Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama

Zatrucie galaretą w Nowej Dębie - szokujące wyniki badań!

Podziel się
Oceń

W środę 6 marca Państwowy Instytut Weterynaryjny w Puławach opublikował wyniki badań galarety wieprzowej, która doprowadziła do zatrucia trzech osób w Nowej Dębie na Podkarpaciu.
Zatrucie galaretą w Nowej Dębie - szokujące wyniki badań!

Źródło: pixabay

Jak podało Radio Lublin, w produkcie stwierdzono drastycznie, bo aż o 100 razy, przekroczoną dopuszczalną dawkę azotynu sodu.

Tragedia rozegrała się 17 lutego. Trzy osoby, które zakupiły galaretę od obwoźnych sprzedawców, trafiły do szpitala z ostrym zatruciem pokarmowym. 54-letni Jurii N. zmarł niespełna 2,5 godziny po wezwaniu pogotowia. Dwie seniorki, 67- i 72-latka, również otarły się o śmierć. Jedna z nich przyznała, że uratował ją fakt spróbowania niewielkiej ilości galarety i natychmiastowe zwymiotowanie.

Przeprowadzone w Puławach badania wykazały, że zawartość azotynu sodu w galarecie była niebezpiecznie wysoka i toksyczna dla człowieka

Azotyn sodu, choć powszechnie stosowany w przemyśle spożywczym jako konserwant, w nadmiarze może powodować poważne problemy zdrowotne, w tym:

  • methemoglobinemię, czyli "chorobę niebieską", która utrudnia transport tlenu w organizmie
  • nadciśnienie tętnicze
  • bóle głowy
  • nudności i wymioty
  • a w skrajnych przypadkach - śmierć

W związku z tragicznymi wydarzeniami w Nowej Dębie, nasuwają się pytania o kontrolę jakości żywności oferowanej przez obwoźnych sprzedawców. Należy również zwrócić uwagę na świadome zakupy i weryfikację źródeł pochodzenia kupowanych produktów. Zatrucie pokarmowe może mieć poważne konsekwencje, dlatego tak ważne jest, aby zwracać uwagę na skład kupowanej żywności i kupować produkty z pewnych źródeł.

PRZECZYTAJ TAKŻE:


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pytaAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: dzieci sie nie robi a jak cos to wszystkie chcą rodzic w Rzeszowie a potem płacz że oddział zamykają. Tak samo jest ze szkołami, wożą dzieci do miasta a potem płaczą że szkołe na wsi zamykają. Mamy płacić za puste sale?Data dodania komentarza: 26.06.2025, 06:42Źródło komentarza: Co z porodówką w Lesku? Do walki dołącza Partia Razem
Reklama
Reklama
Reklama