Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Elżbieta Łukacijewska
Reklama Wiktoria Aleksandra Barańska
Reklama szkoły rekrutacja Powiat Rzeszowski

Konrad Fijołek triumfuje w drugiej turze wyborów prezydenckich w Rzeszowie!

Podziel się
Oceń

Po długiej oczekiwanej dogrywce prezydenckiej, Państwowa Komisja Wyborcza (PKW) oficjalnie ogłosiła zwycięzcę drugiej tury wyborów prezydenckich w Rzeszowie. Konrad Fijołek, reprezentujący Rozwój Rzeszowa, sięgnął po zwycięstwo, pokonując swojego rywala, Waldemara Szumnego z PiS.
Konrad Fijołek triumfuje w drugiej turze wyborów prezydenckich w Rzeszowie!

Źródło: archiwum

Pełne wyniki z 102 obwodów głosowania w Rzeszowie opublikowane przez PKW wykazują, że Konrad Fijołek zdobył 54,90 proc. głosów, co przekłada się na 36 916 głosów, podczas gdy jego konkurent, Waldemar Szumny, uzyskał 45,10 proc. poparcia, co daje mu 33 310 głosów. Frekwencja wyborcza wyniosła 45,56 proc., a udział w wyborach wzięło 67 653 osób, spośród ponad 148 tysięcy uprawnionych.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z WIECZORU WYBORCZEGO KONRADA FIJOŁKA:

Nie bez znaczenia był fakt, że dogrywka prezydencka odbyła się po raz pierwszy od 22 lat. W pierwszej turze wyborów z 7 kwietnia Konrad Fijołek również odniósł zwycięstwo, zdobywając 37,91 proc. głosów, podczas gdy drugie miejsce zajął Waldemar Szumny z wynikiem 24,23 proc.. Warto wspomnieć, że w wyborach na prezydenta Rzeszowa startowało aż sześciu kandydatów, co dowodzi zainteresowania mieszkańców tym ważnym wydarzeniem politycznym.

W emocjonującym wieczorze wyborczym Konrad Fijołek zadeklarował, że będzie pracował jeszcze ciężej, obiecując kontynuację swojej misji na rzecz rozwoju miasta. Z kolei Waldemar Szumny podkreślił udział w drugiej turze wyborów jako sukces oraz fakt, że partia PiS zwyciężyła w wyborach do Rady Miasta Rzeszowa.

Mimo słodko-gorzkiego smaku zwycięstwa, Konrada Fijołka czeka trudna kadencja, ponieważ stracił znaczące zaplecze polityczne. W nowej radzie miasta Rozwój Rzeszowa będzie miał zaledwie pięciu radnych, podczas gdy Koalicja Obywatelska będzie reprezentowana przez siedmiu, a Razem dla Rzeszowa przez czterech. 9 radnych wprowadził PiS.

W trakcie kampanii Konrad Fijołek zapowiedział, że jeśli wygra wybory, jego nowym zastępcą zostanie Marcin Deręgowski, lider rzeszowskiej Platformy Obywatelskiej. Ponadto Polska 2050 Szymona Hołowni za poparcie oczekuje, aby kolejnym wiceprezydentem miasta został Krzysztof Stańka. 

Zwycięstwo Konrada Fijołka w wyborach prezydenckich w Rzeszowie to nie tylko osobiste sukces, ale także wyzwanie do pracy nad rozwojem miasta w warunkach politycznych równowagi sił. Czas pokaże, jak nowa władza poradzi sobie ze stojącymi przed nią wyzwaniami.


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Wyborcy Podkarpacia nie wybierajcie przyszłych skazanych do parlamentu europejskiego. Czy PiS na Podkarpaciu nie ma już czystych kandydatów z własnego regionu tylko podejrzanych chcących chronić się za immunitetem . Przecież Obajtek nie jest nawet z naszego województwa. Niech kandyduje z Pcimia.Data dodania komentarza: 23.05.2024, 19:15Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: lózakTreść komentarza: poczekaj jeszcze 100 lat aż schody staną się zabytkiem to kasa się znajdzieData dodania komentarza: 22.05.2024, 21:13Źródło komentarza: Dotacje na rzeszowskie zabytki na prace konserwatorskieAutor komentarza: ObywatelTreść komentarza: Po co ta Borkowska tak poszła?? Chyba obrażać i poniżać ludzi!! To najlepiej potrafi. Natomiast Skoczylasowi brakuje bardzo dużo. Po pierwsze musi nauczyć się wypowiadać samodzielnie a nie z kartki czytać.Data dodania komentarza: 22.05.2024, 13:52Źródło komentarza: Aldona Napieracz przewodniczącą Rady Miasta i Gminy Głogów Młp.Autor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Oczywiście na kościół pieniądze są a na remont schodów na osiedlu piastów które zamknięte już od września to nie ma.Data dodania komentarza: 22.05.2024, 10:14Źródło komentarza: Dotacje na rzeszowskie zabytki na prace konserwatorskieAutor komentarza: lózakTreść komentarza: mógł się pomodlić, podobno pomagaData dodania komentarza: 21.05.2024, 18:45Źródło komentarza: Dramat na Podkarpaciu! Mężczyzna oblał się benzyną i podpaliłAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: Cała Kozodrza jest z niego dumnaData dodania komentarza: 21.05.2024, 18:44Źródło komentarza: W mieszkaniu ks. Dominika R. znaleziono szokujące dowody!
Reklama
Reklama
Reklama