Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama Eco Energy 24 – klimatyzacja Rzeszów
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Młode talenty WSIiZ z prestiżowymi stypendiami

Podziel się
Oceń

Cztery studentki Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie znalazły się w gronie 386 laureatów stypendiów Ministra Nauki. Imponujące wyróżnienie potwierdza ich pasję naukową i zaangażowanie w zdobywanie wiedzy.
Młode talenty WSIiZ z prestiżowymi stypendiami

Źródło: WSIiZ

Stypendia przyznawane są studentom, którzy wykazują się wybitnymi osiągnięciami naukowymi. Decyzję o wyborze, na podstawie rekomendacji zespołu doradczego, podjął Minister Nauki Dariusz Wieczorek. W tym roku wnioski złożyło 1048 osób, a spośród nich tylko 386 otrzymało dofinansowanie. Wśród stypendystów znalazło się tylko 9 uczelni niepublicznych. Wyróżnienie studentek WSIiZ jest tym bardziej imponujące, że uczelnia otrzymała najwięcej studenckich stypendiów za osiągnięcia naukowe (nie wliczając sportowych) wśród wszystkich uczelni niepublicznych w Polsce.

Stypendiami nagrodzone zostały studentki 2 roku studiów magisterskich zaocznych na kierunku Projektowanie graficzne – Patrycja Głodek, Edyta Musiał i Monika Stopyra oraz studentka 4 roku studiów licencjackich stacjonarnych na kierunku Pielęgniarstwo – Martyna Masicz.

- Stypendia naukowe dla studentek WSIiZ potwierdzają, że pasja naukowa, realizowana pod czujnym kierownictwem kadry badawczo-dydaktycznej, może zostać przekuta w bardzo wymierne efekty finansowe. Gratuluję zarówno Stypendystkom, jak i ich zaangażowanym opiekunom naukowych, bez których ten sukces nie byłby możliwy – podkreśla Prorektorka ds. Nauki i Współpracy Międzynarodowej dr hab. Agata Jurkowska-Gomułka, prof. WSIiZ.

Stypendystki od początku studiów aktywnie działają w kołach naukowych, realizując swoje pasje i budując imponujący dorobek poprzez uczestnictwo w projektach badawczych, wystawach krajowych i międzynarodowych, a także publikując w wysoko punktowanych czasopismach naukowych.

Sukces studentek WSIiZ to nie tylko ich osobisty sukces, ale także dowód na wysoką jakość kształcenia na tej uczelni. Osiągnięcia studentów pokazują, że uczelnia stwarza im warunki do rozwoju naukowego, a także zapewnia im wsparcie.

Gratulujemy stypendystkom i życzymy dalszych sukcesów naukowych.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Szkoda że do prezydenta dopiero teraz to dotarło, wcześniej to byli jego braciaData dodania komentarza: 11.07.2025, 09:07Źródło komentarza: Prezydent Duda: Ukraińcy i nasi sojusznicy uważają, że lotnisko w Rzeszowie i nasze autostrady należą im sięAutor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama