Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Elżbieta Łukacijewska
Reklama Wiktoria Aleksandra Barańska
Reklama Powiat Rzeszowski

Razem dla Rzeszowa świętuje - ich głos będzie znaczący

Podziel się
Oceń

Stowarzyszenie Razem dla Rzeszowa podsumowało w środę (17.04.) kampanię wyborczą. Czterech społeczników, w tym lider ruchu, zasiądą w Radzie Miasta.
Razem dla Rzeszowa świętuje - ich głos będzie znaczący
Na zdjęciu czterech radnych Razem dla Rzeszowa: od lewej Rafał Kulig, Elżbieta Niedzielska, Jacek Strojny i Michał Wróbel.

Autor: Łukasz Kotulak/Halo Rzeszów

W nowej kadencji Rady Miasta Rzeszowa zasiądą: Elżbieta Niedzielska, Rafał Kulig, Michał Wróbel i lider Razem dla Rzeszowa Jacek Strojny, który startując na prezydenta Rzeszowa, może pochwalić się imponującym wynikiem ponad 15 tys. głosów mieszkańców miasta. Zabrakło mu niespełna 3 tys. głosów, aby móc zmierzyć się z Konradem Fijołkiem w II turze wyborów samorządowych. 

Powyborczy układ w 25-osobowej Radzie Miasta sprawia, że żaden z komitetów: PiS (9 radnych), KO (7 radnych), Rozwój Rzeszowa (5 radnych) nie może rządzić samodzielnie. Aby móc przeprowadzić ważne uchwały, koniecznym będą rozmowy z działaczami Razem dla Rzeszowa. 

-  Nie wchodzimy w koalicję, nie zawieramy koalicji w Radzie Miasta, podejmujemy i będziemy podejmować działania na rzecz i z myślą o mieszkańcach, a nie o wąskich grupach interesu - zapewniała Elżbieta Niedzielska, radna elekt. - Mieszkańcy zamówili sobie tak naprawdę nowy Rzeszów i startowaliśmy po to, żeby spełnić te wymagania naszych wyborców - dodawał Rafał Kulig. 

- Dziękuję, że uwierzyliście w moc niezależności, że daliście się przekonać niczym nieprzymuszonej inicjatywie grupy społeczników, która prawie cztery lata temu zebrała się wspólnie, aby stawić czoła wszędobylskiej patodeweloperce - mówił natomiast Michał Wróbel, dziękując wyborcom. - To dzięki wam wybiliśmy się poza ramy partyjne i trafiliśmy do tego szczęśliwego grona czterech miast wojewódzkich, które w składach swoich rad mają ludzi bezpartyjnych, bez politycznego czy też stricte proprezydenckiego zabarwienia - uzupełniał. 

Ale Wróbel, który w kampanii wyborczej, dał się poznać z elokwentnego języka, przekazał też przestrogę dla "partyjnych wyjadaczy". - Nic z tych rzeczy. Zarówno na forum rady, jak i poza nią chce przede wszystkim pozostać sobą.

 - Chcę być dociekliwym mieszkańcem, który nie boi się prezentować własnych, często jednoznacznych opinii. Rola figuranta czy też odartego z sumienia polityka nie jest moją ambicją, Doceniam własną niezależność i nie zamierzam rezygnować ze stąpania pod prąd. Jednocześnie wierzę, że uda mi się sprostać postawionym przede mną wyzwaniu - mówił w środę Michał Wróbel, radny elekt ze Stowarzyszenia Razem dla Rzeszowa. fot. Łukasz Kotulak/Halo Rzeszów

- Byliśmy jedynym w Rzeszowie bezpartyjnym komitetem wyborczym, tworzonym na podstawie przepisów o stowarzyszeniach lub organizacji społecznej. Podtrzymujemy, że zgodnie z zapisami Kodeksu wyborczego i naszymi deklaracjami nie będziemy tworzyć koalicji wyborczych, ani wchodzić w skład koalicji z partiami politycznymi. Jesteśmy najsilniejszym ruchem miejskim w Polsce! Naszym celem jest służyć mieszkańcom oraz stać na straży dobra miasta i społeczeństwa obywatelskiego! - mówili w środę przedstawiciele Razem dla Rzeszowa. 

Czy jednak Razem dla Rzeszowa przekaże swoje cenne poparcie i wskaże kandydata na prezydenta Rzeszowa, na którego warto zagłosować? Nic bardziej mylnego. - Fundamentem ruchu miejskiego jest niezależność i wiara w społeczeństwo obywatelskie. To oznacza przede wszystkim, że te 15,5 tysiąca osób, które oddało głos na mnie, wierzę, że teraz, w najbliższą niedzielę, pójdzie i odda głos. Wiara moja jest również taka, że decyzje, które podejmą te osoby, będą decyzjami właściwymi - mówił Jacek Strojny. Lider miejskich społeczników podkreślił jednak, że w najbliższym czasie ma odbyć się debata organizowana przez Razem dla Rzeszowa, w której udział potwierdzili Konrad Fijołek i Waldemar Szumny - walczący o fotel prezydenta miasta. 

Strojny zaznaczył także, że Razem dla Rzeszowa, pomimo swojej niezależności, chce brać czynny udział w procesie uchwałodawczym, ale i kontrolnym. - Zdecydowanie jesteśmy przekonani o tym, że Rada Miasta Rzeszowa będzie umieć inaczej funkcjonować niż do tej pory - mówił. 

Jednocześnie lider Razem dla Rzeszowa zaapelował do radnych, których kadencja kończy się 30 kwietnia, aby na ostatniej sesji, zaplanowanej na 23 kwietnia, nie podejmowali kontrowersyjnych decyzji. 

- Apeluję, abynajbliższa sesja Rady Miasta miała charakter techniczny, aby nie podejmować żadnych decyzji, które mogą mieć wpływ na funkcjonowanie miasta, żeby szczególnie nie podejmować decyzji i aktywności, które dotyczą rzeczy kontrowersyjnych, mogących wzbudzać niepokój społeczny - wskazywał Jacek Strojny, lider Razem dla Rzeszowa, który zdobył mandat radnego. fot. Łukasz Kotulak/Halo Rzeszów

ZAPIS TRANSMISJI NA ŻYWO:


Napisz komentarz
Komentarze
wyborca 17.04.2024 11:33
Przecież to dostawka Pisu ,więc wszystko jasne

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Wyborcy Podkarpacia nie wybierajcie przyszłych skazanych do parlamentu europejskiego. Czy PiS na Podkarpaciu nie ma już czystych kandydatów z własnego regionu tylko podejrzanych chcących chronić się za immunitetem . Przecież Obajtek nie jest nawet z naszego województwa. Niech kandyduje z Pcimia.Data dodania komentarza: 23.05.2024, 19:15Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: lózakTreść komentarza: poczekaj jeszcze 100 lat aż schody staną się zabytkiem to kasa się znajdzieData dodania komentarza: 22.05.2024, 21:13Źródło komentarza: Dotacje na rzeszowskie zabytki na prace konserwatorskieAutor komentarza: ObywatelTreść komentarza: Po co ta Borkowska tak poszła?? Chyba obrażać i poniżać ludzi!! To najlepiej potrafi. Natomiast Skoczylasowi brakuje bardzo dużo. Po pierwsze musi nauczyć się wypowiadać samodzielnie a nie z kartki czytać.Data dodania komentarza: 22.05.2024, 13:52Źródło komentarza: Aldona Napieracz przewodniczącą Rady Miasta i Gminy Głogów Młp.Autor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Oczywiście na kościół pieniądze są a na remont schodów na osiedlu piastów które zamknięte już od września to nie ma.Data dodania komentarza: 22.05.2024, 10:14Źródło komentarza: Dotacje na rzeszowskie zabytki na prace konserwatorskieAutor komentarza: lózakTreść komentarza: mógł się pomodlić, podobno pomagaData dodania komentarza: 21.05.2024, 18:45Źródło komentarza: Dramat na Podkarpaciu! Mężczyzna oblał się benzyną i podpaliłAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: Cała Kozodrza jest z niego dumnaData dodania komentarza: 21.05.2024, 18:44Źródło komentarza: W mieszkaniu ks. Dominika R. znaleziono szokujące dowody!
Reklama
Reklama
Reklama