Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Elżbieta Łukacijewska
Reklama Wiktoria Aleksandra Barańska
Reklama szkoły rekrutacja Powiat Rzeszowski

Paweł Baj z Głogowa Młp. z większością w Radzie Miejskiej

Podziel się
Oceń

W II turze wyborów Paweł Baj urzędujący burmistrz Głogowa Młp., zmierzy się z mieszkającym w Rzeszowie Tomaszem Skoczylasem, ale już świętuje sukces. Ma większość radnych w Radzie Miejskiej.
Paweł Baj z Głogowa Młp. z większością w Radzie Miejskiej
Samorząd nie potrzebuje polityki. Samorząd potrzebuje spokoju i współpracy. Na to liczy Paweł Baj, kandydat na burmistrza Głogowa Małopolskiego, który ma już większość w Radzie Miejskiej.

Autor: Łukasz Kotulak/Halo Rzeszów

 W całej gminie Głogów Młp. startowało aż pięciu kandydatów. Wybory w zeszłą niedzielę nie pozwoliły rozstrzygnąć wyniku o urząd burmistrza. Konieczna jest dogrywka. W drugiej turze wyborów o stanowisko burmistrza Głogowa Małopolskiego powalczą Paweł Baj, wieloletni włodarz podrzeszowskiej gminy i miasta oraz Tomasz Skoczylas. Kandydaci zdobyli odpowiednio 38,31 proc. i 36,54 proc. głosów wyborców.

Paweł Baj z większością w Radzie Miejskiej Głogowa Młp.

Co ciekawe do politycznej rozsypki doszło także w Radzie Miejskiej. Komitet Wyborczy Wyborców W Służbie Mieszkańcom, z którego na burmistrza startował Paweł Baj, zdobył 6 mandatów. KWW Tomasz Skoczylas Gmina Dla Mieszkańców, wystawiający Tomasza Skoczylasa - głównego kontrkandydata dla urzędującego burmistrza, zdobył 5 mandatów. W piętnastoosobowej Radzie Miejskiej Głogowa Małopolskiego o większości zadecydują więc pojedynczy radni, startujący z pozostałych komitetów. 

Swoje wsparcie dla Pawła Baja wyraziła już Magdalena Marszał, nowa osoba w składzie Rady Miejskiej Głogowa Młp., która uzyskała mandat z okręgu Pogwizdów Stary i Hucisko. 

Paweł Baj, urzędujący burmistrz Głogowa Małopolskiego ma już większośc w Radzie Miejskiej. Teraz walczy o wynik w II turze wyborów. fot. Łukasz Kotulak/Halo Rzeszów

W piątkowe popołudnie na konferencji prasowej swój głos wsparcia dla urzędującego burmistrza przekazała także Aldona Napieracz z KW "Razem Dla Głogowa Małopolskiego", która pokonała czworo konkurentów w okręgu wyborczym nr 5 - Osiedle Niwa. - Ze swojej strony deklaruję ścisłą, merytoryczną i konstruktywną współpracę w Radzie Miejskiej, a także, tak jak powiedziałam w kampanii wyborczej, dialog z mieszkańcami gminy - mówiła Napieracz. 

Popierają Pawła Baja

O tym, jak ważna jest ścisła współpraca urzędującego burmistrza, mającego za sobą większość radnych w Radzie Miejskiej, mówił sam burmistrz Paweł Baj. - Dzięki zgodzie radnych możliwe będzie przyjęcie budżetu ważnego dla mieszkańców naszej gminy, ewentualnie później dokonywać w nim zmian. Dzięki większości możliwe będą realizacje nowych inwestycji. Cieszę się, że mamy zgodę w tym zakresie - mówił burmistrz Głogowa Młp. 

Na tydzień przed drugą turą swoje poparcie Pawłowi Bajowi przekazał jeden z jego liderów - Marek Borawiak. - Marku, bardzo dziękuję Tobie i Twoim Przyjaciołom za zaufanie. Na pewno nasze wspólne wartości, do których się przyznajemy, są gwarancją na roztropną troskę o dobro wspólne – o naszą Małą Ojczyznę Gminę Głogów Małopolski. Dziękuję i zapraszam na wybory już 21 kwietnia - powiedział Paweł Baj, cytowany przez Ziemię Głogowską. 

Urzędujący Burmistrz Głogowa Młp. zapowiedział nowe propozycje dla mieszkańców, a wśród nich: darmowe wejścia na basen dla dzieci i młodzieży z terenu gminy czy darmowe bilety MKS po terenie całej gminy oraz do Rzeszowa i z powrotem. 

ZAPIS TRANSMISJI NA ŻYWO:

PS

Niedługo po publikacji niniejszego artykułu na nasz redakcyjny mail dotarł wniosek (wezwanie) od adwokata pana Arkadiusza Korbelaka, który w mailu twierdził, że reprezentuje pana Tomasza Skoczylasa. W otrzymanym mailu stwierdziliśmy brak odpowiedniego upoważnienia. Mogliśmy ten mail zignorować, bowiem wezwanie bez upoważnienia nie ma mocy prawnej. Mimo tego uchybienia poinformowaliśmy pana adwokata A. Korbelaka o tym fakcie. Gdy następnego dnia otrzymaliśmy pełnomocnictwo, przystąpiliśmy do analizy wniosku (wezwania) i do formułowania odpowiedzi. 

We wniosku adwokat Pana Tomasza Skoczylasa wzywał nas do sprostowania rzekomo nieprawdziwych informacji.

Poniżej treść naszej odpowiedzi:

PS2

Gdyby Pan Tomasz Skoczylas nie wysyłał na nas prawnika, ale zadzwonił do nas i wyjaśnił nam, na czym mu zależy, z czego to wynika i dlaczego jest inaczej, niż faktycznie podał do PKW, to bardzo możliwe, że doszlibyśmy do porozumienia. 


Napisz komentarz
Komentarze
X 12.04.2024 18:28
Mieć Honor, czy w dzisiejszych czasach jest to niemożliwe?

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: jacekTreść komentarza: Obajtek to mafiozo. Widać to po jego pracy od czasów rodzinnych. Wszystkich okraść, upodlić i udawać świętego. Jeśli ludzie z podkarpacia go wybiorą to ponownie okażą się ludźmi ze średniowiecza.Data dodania komentarza: 26.05.2024, 20:21Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: SzamanTreść komentarza: Wszystkich na front, siedzą na socjalach, nie pracują, tylko imprezy i rozrywki!!! Na upadlinę, bronić kraju!!!Data dodania komentarza: 26.05.2024, 11:17Źródło komentarza: Ukraińcy mieszkający w Polsce wrócą na front?Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: ciemny lud i tak wybierze bo Jarosław kazałData dodania komentarza: 24.05.2024, 16:45Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Wyborcy Podkarpacia nie wybierajcie przyszłych skazanych do parlamentu europejskiego. Czy PiS na Podkarpaciu nie ma już czystych kandydatów z własnego regionu tylko podejrzanych chcących chronić się za immunitetem . Przecież Obajtek nie jest nawet z naszego województwa. Niech kandyduje z Pcimia.Data dodania komentarza: 23.05.2024, 19:15Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: lózakTreść komentarza: poczekaj jeszcze 100 lat aż schody staną się zabytkiem to kasa się znajdzieData dodania komentarza: 22.05.2024, 21:13Źródło komentarza: Dotacje na rzeszowskie zabytki na prace konserwatorskieAutor komentarza: ObywatelTreść komentarza: Po co ta Borkowska tak poszła?? Chyba obrażać i poniżać ludzi!! To najlepiej potrafi. Natomiast Skoczylasowi brakuje bardzo dużo. Po pierwsze musi nauczyć się wypowiadać samodzielnie a nie z kartki czytać.Data dodania komentarza: 22.05.2024, 13:52Źródło komentarza: Aldona Napieracz przewodniczącą Rady Miasta i Gminy Głogów Młp.
Reklama
Reklama
Reklama