Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Zostań archeologiem w Rzeszowskich Piwnicach!

Podziel się
Oceń

Cykl warsztatów archeologicznych dla dzieci i młodzieży w Rzeszowskich Piwnicach. Każde ze spotkań będzie podzielone na dwie części - wykładową oraz warsztatową
Zostań archeologiem w Rzeszowskich Piwnicach!

.

Partnerem najnowszego cyklu warsztatów Rzeszowskich Piwnic została Fundacja Rzeszowskiego Ośrodka Archeologicznego. Prowadzący przybliżą dzieciom i młodzieży dziedzinę nauki jaką jest archeologia w szerokim spectrum tematycznym, począwszy od opisu samego zajęcia, poprzez sferę naukową i wystawienniczą  w muzeach, skończywszy na opisach poszczególnych epok, wokół których mogą zdziałać metody wypracowane przez archeologów. 

 

Pierwsze warsztaty już w tę sobotę 13 kwietnia o godzinie 10:00! Tematem spotkania będzie „Świat ludzi paleolitu”.

Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się jak wyglądała w pradziejach obecna Polska, Podkarpacie a nawet obecny Rzeszów. Poszukają odpowiedzi na pytania: Kiedy na tereny dzisiejszego Rzeszowa przybył człowiek? Jak wyglądał i co robił na co dzień? Poznają też rodzaje wykonywanych narzędzi             w tym okresie, a nawet wykonają własne, które zabiorą ze sobą do domu.                                                                                                                 

- 13 kwietnia, godz. 10:00

- Czas trwania: 2h

- Wiek uczestników: 7-14 lat 

- Prowadzący: Członkowie Fundacji Rzeszowskiego Ośrodka Archeologicznego

 

Terminy oraz tematy spotkań:

13 kwietnia - Świat ludzi paleolitu – bilety https://tiny.pl/d7lx3 

18 maja -  Ceramika. Od neolitu do okresu staropolskiego.   Szczegóły oraz bilety dostępne od 15 kwietnia.

1 czerwca -  Pierwsi rolnicy na ziemiach polskich. Neolit.   Szczegóły oraz bilety dostępne od 15 maja.

 

Szczegóły na rzeszowskiepiwnice.pl


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: YouTreść komentarza: Ja jako 13 latek nie miałbym problemu z tym, że 33-letni ksiądz by się mną podniecał i masturbował się do moich nagich zdjęć. Pamiętam kim byłem gdy miałem 13 lat. I pamiętam co wtedy jako 13-latek myślałem o pedofilach. Po prostu nie wierzyłem wtedy jak to możliwe, że świat jest pełem zjeb*nych zjeb*w którzy są dorośli i rządzą a nie mają rozumu ani wrażliwości.Data dodania komentarza: 14.05.2024, 21:42Źródło komentarza: Skandal w parafii pod Jasłem! Ksiądz Dominik R. podejrzany o nagrywanie nagich dzieciAutor komentarza: JaqTreść komentarza: Jak długo jeszcze RODZICE będą posyłać swoje dzieci do tych przybytków krzewiących jak coraz częściej widać, nie tylko ciemnotę I zabobon????Data dodania komentarza: 14.05.2024, 14:44Źródło komentarza: Skandal w parafii pod Jasłem! Ksiądz Dominik R. podejrzany o nagrywanie nagich dzieciAutor komentarza: 1332Treść komentarza: Po*ebyData dodania komentarza: 14.05.2024, 13:36Źródło komentarza: Brutalne pobicie pod Rzeszowem. W grę poszły łańcuchy!Autor komentarza: lózakTreść komentarza: wykastrować łańcuchem i puścić wolnoData dodania komentarza: 14.05.2024, 12:11Źródło komentarza: Brutalne pobicie pod Rzeszowem. W grę poszły łańcuchy!Autor komentarza: samson-1212Treść komentarza: To nie nasza wojna i nie nasz problem!Data dodania komentarza: 12.05.2024, 09:00Źródło komentarza: Adam Dziedzic, poseł PSL: należy przystąpić do żelaznej kopuły [WYWIAD]Autor komentarza: KoneseriaTreść komentarza: Szkoda człowieka. Uczciwe pracował i porządną firmę zamknęli.Data dodania komentarza: 10.05.2024, 23:18Źródło komentarza: Nielegalna bimbrownia w Dynowie k. Rzeszowa. Blisko tysiąc litrów alkoholu w rękach KAS!
Reklama
Reklama
Reklama