarza: 13.04.2024, 17:02Źródło komentarza: Derby Rzeszowa rozstrzygnięte! Stal pokonała Resovię! [FOTO] Ł Autor komentarza: CiekawyTreść komentarza: Czy i tym razem hołota musiała się naparzać?Data dodania komentarza: 13.04.2024, 00:58Źródło komentarza: W piątek Derby Rzeszowa. Policja: mecz podwyższonego ryzykaAutor komentarza: KalanasTreść komentarza: Bardzo dobry artykuł. Dobrze ze halo Rzeszów o tym informuje. Brawo Redakcja. Dziwi mnie ze na tej siłowni nie ma oświetlenia ani kamer wieczorem... Szkoda ze władze miasta nic w tej sprawie nei zrobiłyData dodania komentarza: 12.04.2024, 18:52Źródło komentarza: Szczury terroryzują mieszkańców Rzeszowa!
Reklama
Reklama
Reklama