Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów

Razem dla Rzeszowa świętuje - ich głos będzie znaczący

Podziel się
Oceń

Stowarzyszenie Razem dla Rzeszowa podsumowało w środę (17.04.) kampanię wyborczą. Czterech społeczników, w tym lider ruchu, zasiądą w Radzie Miasta.
Razem dla Rzeszowa świętuje - ich głos będzie znaczący
Na zdjęciu czterech radnych Razem dla Rzeszowa: od lewej Rafał Kulig, Elżbieta Niedzielska, Jacek Strojny i Michał Wróbel.

Autor: Łukasz Kotulak/Halo Rzeszów

W nowej kadencji Rady Miasta Rzeszowa zasiądą: Elżbieta Niedzielska, Rafał Kulig, Michał Wróbel i lider Razem dla Rzeszowa Jacek Strojny, który startując na prezydenta Rzeszowa, może pochwalić się imponującym wynikiem ponad 15 tys. głosów mieszkańców miasta. Zabrakło mu niespełna 3 tys. głosów, aby móc zmierzyć się z Konradem Fijołkiem w II turze wyborów samorządowych. 

Powyborczy układ w 25-osobowej Radzie Miasta sprawia, że żaden z komitetów: PiS (9 radnych), KO (7 radnych), Rozwój Rzeszowa (5 radnych) nie może rządzić samodzielnie. Aby móc przeprowadzić ważne uchwały, koniecznym będą rozmowy z działaczami Razem dla Rzeszowa. 

-  Nie wchodzimy w koalicję, nie zawieramy koalicji w Radzie Miasta, podejmujemy i będziemy podejmować działania na rzecz i z myślą o mieszkańcach, a nie o wąskich grupach interesu - zapewniała Elżbieta Niedzielska, radna elekt. - Mieszkańcy zamówili sobie tak naprawdę nowy Rzeszów i startowaliśmy po to, żeby spełnić te wymagania naszych wyborców - dodawał Rafał Kulig. 

- Dziękuję, że uwierzyliście w moc niezależności, że daliście się przekonać niczym nieprzymuszonej inicjatywie grupy społeczników, która prawie cztery lata temu zebrała się wspólnie, aby stawić czoła wszędobylskiej patodeweloperce - mówił natomiast Michał Wróbel, dziękując wyborcom. - To dzięki wam wybiliśmy się poza ramy partyjne i trafiliśmy do tego szczęśliwego grona czterech miast wojewódzkich, które w składach swoich rad mają ludzi bezpartyjnych, bez politycznego czy też stricte proprezydenckiego zabarwienia - uzupełniał. 

Ale Wróbel, który w kampanii wyborczej, dał się poznać z elokwentnego języka, przekazał też przestrogę dla "partyjnych wyjadaczy". - Nic z tych rzeczy. Zarówno na forum rady, jak i poza nią chce przede wszystkim pozostać sobą.

 - Chcę być dociekliwym mieszkańcem, który nie boi się prezentować własnych, często jednoznacznych opinii. Rola figuranta czy też odartego z sumienia polityka nie jest moją ambicją, Doceniam własną niezależność i nie zamierzam rezygnować ze stąpania pod prąd. Jednocześnie wierzę, że uda mi się sprostać postawionym przede mną wyzwaniu - mówił w środę Michał Wróbel, radny elekt ze Stowarzyszenia Razem dla Rzeszowa. fot. Łukasz Kotulak/Halo Rzeszów

- Byliśmy jedynym w Rzeszowie bezpartyjnym komitetem wyborczym, tworzonym na podstawie przepisów o stowarzyszeniach lub organizacji społecznej. Podtrzymujemy, że zgodnie z zapisami Kodeksu wyborczego i naszymi deklaracjami nie będziemy tworzyć koalicji wyborczych, ani wchodzić w skład koalicji z partiami politycznymi. Jesteśmy najsilniejszym ruchem miejskim w Polsce! Naszym celem jest służyć mieszkańcom oraz stać na straży dobra miasta i społeczeństwa obywatelskiego! - mówili w środę przedstawiciele Razem dla Rzeszowa. 

Czy jednak Razem dla Rzeszowa przekaże swoje cenne poparcie i wskaże kandydata na prezydenta Rzeszowa, na którego warto zagłosować? Nic bardziej mylnego. - Fundamentem ruchu miejskiego jest niezależność i wiara w społeczeństwo obywatelskie. To oznacza przede wszystkim, że te 15,5 tysiąca osób, które oddało głos na mnie, wierzę, że teraz, w najbliższą niedzielę, pójdzie i odda głos. Wiara moja jest również taka, że decyzje, które podejmą te osoby, będą decyzjami właściwymi - mówił Jacek Strojny. Lider miejskich społeczników podkreślił jednak, że w najbliższym czasie ma odbyć się debata organizowana przez Razem dla Rzeszowa, w której udział potwierdzili Konrad Fijołek i Waldemar Szumny - walczący o fotel prezydenta miasta. 

Strojny zaznaczył także, że Razem dla Rzeszowa, pomimo swojej niezależności, chce brać czynny udział w procesie uchwałodawczym, ale i kontrolnym. - Zdecydowanie jesteśmy przekonani o tym, że Rada Miasta Rzeszowa będzie umieć inaczej funkcjonować niż do tej pory - mówił. 

Jednocześnie lider Razem dla Rzeszowa zaapelował do radnych, których kadencja kończy się 30 kwietnia, aby na ostatniej sesji, zaplanowanej na 23 kwietnia, nie podejmowali kontrowersyjnych decyzji. 

- Apeluję, abynajbliższa sesja Rady Miasta miała charakter techniczny, aby nie podejmować żadnych decyzji, które mogą mieć wpływ na funkcjonowanie miasta, żeby szczególnie nie podejmować decyzji i aktywności, które dotyczą rzeczy kontrowersyjnych, mogących wzbudzać niepokój społeczny - wskazywał Jacek Strojny, lider Razem dla Rzeszowa, który zdobył mandat radnego. fot. Łukasz Kotulak/Halo Rzeszów

ZAPIS TRANSMISJI NA ŻYWO:


Napisz komentarz

Komentarze

wyborca 17.04.2024 11:33
Przecież to dostawka Pisu ,więc wszystko jasne

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: tęczowy rafał , tęczowi kibice resovi ukrywający sie pod postacią twardzieli w dresachData dodania komentarza: 30.04.2025, 12:40Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: a jest jakis poseł który coś zrobił dla Podkarpacia? Oprócz wstydu ?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:39Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: PogromcaRedaktorkowTreść komentarza: ale chłam, dobrze że czerwony front trzyma poziom w przeciwieństwie do dzisiejszego dziennikarstwaData dodania komentarza: 24.04.2025, 00:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
ReklamaAdvertisement
Reklama
Reklama
Reklama