Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Elżbieta Łukacijewska
Reklama Wiktoria Aleksandra Barańska
Reklama szkoły rekrutacja Powiat Rzeszowski

Rzeszów będzie realizował 5 nowych miejskich projektów

Podziel się
Oceń

O inwestycjach i przyszłej współpracy rozmawiali Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek i przewodniczący Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej Marcin Deręgowski.
Rzeszów będzie realizował 5 nowych miejskich projektów

Autor: mat. prasowe

W myśl porozumienia pomiędzy Konradem Fijołkiem i Koalicją Obywatelską, Marcin Deręgowski ma być potencjalnym przyszłym wiceprezydentem, który będzie reprezentował Koalicję Obywatelską. 

Podczas wspólnej konferencji prasowej Prezydent Konrad Fijołek przedstawił osiągnięcia Marcina Deręgowskiego jako osoby doświadczonej w realizacji inwestycji. - Jest praktykiem, a to jest najważniejsze. Ma spore doświadczenie w sektorze prywatnym, ale także był niejednokrotnie prowadzącym ważne przedsięwzięcia w sektorze publicznym – mówił prezydent Konrad Fijołek. - Jest projekt managerem z ogromnym doświadczeniem- dodał. 

Prezydent podkreślił, jak ważna jest teraz współpraca z rządem i kluczową w jego powstaniu Platformą Obywatelską, której reprezentantem jest Marcin Deręgowski. 

O założeniach, które w ramach współpracy panowie planują wspólnie wdrożyć na rzecz miasta opowiedział Marcin Deręgowski. 

Będzie to: 

- zmiana organizacji realizacji projektów w urzędzie. Organizacja projektowa urzędu miasta, 

- powstanie Biuro Zarządzania Projektami,

- powołani zostaną kierownicy projektów, 

- skrócony zostanie proces decyzyjny w urzędzie. 

Aby te założenie zrealizować, przedstawiono program 5 projektów do zrealizowania na jesień.  

1. Komunikacja. – W dobrej praktyce istnieje taka formuła jak pilotaż,  dlatego będziemy chcieli wytypować dwa osiedla, z których będą puszczane autobusy w dużej częstotliwości – powiedział Marcin Deręgowski.  

- Blisko 70 procent pasażerów jeździ bezpłatnie albo ulgowo. Aby usprawnić system transportowy, autobusy muszą być częściej, ale efekt musi być realny, a nie propagandowy – powiedział Konrad Fijołek. 

2. Płaca w administracji (potrzeba urealnienia wynagrodzenia urzędników do sytuacji rynkowej i  kompetencji pracowników. Budżet motywacyjny dla pracowników) 

3. Wprowadzenie programów i atrakcji turystycznych 1-3-dniowych i ich promocja za granicą. 

 4. Progi podatkowe do podatku od nieruchomości i środków transportu. 

5. Projekt dla młodzieży - miejsca spotkań dla młodych na osiedlach. 


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Wyborcy Podkarpacia nie wybierajcie przyszłych skazanych do parlamentu europejskiego. Czy PiS na Podkarpaciu nie ma już czystych kandydatów z własnego regionu tylko podejrzanych chcących chronić się za immunitetem . Przecież Obajtek nie jest nawet z naszego województwa. Niech kandyduje z Pcimia.Data dodania komentarza: 23.05.2024, 19:15Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: lózakTreść komentarza: poczekaj jeszcze 100 lat aż schody staną się zabytkiem to kasa się znajdzieData dodania komentarza: 22.05.2024, 21:13Źródło komentarza: Dotacje na rzeszowskie zabytki na prace konserwatorskieAutor komentarza: ObywatelTreść komentarza: Po co ta Borkowska tak poszła?? Chyba obrażać i poniżać ludzi!! To najlepiej potrafi. Natomiast Skoczylasowi brakuje bardzo dużo. Po pierwsze musi nauczyć się wypowiadać samodzielnie a nie z kartki czytać.Data dodania komentarza: 22.05.2024, 13:52Źródło komentarza: Aldona Napieracz przewodniczącą Rady Miasta i Gminy Głogów Młp.Autor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Oczywiście na kościół pieniądze są a na remont schodów na osiedlu piastów które zamknięte już od września to nie ma.Data dodania komentarza: 22.05.2024, 10:14Źródło komentarza: Dotacje na rzeszowskie zabytki na prace konserwatorskieAutor komentarza: lózakTreść komentarza: mógł się pomodlić, podobno pomagaData dodania komentarza: 21.05.2024, 18:45Źródło komentarza: Dramat na Podkarpaciu! Mężczyzna oblał się benzyną i podpaliłAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: Cała Kozodrza jest z niego dumnaData dodania komentarza: 21.05.2024, 18:44Źródło komentarza: W mieszkaniu ks. Dominika R. znaleziono szokujące dowody!
Reklama
Reklama
Reklama