Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów

Malarstwo studentów. Obrazy Klaudii Durał

Podziel się
Oceń

Na przełomie kwietnia i maja 2024 roku Biuro Wystaw Artystycznych w Rzeszowie prezentuje nową wystawę pod nazwą 2. Triennale Malarstwa Studenckiego.

Wprawdzie wspominałem już o tym wydarzeniu w ubiegłym numerze miesięcznika, uznałem jednak, iż warto o tym przypomnieć ze względu na unikatowość przedsięwzięcia artystycznego na mapie kulturalnej Polski. Uniwersytet Rzeszowski, konkretnie Wydział Sztuki Kolegium Humanistycznego oraz Biuro Wystaw Artystycznych po raz drugi organizują ten konkurs. Premierowy raz wystartowaliśmy w 2019 roku. Pandemia spowodowała pięcioletnią przerwę. W tym roku kontynuujemy – mam nadzieję – cykliczność tej imprezy. 

Zainteresowanie studentów okazało się ogromne. Do pierwszego etapu konkursu napłynęło 778 obrazów 252 uczestników. Po selekcji elektronicznej jury dopuściło do wystawy 106 obrazów 47 autorów. 12 studentów nominowanych zostało do nagród i przyznało aż 8 nagród. Protokół zamieściłem w poprzednim numerze. 

A skoro wspominamy o studentach to Biuro Wystaw Artystycznych w Rzeszowie od kilku lat promuje rzeszowskich słuchaczy Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Współpracujemy z Kołem Naukowo- Artystycznym RAZEM, działającym na naszej uczelni, organizujemy małe promocyjne wystawy studentom. Obecnie przedstawiamy obrazy Klaudii Durał.

Zapraszam również na drugą wystawę, która nadal trwa: Sztuka Nowoczesna z Kolekcji Książąt Lubomirskich.

A przy okazji życzę wszystkim czytelnikom zdrowych, spokojnych świąt wielkanocnych i pięknej wiosny!


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: tęczowy rafał , tęczowi kibice resovi ukrywający sie pod postacią twardzieli w dresachData dodania komentarza: 30.04.2025, 12:40Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: a jest jakis poseł który coś zrobił dla Podkarpacia? Oprócz wstydu ?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:39Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: PogromcaRedaktorkowTreść komentarza: ale chłam, dobrze że czerwony front trzyma poziom w przeciwieństwie do dzisiejszego dziennikarstwaData dodania komentarza: 24.04.2025, 00:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
Reklama
Reklama
ReklamaAdvertisement
Reklama