Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Elżbieta Łukacijewska
Reklama Wiktoria Aleksandra Barańska
Reklama szkoły rekrutacja Powiat Rzeszowski

Bieszczady znów płoną. Na miejscu rzeszowscy strażacy FOTO

Podziel się
Oceń

W godzinach popołudniowych w czwartek (2.05.) w okolicach Krzemienia, drugiego co do wysokości szczytu polskich Bieszczad, wybuchł kolejny w ostatnich tygodniach pożar. Ogień objął około 5 hektarów Bieszczadzkiego Parku Narodowego.
Bieszczady znów płoną. Na miejscu rzeszowscy strażacy FOTO

Źródło: PSP

Na miejsce natychmiast ruszyły jednostki straży pożarnej z Ustrzyk Dolnych oraz okoliczne drużyny OSP. W akcji bierze udział łącznie ponad 30 strażaków z 8 zastępów, którzy korzystają z 8 quadów, aby dotrzeć do trudno dostępnego terenu. Dodatkowo, do gaszenia pożaru z powietrza został użyty śmigłowiec z systemem Bambi Bucket, a na miejsce zadysponowano specjalistyczną grupę ratownictwa wysokościowego z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

W działania zaangażowane są również Grupa Bieszczadzka GOPR, Straż Graniczna, Straż Leśna oraz pracownicy Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

Po godzinie 18:00 strażacy przekazali mediom informację, że pożar został opanowany. Trwa dogaszanie pogorzeliska. Przyczyna pożaru jest na razie nieznana.

To kolejny pożar w Bieszczadach w ciągu ostatnich tygodni

 Na początku kwietnia ogień strawił część Połoniny Caryńskiej. Wówczas również akcja gaśnicza była utrudniona z powodu trudnego dostępu do terenu.

Strażacy apelują o ostrożność podczas spacerów i wycieczek po Bieszczadach. Należy bezwzględnie przestrzegać zakazów rozpalania ognisk w miejscach niewyznaczonych do tego celu oraz zgłaszać każde zauważone oznaki pożaru.

Bukowe Berdo przez wielu górskich wędrowców jest uznawane za jeden z piękniejszych bieszczadzkich szlaków i zakamarków. W jego skład wchodzą trzy kulminacje: Szołtynia, Połonina Dźwiniacka oraz Bukowe Berdo. Przez całą trójkę wiedzie piękny, widokowy szlak. Jest on relatywnie prosty i krótki, często wybierany przez turystów. 

Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: jacekTreść komentarza: Obajtek to mafiozo. Widać to po jego pracy od czasów rodzinnych. Wszystkich okraść, upodlić i udawać świętego. Jeśli ludzie z podkarpacia go wybiorą to ponownie okażą się ludźmi ze średniowiecza.Data dodania komentarza: 26.05.2024, 20:21Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: SzamanTreść komentarza: Wszystkich na front, siedzą na socjalach, nie pracują, tylko imprezy i rozrywki!!! Na upadlinę, bronić kraju!!!Data dodania komentarza: 26.05.2024, 11:17Źródło komentarza: Ukraińcy mieszkający w Polsce wrócą na front?Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: ciemny lud i tak wybierze bo Jarosław kazałData dodania komentarza: 24.05.2024, 16:45Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Wyborcy Podkarpacia nie wybierajcie przyszłych skazanych do parlamentu europejskiego. Czy PiS na Podkarpaciu nie ma już czystych kandydatów z własnego regionu tylko podejrzanych chcących chronić się za immunitetem . Przecież Obajtek nie jest nawet z naszego województwa. Niech kandyduje z Pcimia.Data dodania komentarza: 23.05.2024, 19:15Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: lózakTreść komentarza: poczekaj jeszcze 100 lat aż schody staną się zabytkiem to kasa się znajdzieData dodania komentarza: 22.05.2024, 21:13Źródło komentarza: Dotacje na rzeszowskie zabytki na prace konserwatorskieAutor komentarza: ObywatelTreść komentarza: Po co ta Borkowska tak poszła?? Chyba obrażać i poniżać ludzi!! To najlepiej potrafi. Natomiast Skoczylasowi brakuje bardzo dużo. Po pierwsze musi nauczyć się wypowiadać samodzielnie a nie z kartki czytać.Data dodania komentarza: 22.05.2024, 13:52Źródło komentarza: Aldona Napieracz przewodniczącą Rady Miasta i Gminy Głogów Młp.
Reklama
Reklama
Reklama