Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

100 tys. zł na remont elewacji i prezbiterium zabytkowego kościoła w Mrowli

Podziel się
Oceń

Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków rozdysponował środki na remonty i renowacje zabytków w województwie podkarpackim. Dotacje trafią również do wnioskodawców z powiatu rzeszowskiego.
100 tys. zł na remont elewacji i prezbiterium zabytkowego kościoła w Mrowli

100 tysięcy złotych dofinansowania otrzymała Parafia Rzymskokatolicka p.w. Św. Łukasza Ewangelisty w Mrowli. Środki te zostaną przeznaczone na IV etap remontu elewacji i prezbiterium zabytkowego kościoła wybudowanego na przełomie XIX i XX wieku.

50 tysięcy złotych zostało przyznanych na prace konserwacyjne tunelu Przeworskiej Kolei Dojazdowej w Szklarach. Dzięki dotacji w kwocie 70 tysięcy złotych dokończone zostaną prace konserwatorskie ołtarza głównego w zabytkowym kościele w parafii św. Stanisława w Boguchwale.

60 tysięcy dofinansowania zostało przyznanych na kontynuowanie prac przy konserwacji i restauracji wystroju malarskiego XVIII-wiecznego kościoła p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Krasnem. 19 tysięcy złotych publicznych środków zostanie przeznaczone na konserwację polichromii ściennej w kościele w Zabierzowie, zaś 27 tysięcy na odnowienie dwóch zabytkowych nagrobków na cmentarzu parafialnym w Zaczerniu.

Dotacje są przyznawane zarówno na zabytki nieruchome, jak i ruchome. Co roku w województwie podkarpackim na remonty i konserwacje zabytków przeznaczane jest ok. 10 milionów złotych. O dotacje mogą ubiegać się osoby fizyczne, samorządy oraz organizacje będące właścicielem lub posiadaczem zabytku wpisanego do rejestru zabytku.


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: cctrt4531Treść komentarza: a lgbt to już nie jest kontrowersyjne !!!!!!!!! pokazywanie d....py podczas eurowizji ????? "dziennikarz" boi się prawdy a była ona trudna ale taka była i tyle... te pierdoły które piszecie o kontrowersji to bzdura na resorach !!!!!! radzę się opamiętać bo żyjecie w utopii!!!!!!!Data dodania komentarza: 18.06.2024, 13:30Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: DynowianinTreść komentarza: Uciekał przez Dynów, nie "Dynowo"Data dodania komentarza: 18.06.2024, 13:30Źródło komentarza: Pijany 54-latek uciekał przed policją po DynowieAutor komentarza: AntośTreść komentarza: " Same przypadki". Jest to przestępstwo. Sam pomysł chory. Kto normalny fotografuje nagą pacjentkę. Wiadomo Domka się wywinie... przecież ma układy - taki kraj. Nikt nic nie zrobi.Data dodania komentarza: 18.06.2024, 10:52Źródło komentarza: Skandal w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Rzeszowie. Upubliczniono zdjęcia nagiej pacjentki podczas operacjiAutor komentarza: Jerzy K.Treść komentarza: A co Pan D robił na bloku Chirurgii Będzie próbował aby sprawa była zamieciona pod dywan !!! I brakuje mi znów Pana Kotuli Niech kolega broni Pana Prezesa Przecież to przypadek i nic takiego,,,,Szpital niech lepiej znajdzie pacjentkę i przeprosi bo jak dorwie to jakiś narwany prawnik to kasa będzie duża,,,Data dodania komentarza: 18.06.2024, 08:12Źródło komentarza: Skandal w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Rzeszowie. Upubliczniono zdjęcia nagiej pacjentki podczas operacjiAutor komentarza: KrzysioTreść komentarza: Bardzo kiepskie tłumaczenia Pana Wojciecha Domki. To wiceprezes izby lekarskiej wcześniej wieloletni prezes. Powinien wiedzieć, że zakazane jest robienie zdjęć pacjentom (zwłaszcza nagim i bez zgody) swoim prywatnym telefonem. Cóż Wojtuś jest pewien, że znów sprawę " zamiecie pod dywan" jako lokalny magnat - taki kraj. Ktoś taki nie powinien figurować w zarządzie izby lekarskiej., nie powinien być ordynatorem, ani uczyć studentów. Obrzydliwe i nieetyczneData dodania komentarza: 17.06.2024, 22:26Źródło komentarza: Skandal w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Rzeszowie. Upubliczniono zdjęcia nagiej pacjentki podczas operacjiAutor komentarza: zamiTreść komentarza: Kto w tym szpitalu rządzi? Ale maja bajzel.Data dodania komentarza: 17.06.2024, 20:37Źródło komentarza: Skandal w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Rzeszowie. Upubliczniono zdjęcia nagiej pacjentki podczas operacji
Reklama
Reklama
Reklama