Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Elżbieta Łukacijewska
Reklama Wiktoria Aleksandra Barańska
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Waldmar Szumny: najbliżej nam do Razem dla Rzeszowa

Podziel się
Oceń

Po niedzielnym starciu wyborczym, gdzie w drugiej turze wyborów prezydenckich Rzeszowa konfrontował się z urzędującym prezydentem Konradem Fijołkiem, Waldemar Szumny w poniedziałek (22.04.) nie pozostał bierny. Pomimo porażki, kandydat Prawa i Sprawiedliwości, zyskał uznanie za swój solidny wynik, zdobywając 45,10 procent poparcia, co przełożyło się na 30 331 głosów mieszkańców Rzeszowa.
Waldmar Szumny: najbliżej nam do Razem dla Rzeszowa

Autor: Łukasz Kotulak/Halo Rzeszów

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa postanowił osobiście podziękować wszystkim, którzy poparli jego kandydaturę, a także pogratulować zwycięstwa Konradowi Fijołkowi. Szumny podkreślił znaczenie refleksji pojawiającej się u Fijołka podczas końcowej fazy kampanii, dotyczącej bardziej intensywnego wsłuchiwania się w głos mieszkańców.

„Bezpieczny Rzeszów” – Klub otwarty na współpracę

W deklaracjach Szumnego pojawia się także postulat otwartości na współpracę. Klub radnych PiS, działający w nowej kadencji pod nazwą „Bezpieczny Rzeszów”, deklaruje pełną współpracę z innymi klubami i radnymi, kładąc nacisk na służbę dla mieszkańców miasta. Pomimo zdecydowanej przewagi liczebnej klubu PiS w Radzie Miasta, Szumny podkreśla, że najbliżej ideowo stoi im do ugrupowania „Razem dla Rzeszowa”.

- Ze strony naszego klubu Bezpieczny Rzeszów będzie pełna współpraca ze wszystkimi klubami i radnymi. Będziemy to robić dla mieszkańców. Tak zawsze postrzegaliśmy naszą służbę, dla dobra rzeszowianek i rzeszowian - mówił Waldemar Szumny. 

Zaproszenie do współpracy z RdR nie jest dla Szumnego nowością. Już przed ciszą wyborczą w drugiej turze wyborów prezydenckich, Szumny proponował liderowi RdR, Jackowi Strojnemu, stanowisko wiceprezydenta Rzeszowa oraz wspólne działanie na rzecz realizacji programu społeczników. Mimo porażki wyborczej, Szumny podtrzymuje tę deklarację, proponując podpisanie porozumienia programowego, które nawiązywałoby do głównych postulatów obu ugrupowań.

„Deklaracja podstawowych zmian” – propozycja dla lepszego Rzeszowa

Propozycja podpisania porozumienia programowego między klubami PiS a RdR nosi nazwę „deklaracja podstawowych zmian”. Szumny podkreśla, że nazwa ta nawiązuje zarówno do hasła jego kampanii „Mieszkańcy chcą Zmiany”, jak i hasła RdR „Rzeszów Idzie Nowe”. Wspólne postulaty obejmują m.in. walkę z patodeweloperką oraz dbałość o przestrzeń miejską i rozwój infrastruktury rekreacyjnej.

Jednym z głównych celów proponowanej deklaracji jest zachęcenie prezydenta Fijołka do lepszego wsłuchiwania się w potrzeby rzeszowian. Szumny wspomina o wcześniejszych deklaracjach Fijołka i podkreśla, że teraz nadszedł czas na ich realizację oraz na otwarcie na propozycje mieszkańców.

Szumny nie zamierza zaniechać swoich postulatów pomimo porażki wyborczej. Nadal będzie forsować projekt „Bilet 365” oraz wprowadzenie zielonego budżetu obywatelskiego. Dodatkowo, jako radny, zamierza spełnić swoją obietnicę z kampanii wyborczej, organizując sobotnie dyżury dla mieszkańców.

Mimo zakończenia wyścigu wyborczego, Szumny pozostaje aktywny i otwarty na współpracę, dążąc do wspólnego działania na rzecz lepszego Rzeszowa. Jego propozycje porozumienia programowego z RdR mogą stanowić krok w kierunku budowania wspólnych rozwiązań na rzecz mieszkańców miasta.

ZAPIS KONFERENCJI PRASOWEJ: 

PRZECZYTAJ TAKŻE:


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Wyborcy Podkarpacia nie wybierajcie przyszłych skazanych do parlamentu europejskiego. Czy PiS na Podkarpaciu nie ma już czystych kandydatów z własnego regionu tylko podejrzanych chcących chronić się za immunitetem . Przecież Obajtek nie jest nawet z naszego województwa. Niech kandyduje z Pcimia.Data dodania komentarza: 23.05.2024, 19:15Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: lózakTreść komentarza: poczekaj jeszcze 100 lat aż schody staną się zabytkiem to kasa się znajdzieData dodania komentarza: 22.05.2024, 21:13Źródło komentarza: Dotacje na rzeszowskie zabytki na prace konserwatorskieAutor komentarza: ObywatelTreść komentarza: Po co ta Borkowska tak poszła?? Chyba obrażać i poniżać ludzi!! To najlepiej potrafi. Natomiast Skoczylasowi brakuje bardzo dużo. Po pierwsze musi nauczyć się wypowiadać samodzielnie a nie z kartki czytać.Data dodania komentarza: 22.05.2024, 13:52Źródło komentarza: Aldona Napieracz przewodniczącą Rady Miasta i Gminy Głogów Młp.Autor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Oczywiście na kościół pieniądze są a na remont schodów na osiedlu piastów które zamknięte już od września to nie ma.Data dodania komentarza: 22.05.2024, 10:14Źródło komentarza: Dotacje na rzeszowskie zabytki na prace konserwatorskieAutor komentarza: lózakTreść komentarza: mógł się pomodlić, podobno pomagaData dodania komentarza: 21.05.2024, 18:45Źródło komentarza: Dramat na Podkarpaciu! Mężczyzna oblał się benzyną i podpaliłAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: Cała Kozodrza jest z niego dumnaData dodania komentarza: 21.05.2024, 18:44Źródło komentarza: W mieszkaniu ks. Dominika R. znaleziono szokujące dowody!
Reklama
Reklama
Reklama