Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Elżbieta Łukacijewska
Reklama Wiktoria Aleksandra Barańska
Reklama szkoły rekrutacja Powiat Rzeszowski

W piątek Derby Rzeszowa. Policja: mecz podwyższonego ryzyka

Podziel się
Oceń

Dodatkowe patrole policji będą pilnować bezpieczeństwa kibiców oraz wszystkich mieszkańców Rzeszowa w piątek. Wieczorem odbędzie się mecz derbowy Resovia Rzeszów - Stal Rzeszów.
W piątek Derby Rzeszowa. Policja: mecz podwyższonego ryzyka

Autor: archiwum

Kolejne piłkarskie Derby Rzeszowa pomiędzy Resovią a Stalą Rzeszów odbędą się już w piątek 12 kwietnia o godz. 20:30 na Stadionie Miejskim. Właśnie ruszyła przedsprzedaż biletów na to spotkanie. O godzinie 17:00 na rzeszowskim Rynku rozpocznie się festyn kibiców Resovii. Godzinę później, wyruszą oni w asyście policji na stadion. - Przejdą ulicą Słowackiego, bulwarami i dojdą na Hetmańską - przekazała asp. sztab. Magdalena Żuk, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

Jak przekazała policjantka, nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników meczu, ale przede wszystkim mieszkańców, czuwać będą wzmożone siły policji. - To mecz o podwyższonym ryzyku. W Rzeszowie pojawią się dodatkowe patrole policji, zarówno z wydziału prewencji, jak i drogówki - mówi asp. sztab. Żuk. Rzeszowska policja ma nadzieję, że sportowe emocje odbędą się tylko na trybunach. 

Przypomnijmy, że przed kilkunastoma dniami opinią publiczną wstrząsnęła wiadomość o bulwersującym zachowaniu pseudokibiców z Rzeszowa. 15-latek szedł chodnikiem, gdy podjechało do niego bmw typu kombi. Z auta wysiadło dwóch zamaskowanych mężczyzn. Jeden z nich uderzył chłopca, a następnie siłą wepchnęli go do bagażnika samochodu i odjechali. Przez okno pokrzywdzony widział trasę, jaką pokonywali. Wiedział też, że auto wjechało do lasu. 

- Na miejscu z pojazdu wysiadło trzech napastników, a czwarty pozostał w środku. Mężczyźni bili 15-latka i zabrali mu telefon komórkowy. Siłą zmusili go, aby wyparł się sympatii do jednego z rzeszowskich klubów piłkarskich, którego był fanem. Całe zdarzenie zarejestrowali na jego telefonie i rozesłali do jego znajomych. Po wszystkim odwieźli nastolatka do rodzinnej miejscowości - relacjonowała wówczas asp. sztab. Magdalena Żuk, rzeczniczka rzeszowskiej policji. 

Ojciec pokrzywdzonego nastolatka powiadomił o zdarzeniu policję. Funkcjonariusze do zwalczania przestępczości pseudokibiców komendy miejskiej rozpoczęli poszukiwania sprawców. Wytypowali pojazd oraz trzech mężczyzn, mogących mieć związek z tym zdarzeniem. W poniedziałek zatrzymali trzech z nich: dwóch 19-latków i jednego 21-latka, mieszkańców powiatu rzeszowskiego.

Wszyscy usłyszeli zarzut dotyczący pozbawienia wolności, za co kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Jeden z 19-latków i 21-latek usłyszeli również zarzut zmuszenia do określonego zachowania. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Mamy nadzieję, że piątkowe Derby odbędą się w atmosferze sportowych emocji, a nie chuligańskich zachowań. 
 


Napisz komentarz
Komentarze
Ł
Ciekawy 13.04.2024 00:58
Czy i tym razem hołota musiała się naparzać?

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: jacekTreść komentarza: Obajtek to mafiozo. Widać to po jego pracy od czasów rodzinnych. Wszystkich okraść, upodlić i udawać świętego. Jeśli ludzie z podkarpacia go wybiorą to ponownie okażą się ludźmi ze średniowiecza.Data dodania komentarza: 26.05.2024, 20:21Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: SzamanTreść komentarza: Wszystkich na front, siedzą na socjalach, nie pracują, tylko imprezy i rozrywki!!! Na upadlinę, bronić kraju!!!Data dodania komentarza: 26.05.2024, 11:17Źródło komentarza: Ukraińcy mieszkający w Polsce wrócą na front?Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: ciemny lud i tak wybierze bo Jarosław kazałData dodania komentarza: 24.05.2024, 16:45Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Wyborcy Podkarpacia nie wybierajcie przyszłych skazanych do parlamentu europejskiego. Czy PiS na Podkarpaciu nie ma już czystych kandydatów z własnego regionu tylko podejrzanych chcących chronić się za immunitetem . Przecież Obajtek nie jest nawet z naszego województwa. Niech kandyduje z Pcimia.Data dodania komentarza: 23.05.2024, 19:15Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: lózakTreść komentarza: poczekaj jeszcze 100 lat aż schody staną się zabytkiem to kasa się znajdzieData dodania komentarza: 22.05.2024, 21:13Źródło komentarza: Dotacje na rzeszowskie zabytki na prace konserwatorskieAutor komentarza: ObywatelTreść komentarza: Po co ta Borkowska tak poszła?? Chyba obrażać i poniżać ludzi!! To najlepiej potrafi. Natomiast Skoczylasowi brakuje bardzo dużo. Po pierwsze musi nauczyć się wypowiadać samodzielnie a nie z kartki czytać.Data dodania komentarza: 22.05.2024, 13:52Źródło komentarza: Aldona Napieracz przewodniczącą Rady Miasta i Gminy Głogów Młp.
Reklama
Reklama
Reklama