Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama

100 tys. zł na remont elewacji i prezbiterium zabytkowego kościoła w Mrowli

Podziel się
Oceń

Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków rozdysponował środki na remonty i renowacje zabytków w województwie podkarpackim. Dotacje trafią również do wnioskodawców z powiatu rzeszowskiego.

100 tysięcy złotych dofinansowania otrzymała Parafia Rzymskokatolicka p.w. Św. Łukasza Ewangelisty w Mrowli. Środki te zostaną przeznaczone na IV etap remontu elewacji i prezbiterium zabytkowego kościoła wybudowanego na przełomie XIX i XX wieku.

50 tysięcy złotych zostało przyznanych na prace konserwacyjne tunelu Przeworskiej Kolei Dojazdowej w Szklarach. Dzięki dotacji w kwocie 70 tysięcy złotych dokończone zostaną prace konserwatorskie ołtarza głównego w zabytkowym kościele w parafii św. Stanisława w Boguchwale.

60 tysięcy dofinansowania zostało przyznanych na kontynuowanie prac przy konserwacji i restauracji wystroju malarskiego XVIII-wiecznego kościoła p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Krasnem. 19 tysięcy złotych publicznych środków zostanie przeznaczone na konserwację polichromii ściennej w kościele w Zabierzowie, zaś 27 tysięcy na odnowienie dwóch zabytkowych nagrobków na cmentarzu parafialnym w Zaczerniu.

Dotacje są przyznawane zarówno na zabytki nieruchome, jak i ruchome. Co roku w województwie podkarpackim na remonty i konserwacje zabytków przeznaczane jest ok. 10 milionów złotych. O dotacje mogą ubiegać się osoby fizyczne, samorządy oraz organizacje będące właścicielem lub posiadaczem zabytku wpisanego do rejestru zabytku.


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pytaAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: dzieci sie nie robi a jak cos to wszystkie chcą rodzic w Rzeszowie a potem płacz że oddział zamykają. Tak samo jest ze szkołami, wożą dzieci do miasta a potem płaczą że szkołe na wsi zamykają. Mamy płacić za puste sale?Data dodania komentarza: 26.06.2025, 06:42Źródło komentarza: Co z porodówką w Lesku? Do walki dołącza Partia Razem
Reklama
Reklama
Reklama