Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Elżbieta Łukacijewska
Reklama Wiktoria Aleksandra Barańska
Reklama szkoły rekrutacja Powiat Rzeszowski

Ratownicy bieszczadzkiego GOPR ranni po wypadku drogowym

Podziel się
Oceń

W piątek, 3 maja, doszło do dramatycznego wypadku w Dołżycy na Podkarpaciu. Ratownicy Bieszczadzkiej Grupy GOPR pędzili na pomoc turyście z nagłym zatrzymaniem krążenia, gdy na łuku drogi stracili panowanie nad land roverem i zderzyli się z dwoma innymi pojazdami.
Ratownicy bieszczadzkiego GOPR ranni po wypadku drogowym
Miejsce wypadku.

Źródło: GOPR Bieszczady

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący land roverem na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się z jadącą z naprzeciwka hondą civic. Ciągnięta za autem przyczepa z quadem uderzyła jeszcze w toyotę yaris. Ratownicy jechali na sygnale - poinformował rzecznik podkarpackiej policji Piotr Wojtunik.

W wyniku zdarzenia rannych zostało łącznie cztery osoby, w tym dwóch ratowników GOPR, pasażerka hondy i kierująca toyotą. Na szczęście obrażenia nie zagrażają ich życiu i zdrowiu. Niestety, życia turysty, do którego ratownicy jechali z pomocą, nie udało się uratować.

Informacja o wypadku wywołała natychmiastową reakcję w mediach społecznościowych. Ratownicy Bieszczadzkiej Grupy GOPR zaapelowali o "powściągliwość w pisaniu komentarzy i szukaniu winnych", podkreślając, że ich nadrzędnym celem jest niesienie pomocy potrzebującym, nawet gdy wiąże się to z pewnym ryzykiem.

Niestety, w związku z wypadkiem, ktoś bez wiedzy i zgody GOPR na portalu pomagam.pl, uruchomił zbiórkę pieniędzy na nowy samochód dla ratowników. Zbiórka została już wycofana, jednak apelujemy o ostrożność i sprawdzanie wiarygodności takich akcji przed wpłatą pieniędzy. - Z naszej strony nie wyszła taka informacja. Nikt tego nie konsultował ani ze mną, ani z prezesem, ani z zarządem GOPR-u - powiedział Krzysztof Szczurek.

Do zbiórki odniósł się internauta, który utworzył zbiórkę. "Witam, tak to ja zorganizowałem zbiórkę dla GOPR-u odnośnie nowego auta dla nich. Zrobiłem to z odruchem serca, nie z chęci żerowania na nieszczęściu ratowników i innych poszkodowanych. Nie przypuszczałem, że wyjdzie z tego taki wielki problem, więc bardzo wszystkich przepraszam za zaistniałą sytuację. Wszelkie środki wpłacone na zbiórkę zostaną zwrócone do darczyńców. Tak jak pisałem, bardzo przepraszam GOPR, ratowników i wszystkich czujących się pokrzywdzonymi w tej sprawie, absolutnie nie miałem złych intencji, chciałem po prostu jakoś Im pomóc, odwdzięczyć się za ich poświęcenie i trud włożony w ich pracę. Darzę każdego ratownika duży szacunkiem. Jeszcze raz wszystkich bardzo przepraszam za zaistniałą sytuację". 

Pamiętajmy, że ratownicy GOPR to bohaterowie, którzy każdego dnia narażają swoje życie i zdrowie, by nieść pomoc innym. Zamiast spekulować i krytykować, możemy okazać im wsparcie i szacunek za ich ofiarną służbę.


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: jacekTreść komentarza: Obajtek to mafiozo. Widać to po jego pracy od czasów rodzinnych. Wszystkich okraść, upodlić i udawać świętego. Jeśli ludzie z podkarpacia go wybiorą to ponownie okażą się ludźmi ze średniowiecza.Data dodania komentarza: 26.05.2024, 20:21Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: SzamanTreść komentarza: Wszystkich na front, siedzą na socjalach, nie pracują, tylko imprezy i rozrywki!!! Na upadlinę, bronić kraju!!!Data dodania komentarza: 26.05.2024, 11:17Źródło komentarza: Ukraińcy mieszkający w Polsce wrócą na front?Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: ciemny lud i tak wybierze bo Jarosław kazałData dodania komentarza: 24.05.2024, 16:45Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Wyborcy Podkarpacia nie wybierajcie przyszłych skazanych do parlamentu europejskiego. Czy PiS na Podkarpaciu nie ma już czystych kandydatów z własnego regionu tylko podejrzanych chcących chronić się za immunitetem . Przecież Obajtek nie jest nawet z naszego województwa. Niech kandyduje z Pcimia.Data dodania komentarza: 23.05.2024, 19:15Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: lózakTreść komentarza: poczekaj jeszcze 100 lat aż schody staną się zabytkiem to kasa się znajdzieData dodania komentarza: 22.05.2024, 21:13Źródło komentarza: Dotacje na rzeszowskie zabytki na prace konserwatorskieAutor komentarza: ObywatelTreść komentarza: Po co ta Borkowska tak poszła?? Chyba obrażać i poniżać ludzi!! To najlepiej potrafi. Natomiast Skoczylasowi brakuje bardzo dużo. Po pierwsze musi nauczyć się wypowiadać samodzielnie a nie z kartki czytać.Data dodania komentarza: 22.05.2024, 13:52Źródło komentarza: Aldona Napieracz przewodniczącą Rady Miasta i Gminy Głogów Młp.
Reklama
Reklama
Reklama