Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Malarstwo studentów. Obrazy Klaudii Durał

Podziel się
Oceń

Na przełomie kwietnia i maja 2024 roku Biuro Wystaw Artystycznych w Rzeszowie prezentuje nową wystawę pod nazwą 2. Triennale Malarstwa Studenckiego.
Malarstwo studentów. Obrazy Klaudii Durał

Wprawdzie wspominałem już o tym wydarzeniu w ubiegłym numerze miesięcznika, uznałem jednak, iż warto o tym przypomnieć ze względu na unikatowość przedsięwzięcia artystycznego na mapie kulturalnej Polski. Uniwersytet Rzeszowski, konkretnie Wydział Sztuki Kolegium Humanistycznego oraz Biuro Wystaw Artystycznych po raz drugi organizują ten konkurs. Premierowy raz wystartowaliśmy w 2019 roku. Pandemia spowodowała pięcioletnią przerwę. W tym roku kontynuujemy – mam nadzieję – cykliczność tej imprezy. 

Zainteresowanie studentów okazało się ogromne. Do pierwszego etapu konkursu napłynęło 778 obrazów 252 uczestników. Po selekcji elektronicznej jury dopuściło do wystawy 106 obrazów 47 autorów. 12 studentów nominowanych zostało do nagród i przyznało aż 8 nagród. Protokół zamieściłem w poprzednim numerze. 

A skoro wspominamy o studentach to Biuro Wystaw Artystycznych w Rzeszowie od kilku lat promuje rzeszowskich słuchaczy Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Współpracujemy z Kołem Naukowo- Artystycznym RAZEM, działającym na naszej uczelni, organizujemy małe promocyjne wystawy studentom. Obecnie przedstawiamy obrazy Klaudii Durał.

Zapraszam również na drugą wystawę, która nadal trwa: Sztuka Nowoczesna z Kolekcji Książąt Lubomirskich.

A przy okazji życzę wszystkim czytelnikom zdrowych, spokojnych świąt wielkanocnych i pięknej wiosny!


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: cctrt4531Treść komentarza: a lgbt to już nie jest kontrowersyjne !!!!!!!!! pokazywanie d....py podczas eurowizji ????? "dziennikarz" boi się prawdy a była ona trudna ale taka była i tyle... te pierdoły które piszecie o kontrowersji to bzdura na resorach !!!!!! radzę się opamiętać bo żyjecie w utopii!!!!!!!Data dodania komentarza: 18.06.2024, 13:30Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: DynowianinTreść komentarza: Uciekał przez Dynów, nie "Dynowo"Data dodania komentarza: 18.06.2024, 13:30Źródło komentarza: Pijany 54-latek uciekał przed policją po DynowieAutor komentarza: AntośTreść komentarza: " Same przypadki". Jest to przestępstwo. Sam pomysł chory. Kto normalny fotografuje nagą pacjentkę. Wiadomo Domka się wywinie... przecież ma układy - taki kraj. Nikt nic nie zrobi.Data dodania komentarza: 18.06.2024, 10:52Źródło komentarza: Skandal w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Rzeszowie. Upubliczniono zdjęcia nagiej pacjentki podczas operacjiAutor komentarza: Jerzy K.Treść komentarza: A co Pan D robił na bloku Chirurgii Będzie próbował aby sprawa była zamieciona pod dywan !!! I brakuje mi znów Pana Kotuli Niech kolega broni Pana Prezesa Przecież to przypadek i nic takiego,,,,Szpital niech lepiej znajdzie pacjentkę i przeprosi bo jak dorwie to jakiś narwany prawnik to kasa będzie duża,,,Data dodania komentarza: 18.06.2024, 08:12Źródło komentarza: Skandal w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Rzeszowie. Upubliczniono zdjęcia nagiej pacjentki podczas operacjiAutor komentarza: KrzysioTreść komentarza: Bardzo kiepskie tłumaczenia Pana Wojciecha Domki. To wiceprezes izby lekarskiej wcześniej wieloletni prezes. Powinien wiedzieć, że zakazane jest robienie zdjęć pacjentom (zwłaszcza nagim i bez zgody) swoim prywatnym telefonem. Cóż Wojtuś jest pewien, że znów sprawę " zamiecie pod dywan" jako lokalny magnat - taki kraj. Ktoś taki nie powinien figurować w zarządzie izby lekarskiej., nie powinien być ordynatorem, ani uczyć studentów. Obrzydliwe i nieetyczneData dodania komentarza: 17.06.2024, 22:26Źródło komentarza: Skandal w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Rzeszowie. Upubliczniono zdjęcia nagiej pacjentki podczas operacjiAutor komentarza: zamiTreść komentarza: Kto w tym szpitalu rządzi? Ale maja bajzel.Data dodania komentarza: 17.06.2024, 20:37Źródło komentarza: Skandal w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Rzeszowie. Upubliczniono zdjęcia nagiej pacjentki podczas operacji
Reklama
Reklama
Reklama