Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

Obchody 25 rocznicy przystąpienia Polski do NATO. WOLNOŚĆ POTRZEBUJE SIŁY!

Podziel się
Oceń

Centralne obchody 25 rocznicy przystąpienia Polski do NATO odbyły się 12 marca w Muzeum Wojska Polskiego na Cytadeli Warszawskiej.
Obchody 25 rocznicy przystąpienia Polski do NATO. WOLNOŚĆ POTRZEBUJE SIŁY!

Autor: Henryk Nicpoń

W uroczystości udział wzięli w nich udział m.in.: Marszałek Sejmu RP Szymon Hołownia, Marszałek Senatu RP Małgorzata Kidawa-Błońska, Wicepremier, Minister Obrony Narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Marcin Kierwiński. Służbę Ochrony Państwa reprezentował Komendant gen. bryg. SOP Radosław Jaworski. Ważną zadanie spoczęło na Społecznym Doradcy Ministra Obrony Narodowej ds. Ochrony Zdrowia i Opieki Socjalnej Dariuszu Sobieraju

Wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz Fot. Henryk Nicpoń

- Polska jest lojalnym sojusznikiem paktu i w imieniu swoim, ale też pana premiera, ministrów, nas wszystkich, którzy dziś odpowiadamy za Rzecząpospolitą, potwierdzam zobowiązania sojusznicze państwa polskiego wobec wszystkich członków Paktu Północnoatlantyckiego i oczekuję od naszych sojuszników wywiązania się ze wszystkich postanowień traktatu w sytuacjach, gdy taka potrzeba zaistnieje - oznajmił wicepremier Władysław Kosiniak – Kamysz podczas obchodów 25. rocznicy Polski w NATO. 

Społeczny Doradca Ministra Obrony Narodowej ds. Ochrony Zdrowia i Opieki Socjalnej Dariusz Sobieraj, radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego i członek Komisji Bezpieczeństwa Sejmiku podkreślał podczas rozmów, że Artykuł 5 podpisanego przez wszystkie kraje Traktatu Waszyngtońskiego (NATO) jest gwarantem naszego bezpieczeństwa, a także fundamentem siły odstraszania przez Sojusz potencjalnych agresorów. Zatem wszyscy członkowie NATO hołdują zasadzie: Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. Czyli każdy członek sojuszu będzie broniony w razie zagrożenia przez wszystkich pozostałych członków. 

Dariusz Sobieraj Fot. Henryk Nicpoń

- W mojej opinii było to historyczne wydarzenie, które zagwarantowało Polsce i całemu narodowi polskiemu, a przede wszystkim naszym dzieciom i wnukom oraz następnym pokoleniom bezpieczeństwo – podkreślał Społeczny Doradca Ministra Obrony Narodowej Wydarzenie. – Tym bardziej, że Pakt ten jest obronny, a nie agresywny. Niemniej jednak nie tak. Mając doświadczenie z ostatnich dwóch lat, szczególnie w zakresie agresji na naszych sąsiadów, musimy wiedzieć, że my funkcjonujemy jako jedno społeczeństwo.

Powtarzał, że dlatego należy odnowić struktury obrony cywilnej, wzmocnić struktury ochronne, obronne, ale również pomocowe, w tym Ochotnicze i Państwowe Straże Pożarne, wzmocnić prestiż społeczny myśliwych, leśników i wszystkich innych mundurowców. 

Podczas panelu dyskusyjnego w swym przesłaniu wicepremier minister. MON Władysław Kosiniak-Kamysz oznajmił, że „Wolność potrzebuje siły”. Przesłanie to stało się mottem uroczystości. 

Dariusz Sobieraj i wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz Fot. Henryk Nicpoń

- Nie siły, żeby kogoś atakować, ale siły, żeby obronić – powtarzano. - Aby obronić wolność. Aby zjednoczyć tak naród, aby nikt nie czuł się wykluczony i wszyscy wiedzieli, że jesteśmy jednością, a nie jako, według słów wojskowych, państwem buforowym. Chcemy obronić naszą wolność. Chcemy i przekazać tę wolność, o którą tyle pokoleń Polaków walczyło następnym pokoleniom. 

Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: PiotrTreść komentarza: Muzeum w Oświęcimiu też jest drastyczne ALE JEST, funkcjonuje i nikt nie neguje faktów historycznychData dodania komentarza: 12.07.2024, 10:57Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: SzatanTreść komentarza: @Palacz nie namawia do niczego nikogo, czytaj ze zrozumieniem kobieto !!!Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:45Źródło komentarza: [POSŁUCHAJ] Kierowca mitsubishi zatrzymany z narkotykami - trafił do aresztuAutor komentarza: PolkaTreść komentarza: Piękny pomnik, oddaje w pełni dramat Polaków, pokazuje prawdę, jaki los spotkał Polaków z rąk ukraińskich "braci". Fałszowanie historii, propaganda proukraińska nie zmieni faktów.Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:44Źródło komentarza: Pomnik Rzezi Wołyńskiej. Kiedy odsłonięcie monumentu?Autor komentarza: krośniakTreść komentarza: Wielu ludzi straci pracę i to jest smutny fakt, właściciel łyknie odszkodowanie i po sprawie.Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:40Źródło komentarza: Pożar marketu budowlanego w Krośnie. Ponad 200 strażaków walczy z żywiołem. Na miejscu specjalny robot [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: Andrzej WalecTreść komentarza: Pewnie napiszą za chwilę że Rosyjska prowokacja !!! :):):):):Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:39Źródło komentarza: Trwa walka z pożarem w Krośnie! 32 zastępy straży pożarnej na miejscu [ZDJĘCIA]Autor komentarza: PalaczTreść komentarza: Nie obrażaj mnie to raz, po drugie twierdzisz że kraje gdzie legalizacja Marychy jest faktem są nieucywilizowanymi?! Ogarnij się! Nie namawiam to po trzecie a stwierdzam fakty! Żegnam "czytelniczko" !Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:37Źródło komentarza: [POSŁUCHAJ] Kierowca mitsubishi zatrzymany z narkotykami - trafił do aresztu
Reklama
Reklama
Reklama