Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Elżbieta Łukacijewska
Reklama Wiktoria Aleksandra Barańska
Reklama Powiat Rzeszowski

Strażacy z OSP Rzeszów-Pogwizdów Nowy dostaną nowy samochód

Podziel się
Oceń

- Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przeznaczy pieniądze na wsparcie w zakupach kolejnych pojazdów ratowniczo-gaśniczych dla podkarpackich strażaków - podczas dzisiejszej konferencji prasowej poinformowała Teresa Kubas-Hul, wojewoda podkarpacki.
Strażacy z OSP Rzeszów-Pogwizdów Nowy dostaną nowy samochód

Autor: Jerzy Żygadło/PUW

- Zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom Podkarpacia to niezwykle ważny aspekt mojej działalności jako wojewody podkarpackiego. Wczoraj przekazałam  informację na temat dobiegających końca pracach związanych z uruchomieniem drugiego w Rzeszowie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przy szpitalu MSWiA a dziś mam kolejną znakomitą wiadomość - mówiła Teresa Kubas-Hul, wojewoda podkarpacki. - MSWiA właśnie przekazało na moje ręce informację, że zostały przyznane pieniądze na wsparcie w zakupach kolejnych pojazdów ratowniczo-gaśniczych dla ochotniczych straży pożarnych z Podkarpacia. 

W sumie dla województwa podkarpackiego przeznaczono prawie 6 mln zł z budżetu państwa (zakupy koordynuje Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej), z czego dofinansowanie jednostek Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego to 2,75 mln zł, dofinansowanie jednostek spoza Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego - 1,39 mln zł, a dotacja z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - 1,83 mln zł.

- Bardzo się cieszę, że w grupie jednostek, które otrzymały dofinansowanie w wysokości 600 tys. zł jest OSP z Rzeszowa, z osiedla Pogwizdów Nowy - przyznała wojewoda. 

Dzięki tym pieniądzom, z dofinansowaniem miasta także w kwocie 600 tys. zł, możliwy będzie zakup samochodu gaśniczego dla OSP. 

Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa dziękował za wsparcie, bo nowy wóz był marzeniem strażaków. Przypomniał, że starali się o fundusze z Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

- Bardzo się cieszę z tej dotacji w wysokości 600 tys. zł, gdyż drugie tyle już mamy. Jeśli po zakupie wozu uda się zaoszczędzić trochę pieniędzy, to pozostałe  przeznaczymy na dosprzętowienie i umundurowanie naszych strażaków – zapowiedział prezydent Rzeszowa.     

Szczególnie dziękował obecnemu na konferencji Zdzisławowi Kędziorowi, radnemu z osiedla Pogwizdów Nowy. - Prawie co tydzień był u mnie i przypominał: nowy wóz.   

Stanisław Wota, prezes OSP Rzeszów Pogwizdów Nowy mówił, że zależy im na samochodzie średnim, miejskim. - Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy pomagali nam w staraniach o ten wóz. Pozostało już tylko jedno marzenie, by pomalować naszą remizę.


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Wyborcy Podkarpacia nie wybierajcie przyszłych skazanych do parlamentu europejskiego. Czy PiS na Podkarpaciu nie ma już czystych kandydatów z własnego regionu tylko podejrzanych chcących chronić się za immunitetem . Przecież Obajtek nie jest nawet z naszego województwa. Niech kandyduje z Pcimia.Data dodania komentarza: 23.05.2024, 19:15Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: lózakTreść komentarza: poczekaj jeszcze 100 lat aż schody staną się zabytkiem to kasa się znajdzieData dodania komentarza: 22.05.2024, 21:13Źródło komentarza: Dotacje na rzeszowskie zabytki na prace konserwatorskieAutor komentarza: ObywatelTreść komentarza: Po co ta Borkowska tak poszła?? Chyba obrażać i poniżać ludzi!! To najlepiej potrafi. Natomiast Skoczylasowi brakuje bardzo dużo. Po pierwsze musi nauczyć się wypowiadać samodzielnie a nie z kartki czytać.Data dodania komentarza: 22.05.2024, 13:52Źródło komentarza: Aldona Napieracz przewodniczącą Rady Miasta i Gminy Głogów Młp.Autor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Oczywiście na kościół pieniądze są a na remont schodów na osiedlu piastów które zamknięte już od września to nie ma.Data dodania komentarza: 22.05.2024, 10:14Źródło komentarza: Dotacje na rzeszowskie zabytki na prace konserwatorskieAutor komentarza: lózakTreść komentarza: mógł się pomodlić, podobno pomagaData dodania komentarza: 21.05.2024, 18:45Źródło komentarza: Dramat na Podkarpaciu! Mężczyzna oblał się benzyną i podpaliłAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: Cała Kozodrza jest z niego dumnaData dodania komentarza: 21.05.2024, 18:44Źródło komentarza: W mieszkaniu ks. Dominika R. znaleziono szokujące dowody!
Reklama
Reklama
Reklama