Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Elżbieta Łukacijewska
Reklama Wiktoria Aleksandra Barańska
Reklama szkoły rekrutacja Powiat Rzeszowski

Trzaskowski w Rzeszowie: dajcie szansę Konradowi Fijołkowi

Podziel się
Oceń

Współpracy na linii rząd – samorząd, niezależności finansowej samorządów i bezpieczeństwa mieszkańców dotyczyła dzisiejsza konferencja prasowa zorganizowana przez radnych Platformy Obywatelskiej z udziałem Wojewody Podkarpackiego, społeczników, prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego i wspieranego przez nich, prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka.
Trzaskowski w Rzeszowie: dajcie szansę Konradowi Fijołkowi

Źródło: mat. prasowe

 

-Na ostatniej prostej do wyborów potrzeba decyzji, która będzie kreowała przyszłość- mówił radny miejski Marcin Deręgowski, rozpoczynając konferencję prasową i zachęcając do oddania głosu na Konrada Fijołka. 

- Cieszę się, że mogłem przyjechać, żeby wesprzeć Konrada Fijołka, powiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.  - Jak ważna jest współpraca samorządów z rządem w zakresie wykorzystania środków z Krajowego Planu Odbudowy (KPO) i środków na budowę dróg, my samorządowcy mówimy od dawna. To bardzo ważne, że skończyła się już era populizmu. Teraz walczymy, aby finanse samorządu były całkiem uniezależnione od rządu. My, samorządowcy z Unii Metropolii Polskich, w tym pan prezydent Fijołek i ja, współpracujemy z panem ministrem Domańskim, żeby taki system przygotować – mówił prezydent Trzaskowski.  

-Wreszcie zostały odblokowane olbrzymie pieniądze z Unii Europejskiej, 600 miliardów zł z KPO, ale też właściwego budżetu UE i one będą służyły inwestycjom takim jak tutaj, inwestycjom drogowym, które są w Rzeszowie bardzo potrzebne. Tylko samorządowcy z ogromnym doświadczeniem będą wiedzieli, jak te środki wykorzystać po to, żeby ich miasta mogły dalej się rozwijać – kontynuował Trzaskowski. 

Prezydent Warszawy odniósł się również do kwestii bezpieczeństwa. Mówił o konieczności zachowania demokracji, bo tylko ona zapewnia bezpieczeństwo. - Dzisiaj Rzeszów jest stolicą bezpieczeństwa całej Polski dlatego tak ważne, żeby miał doświadczonego gospodarza, gospodarza wypróbowanego, wiarygodnego. - Głosujcie Państwo na Konrada Fijołka - zakończył Trzaskowski.

- Z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć, że jesteśmy stolicą bezpieczeństwa, pokazaliśmy światu jak chronić siebie i innych - powiedział prezydent Konrad Fijołek.

Odniósł się także do miejsca konferencji. -Jesteśmy w miejscu, gdzie kończy się bardzo ważna droga dla Rzeszowa, ale ona w moim programie na najbliższą kadencję jest zadaniem nr 1. I połączenie tego miejsca przez Wisłok mostem, aż do ul. Jana Pawła II, to jest dzisiaj najpilniejsza dla Rzeszowa inwestycja, żeby rozładować korki – powiedział Konrad Fijołek.  -Podzieliłem projekt tej drogi na dwie części i chcę wykonać tę część w pierwszej kolejności. To jest część inwestycji, która ma akcept społeczny i jest to realne. 

O tym jak pozyskać środki na budowę dróg mówiła Wojewoda Podkarpacki Teresa Kubas -Hul. 

-Bardzo aktywnie włączę się w pomoc w zakresie pozyskania środków europejskich, a znacie mnie Państwo, jak bardzo potrafię to robić – mówiła. -Te środki będą mogły pochodzić z Krajowego Planu Odbudowy a KPO zarządza administracja rządowa, a nie samorząd województwa, bo taka plotka się pojawiła.  

Wojewoda poruszyła również temat bezpieczeństwa mieszkańców Rzeszowa. -Prezydent Konrad Fijołek przygotował świetny projekt, dotyczący popularyzacji i poprawy bezpieczeństwa dedykowany dla dzieci i młodzieży w szkołach. Ten projekt rekomendowałam do ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji jako projekt, na który chcemy pozyskać dofinansowanie. Mówiła także o drugim rekomendowanym projekcie, dot. przebudowy skrzyżowań i poprawy sygnalizacji przy szkołach. 

Marek Ustrobiński, który przez 16 lat jako wiceprezydent odpowiadał za drogi i infrastrukturę w mieście, a obecnie jest dyrektorem GDDKiA, mówił o rozwiązaniach drogowych miasta i dojazdu do miasta, w tym o decyzji ZRID na przebudowę kolejnego etapu S19: Rzeszów – Sokołów Małopolski i dobudowę kolejnych pasów.

- Szlak wschód -zachód już nam służy. Autostrada jest już oddana. Szlak północ-południe, czyli droga ekspresowa S19 jest zrealizowana od węzła Rzeszów południe w kierunku Barwinka i w kierunku północnym w kierunku między Jasionką a Sokołowem- mówił Marek Ustrobiński.  -Jeszcze w kwietniu firma wejdzie na dobudowę drugiej jezdni. Ta inwestycja sprawi, że dojazd do miasta będzie sprawniejszy i skróci się też czas podróży do Lublina i Warszawy. Skomunikowanie Rzeszowa bardzo się poprawi. 

Ustrobiński zadeklarował też współpracę z Prezydentem Konradem Fijołkiem w kwestiach poprawy komunikacji miasta. 


Napisz komentarz
Komentarze
Tom 12.04.2024 16:29
Konrad Fiołek szansę już miał. Przespał 3 lata.

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: jacekTreść komentarza: Obajtek to mafiozo. Widać to po jego pracy od czasów rodzinnych. Wszystkich okraść, upodlić i udawać świętego. Jeśli ludzie z podkarpacia go wybiorą to ponownie okażą się ludźmi ze średniowiecza.Data dodania komentarza: 26.05.2024, 20:21Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: SzamanTreść komentarza: Wszystkich na front, siedzą na socjalach, nie pracują, tylko imprezy i rozrywki!!! Na upadlinę, bronić kraju!!!Data dodania komentarza: 26.05.2024, 11:17Źródło komentarza: Ukraińcy mieszkający w Polsce wrócą na front?Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: ciemny lud i tak wybierze bo Jarosław kazałData dodania komentarza: 24.05.2024, 16:45Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Wyborcy Podkarpacia nie wybierajcie przyszłych skazanych do parlamentu europejskiego. Czy PiS na Podkarpaciu nie ma już czystych kandydatów z własnego regionu tylko podejrzanych chcących chronić się za immunitetem . Przecież Obajtek nie jest nawet z naszego województwa. Niech kandyduje z Pcimia.Data dodania komentarza: 23.05.2024, 19:15Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: lózakTreść komentarza: poczekaj jeszcze 100 lat aż schody staną się zabytkiem to kasa się znajdzieData dodania komentarza: 22.05.2024, 21:13Źródło komentarza: Dotacje na rzeszowskie zabytki na prace konserwatorskieAutor komentarza: ObywatelTreść komentarza: Po co ta Borkowska tak poszła?? Chyba obrażać i poniżać ludzi!! To najlepiej potrafi. Natomiast Skoczylasowi brakuje bardzo dużo. Po pierwsze musi nauczyć się wypowiadać samodzielnie a nie z kartki czytać.Data dodania komentarza: 22.05.2024, 13:52Źródło komentarza: Aldona Napieracz przewodniczącą Rady Miasta i Gminy Głogów Młp.
Reklama
Reklama
Reklama