Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Elżbieta Łukacijewska
Reklama Wiktoria Aleksandra Barańska
Reklama szkoły rekrutacja Powiat Rzeszowski

Gmina Świlcza zasługuje na dobrą kontynuację [FOTORELACJA]

Podziel się
Oceń

W ciągu ostatnich lat zredukowali zadłużenie gminy o 77 procent, a dochody zwiększyli o 45 proc. Kandydaci z Komitetu Wyborczego Wyborców Razem Dla Gminy spotkali się z mieszkańcami Świlczy, aby podsumować kampanię wyborczą i zaprezentować swój program wyborczy.
Gmina Świlcza zasługuje na dobrą kontynuację [FOTORELACJA]
Więcej zdjęć w naszej galerii. Link w treści artykułu.

Autor: Łukasz Kotulak/Halo Rzeszów

KWW Razem Dla Gminy tworzy 12 radnych kończącej się kadencji, na czele z przewodniczącym Rady Gminy Świlcza Piotrem Wanatem, Tomaszem Białym i Barbarą Budą - wiceprzewodniczącymi. Do startu w wyborach z tego komitetu zaproszono także trzy nowe osoby: Katarzynę Długosz ze Świlczy oraz Piotra Chmaja i Dominika Bąka z Bratkowic. Komitet, jak sami o sobie mówią, stawia na sprawdzonych społeczników i doświadczonych samorządów. Kandydatem na wójta gminy Świlcza z ramienia tego komitetu jest Sławomir Styka, obecnie pełniący funkcję wójta Gminy Świlcza.  

Ciężka praca na rzecz mieszkańców

Nazwa komitetu odnosi się do klubu radnych, którzy ponad politycznymi podziałami pracują na rzecz mieszkańców. A mają się czym chwalić. Oprócz licznych nagród i wyróżnień, gminie Świlcza udało się zredukować olbrzymi dług przejęty po poprzedniej władzy. W ciągu ostatnich lat udało się spłacić 77 proc. zadłużenia samorządu, zapewniając jednocześnie wzrost dochodów budżetowych o 45 proc. 

Ponadto gmina chwalić się, że w każdej miejscowości powstały nowoczesne biblioteki i obiekty sportowe,, doposażone zostały placówki oświatowe w nowoczesny sprzęt dydaktyczny, wprowadzono e-dziennik, e-usługi oraz elektroniczne tablice informacyjne, podniesiono nakłady na organizacje społeczne, doposażono OSP i kluby sportowe, utworzono nowe placówki żłobkowe i zwiększono liczbę miejsc w żłobkach, zaopiekowano się seniorami, powstał Klub Seniora oraz Dzienny Dom Pomocy, uruchomiono bezpłatną wypożyczalnię sprzętu pielęgnacyjnego, rehabilitacyjnego i wspomagającego dla mieszkańców gminy Świlcza. Nadto od 8 lat samorząd Świlczy organizuje spotkania świąteczne dla mieszkańców gminy.  Nakreślono kierunki rozwoju gminy poprzez opracowanie dokumentu Strategia Rozwoju Gminy na lata 2015 – 2030. 

FOTORELACJA

Gmina Świlcza zmieniała się z roku na rok. Opracowano miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego, w tym pod budowę Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego i strefy w Świlczy i Rudnej Wielkiej, przygotowano atrakcyjne warunki do inwestowania w Gminie Świlcza, przyciągnięto inwestorów, powstały nowe miejsca pracy w Strefie Aktywności Gospodarczej, i Wzorcowni Ruchu Sport. Opracowano dokumentację na przebudowę PSZOK. Wprowadzono rozwiązania energooszczędne, projekt SOWA, oświetlenie LED, OZE. Świlcza przywróciła posterunek policji w Świlczy z siedzibą w Trzcianie. Zwiększono liczbę autobusów komunikacji miejskiej oraz wprowadzono wspólny bilet miesięczny, wybudowano nowoczesne obiekty sportowe, ścieżki rowerowe, chodniki, drogi, place zabaw, zrewitalizowano zabytki, wydłużyliśmy czas oświetlenia. Powołano Młodzieżową Radę Gminy, a w ostatnim czasie Świlcza otrzymała pozytywną opinię w sprawie projektów herbu, flagi, flagi stolikowej, banneru, pieczęci, sztandaru, łańcuchów i Odznaki Honorowej Gminy Świlcza zatwierdzoną przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Kolejne plany na przyszłość 

W czwartkowym spotkaniu w Świlczy można było usłyszeć kilka zapowiedzi programowych na kolejną kadencję. Wśród nich są m.in.: termomodernizacja Niepublicznych Szkół Podstawowych w Bratkowicach i Błędowej Zgłobieńskiej, budowa Gminnego Żłobka w Świlczy, przygotowanie projektu Żłobka w Rudnej Wielkiej i pozyskania środków na jego budowę, utworzenie miejsca stacjonowania zespołu ratownictwa medycznego na terenie gminy, czy remonty dróg i chodników. Mieszkańcy Świlczy, biorący udział w czwartkowym spotkaniu KWW Razem Dla Gminy mogli też usłyszeć zapewnienia o rozwoju oświaty, sportu i kultury, w tym o doposażeniu placówek oświatowych, kulturalnych, modernizacji i przebudowy obiektów sportowych. 

Mieszkańcy dopytywali m.in. o bieżące remonty dróg gminnych, służących na dojazd do posesji. Jak mówił Sławomir Styka - kandydat na wójta gminy Świlcza, niekiedy ich remont jest uzależniony od przebiegu podziemnych instalacji gazowych czy wodociągowych. Ponadto wiele rozwiązań, które mieszkańcom wydają się idealne, podważane jest przez Starostwo Powiatowe i dlatego gmina musi się dostosować do wytycznych powiatowych inspektorów nadzoru. 

Konwencja wyborcza KWW Razem Dla Gminy zakończyła się apelem Piotra Wanata - przewodniczącego Rady Gminy Świlcza o poszanowanie zasad debaty społecznej i zaprzestanie akcji hejtu wobec wszystkich komitetów wyborczych.

ZAPIS TRANSMISJI NA ŻYWO:

 


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: jacekTreść komentarza: Obajtek to mafiozo. Widać to po jego pracy od czasów rodzinnych. Wszystkich okraść, upodlić i udawać świętego. Jeśli ludzie z podkarpacia go wybiorą to ponownie okażą się ludźmi ze średniowiecza.Data dodania komentarza: 26.05.2024, 20:21Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: SzamanTreść komentarza: Wszystkich na front, siedzą na socjalach, nie pracują, tylko imprezy i rozrywki!!! Na upadlinę, bronić kraju!!!Data dodania komentarza: 26.05.2024, 11:17Źródło komentarza: Ukraińcy mieszkający w Polsce wrócą na front?Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: ciemny lud i tak wybierze bo Jarosław kazałData dodania komentarza: 24.05.2024, 16:45Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Wyborcy Podkarpacia nie wybierajcie przyszłych skazanych do parlamentu europejskiego. Czy PiS na Podkarpaciu nie ma już czystych kandydatów z własnego regionu tylko podejrzanych chcących chronić się za immunitetem . Przecież Obajtek nie jest nawet z naszego województwa. Niech kandyduje z Pcimia.Data dodania komentarza: 23.05.2024, 19:15Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: lózakTreść komentarza: poczekaj jeszcze 100 lat aż schody staną się zabytkiem to kasa się znajdzieData dodania komentarza: 22.05.2024, 21:13Źródło komentarza: Dotacje na rzeszowskie zabytki na prace konserwatorskieAutor komentarza: ObywatelTreść komentarza: Po co ta Borkowska tak poszła?? Chyba obrażać i poniżać ludzi!! To najlepiej potrafi. Natomiast Skoczylasowi brakuje bardzo dużo. Po pierwsze musi nauczyć się wypowiadać samodzielnie a nie z kartki czytać.Data dodania komentarza: 22.05.2024, 13:52Źródło komentarza: Aldona Napieracz przewodniczącą Rady Miasta i Gminy Głogów Młp.
Reklama
Reklama
Reklama