Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Elżbieta Łukacijewska
Reklama Wiktoria Aleksandra Barańska
Reklama szkoły rekrutacja Powiat Rzeszowski

Konrad Fijołek: Rzeszów jest najważniejszy! Zawsze!

Podziel się
Oceń

"Rzeszów jest najważniejszy! Zawsze! ". Te słowa wybrzmiały na rzeszowskim Rynku wielokrotnie podczas ostatniej w kampanii wyborczej konferencji prasowej Konrada Fijołka.
Konrad Fijołek: Rzeszów jest najważniejszy! Zawsze!

Źródło: mat. prasowe

Na początku konferencji prezydent podziękował wszystkim rzeszowianom za trzy ostatnie lata pracy, za wszystkie głosy zebrane w pierwszej turze wyborów, za słowa uznania, ale i wszystkie uwagi. – Dziękuję szczególnie za spotkania na rzeszowskich osiedlach, podczas których rozmawialiśmy o tym, co należy jeszcze zmienić, co skorygować. Jestem człowiekiem skromnym i zawsze także starałem się słuchać ludzi. Nie zawsze pewnie wszystko zrobiłem idealnie, zatem bardzo dziękuję za wszystkie wasze głosy dotyczące tego, co należy zmienić, co nowego wprowadzić. Dziękuję tym, którzy mówili, że nie głosowali na mnie w pierwszej turze, a teraz oddadzą na mnie swój głos – mówił Konrad Fijołek

Prezydent mówił o wskazówkach, jakie otrzymywał od mieszkańców. I tak za ich wskazaniem informował o inwestycjach, które w Rzeszowie powstają, o rozbudowie infrastruktury edukacyjnej, o działaniach na rzecz rozwoju sportu, kultury. - Tak zrobiłem - mówił prezydent.

- Drugą wskazówką, jaką usłyszałem, jest to, aby jeszcze mocniej zainwestować w sprawy osiedlowe. Dlatego też, wsłuchując się w głosy mieszkańców, zdecydowałem wprowadzić nowy program – przygotować i wykonać każdego roku 33 propozycje najważniejszych nakładek na drogach osiedlowych, 33 propozycje budowy chodników czy oświetlenia dróg – powiedział Konrad Fijołek. Na takie zadania nie było w ostatnim roku wystarczająco pieniędzy. – Nie było, bo rząd, który ustąpił, na takie inwestycje pieniądze Rzeszowowi zabrał. Ale teraz mamy nowy rząd – Koalicję 15 października. Mamy teraz dobry klimat dla naszego miasta i mamy szanse na pieniądze. Dlatego będzie nas stać na ten program – jeszcze w tym roku zaczynamy – chodnik, nakładka, oświetlenie na każdym osiedlu. Będziemy rozwiązywać więcej waszych lokalnych problemów – mówił prezydent Rzeszowa, dodając, że przykładów tego, że jak dobrze układa się jego współpraca z wojewodą i rządem, jest już bardzo wiele. – Wymienię tylko jeden, najnowszy – otrzymaliśmy dotację – 600 tys. zł, dzięki której możemy kupić nowy wóz strażacki dla OSP Pogwizdów Nowy. Przykładów dobrej współpracy z władzami centralnymi jest mnóstwo. I jest to bardzo ważne, to wiarygodność – podkreślał Konrad Fijołek. 

Jak odpowiedział Fijołek, a jak Szumny? Sprawdź:

- Mój kontrkandydat całą kampanię stara się ukryć to, że jest z PiS. Ale choćby nie wiem, jak się nazwali, nawet „śpiewające słowiki” to i tak wszyscy wiemy, że są z PiS. I wszyscy też wiemy, że to rząd PiS krzywdził takie miasta jak Rzeszów. Dlatego się wstydzą, dlatego nie odpowiedzieli, że zabrali naszemu miastu 350 mln zł, tylko z powodów politycznych. Nie dajmy się na to nabrać – powiedział Konrad Fijołek. 

Podkreślał, że spotykał się z głosami, że mnie widać w tej kadencji wielkich inwestycji. – Tę kadencję poświeciłem na przygotowanie tych potężnych działań. Każdy, kto budował dom, wie, że najpierw potrzebne jest znalezienie odpowiedniego miejsca, projekt i w końcu zabezpieczenie pieniędzy. I mamy te inwestycje przygotowane. Mogę tu wymienić np. drogę na południu miasta, z nowym mostem na Wisłoku, a także rondo i wiadukt na skrzyżowaniu ul. Kwiatkowskiego i Powstańców Warszawy. To są inwestycje, które odkorkują południe miasta. Mamy gotowe projekty, klimat w Warszawie jest dziś dla nas pozytywny, abyśmy mogli te inwestycje zrealizować – podkreślił prezydent Rzeszowa, apelując o zaufanie i poparcie w najbliższą niedzielę. 


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Wyborcy Podkarpacia nie wybierajcie przyszłych skazanych do parlamentu europejskiego. Czy PiS na Podkarpaciu nie ma już czystych kandydatów z własnego regionu tylko podejrzanych chcących chronić się za immunitetem . Przecież Obajtek nie jest nawet z naszego województwa. Niech kandyduje z Pcimia.Data dodania komentarza: 23.05.2024, 19:15Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: lózakTreść komentarza: poczekaj jeszcze 100 lat aż schody staną się zabytkiem to kasa się znajdzieData dodania komentarza: 22.05.2024, 21:13Źródło komentarza: Dotacje na rzeszowskie zabytki na prace konserwatorskieAutor komentarza: ObywatelTreść komentarza: Po co ta Borkowska tak poszła?? Chyba obrażać i poniżać ludzi!! To najlepiej potrafi. Natomiast Skoczylasowi brakuje bardzo dużo. Po pierwsze musi nauczyć się wypowiadać samodzielnie a nie z kartki czytać.Data dodania komentarza: 22.05.2024, 13:52Źródło komentarza: Aldona Napieracz przewodniczącą Rady Miasta i Gminy Głogów Młp.Autor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Oczywiście na kościół pieniądze są a na remont schodów na osiedlu piastów które zamknięte już od września to nie ma.Data dodania komentarza: 22.05.2024, 10:14Źródło komentarza: Dotacje na rzeszowskie zabytki na prace konserwatorskieAutor komentarza: lózakTreść komentarza: mógł się pomodlić, podobno pomagaData dodania komentarza: 21.05.2024, 18:45Źródło komentarza: Dramat na Podkarpaciu! Mężczyzna oblał się benzyną i podpaliłAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: Cała Kozodrza jest z niego dumnaData dodania komentarza: 21.05.2024, 18:44Źródło komentarza: W mieszkaniu ks. Dominika R. znaleziono szokujące dowody!
Reklama
Reklama
Reklama