Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Elżbieta Łukacijewska
Reklama Wiktoria Aleksandra Barańska
Reklama Powiat Rzeszowski

CBA z Rzeszowa zatrzymało księdza za oszustwa podatkowe

Podziel się
Oceń

Funkcjonariusze Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Rzeszowie zatrzymali księdza jednej z warszawskich parafii w związku z podejrzeniem oszustw podatkowych i przywłaszczenia pieniędzy z darowizn.
CBA z Rzeszowa zatrzymało księdza za oszustwa podatkowe

Źródło: CBA

Śledztwo nadzoruje Prokuratura Regionalna w Warszawie. Prowadzone jest ono w sprawie podawania nieprawdy w deklaracjach podatkowych w latach 2019-2023 oraz przywłaszczenia co najmniej 200 tys. zł z darowizn na cele kultu religijnego.

Z ustaleń śledztwa wynika, że duchowny potwierdzał przekazanie fikcyjnych darowizn na cele kultu religijnego. Darczyńcy, w związku z rzekomym przekazaniem darowizn, składając deklaracje podatkowe, pomniejszali należny podatek dochodowy o kwotę darowizny. Szkoda Skarbu Państwa, spowodowana przestępczą działalnością duchownego w latach 2019-2023, mogła wynieść ponad 5 mln złotych.

Zatrzymany ksiądz został doprowadzony do Prokuratury Regionalnej w Warszawie. Prokurator nadzorujący sprawę skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec podejrzanego. Sąd uwzględnił wniosek Prokuratora i zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy.

Prokurator postawił również zarzuty karne skarbowe 17 osobom, które pomniejszały należny podatek dochodowy o kwoty fikcyjnych darowizn na cele kultu religijnego. Wobec 14 osób Prokurator zastosował dozór policyjny.

Sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Warto podkreślić, że powyższe informacje opierają się na materiale dowodowym zgromadzonym w prowadzonym postępowaniu przygotowawczym. Ostateczna ocena winy podejrzanego należy do sądu.

PRZECZYTAJ TAKŻE:


Napisz komentarz
Komentarze
o.Misjonarz 25.04.2024 16:00
Jak to jest? Przy sprawie aresztowania rektora podano - Waldemar G. Natomiast ksiądz, osoba publiczna nie może być wyjawiony owczarni - nawet ze wskazaniem parafii (na Bródnie) w której - pożal się jego boże - oszukańczo na jego chwalę działał? Kościół nadal na specjalnych prawach?

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: jacekTreść komentarza: Obajtek to mafiozo. Widać to po jego pracy od czasów rodzinnych. Wszystkich okraść, upodlić i udawać świętego. Jeśli ludzie z podkarpacia go wybiorą to ponownie okażą się ludźmi ze średniowiecza.Data dodania komentarza: 26.05.2024, 20:21Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: SzamanTreść komentarza: Wszystkich na front, siedzą na socjalach, nie pracują, tylko imprezy i rozrywki!!! Na upadlinę, bronić kraju!!!Data dodania komentarza: 26.05.2024, 11:17Źródło komentarza: Ukraińcy mieszkający w Polsce wrócą na front?Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: ciemny lud i tak wybierze bo Jarosław kazałData dodania komentarza: 24.05.2024, 16:45Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Wyborcy Podkarpacia nie wybierajcie przyszłych skazanych do parlamentu europejskiego. Czy PiS na Podkarpaciu nie ma już czystych kandydatów z własnego regionu tylko podejrzanych chcących chronić się za immunitetem . Przecież Obajtek nie jest nawet z naszego województwa. Niech kandyduje z Pcimia.Data dodania komentarza: 23.05.2024, 19:15Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: lózakTreść komentarza: poczekaj jeszcze 100 lat aż schody staną się zabytkiem to kasa się znajdzieData dodania komentarza: 22.05.2024, 21:13Źródło komentarza: Dotacje na rzeszowskie zabytki na prace konserwatorskieAutor komentarza: ObywatelTreść komentarza: Po co ta Borkowska tak poszła?? Chyba obrażać i poniżać ludzi!! To najlepiej potrafi. Natomiast Skoczylasowi brakuje bardzo dużo. Po pierwsze musi nauczyć się wypowiadać samodzielnie a nie z kartki czytać.Data dodania komentarza: 22.05.2024, 13:52Źródło komentarza: Aldona Napieracz przewodniczącą Rady Miasta i Gminy Głogów Młp.
Reklama
Reklama
Reklama