Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Urzędnik zapuka do twoich drzwi. Padną kluczowe pytania

Podziel się
Oceń

W ciągu najbliższych tygodni ankieterzy Głównego Urzędu Statystycznego (GUS) odwiedzą 23 tysiące polskich gospodarstw domowych w ramach Europejskiego Badania Warunków Życia Ludności (EU-SILC).
Urzędnik zapuka do twoich drzwi. Padną kluczowe pytania

Źródło: pixabay

Celem badania jest zebranie danych na temat dochodów, warunków mieszkaniowych, stanu zdrowia, edukacji, opieki nad dziećmi i innych aspektów życia Polaków.

Czego można się spodziewać podczas wizyty ankietera?

Ankieterzy GUS przedstawią się legitymacją służbową i poproszą o wypełnienie kwestionariusza. Ankieta obejmuje pytania dotyczące:

  • Dochody i źródła utrzymania: Ankieterzy zapytają o wysokość i źródła dochodów wszystkich członków gospodarstwa domowego.
  • Warunki mieszkaniowe: Będą pytania dotyczące rodzaju mieszkania, jego powierzchni, wyposażenia i opłat za mieszkanie.
  • Stan zdrowia: Ankieta obejmuje pytania o samopoczucie, przewlekłe choroby i dostęp do opieki zdrowotnej.
  • Edukacja: Będą pytania dotyczące wykształcenia wszystkich członków gospodarstwa domowego.
  • Opieka nad dziećmi: Ankieterzy zapytają o dostępność i koszty opieki nad dziećmi.
  • Cech demograficznych: Będą pytania dotyczące płci, wieku, stanu cywilnego i sytuacji rodzinnej wszystkich członków gospodarstwa domowego.
  • Poziomu zaspokojenia potrzeb: Ankieterzy poproszą o ocenę zaspokojenia potrzeb materialnych, społecznych i zdrowotnych, w tym dostępu do usług, dla wszystkich członków gospodarstwa domowego, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci.

Udział w badaniu jest dobrowolny, a wszystkie odpowiedzi są objęte tajemnicą statystyczną.

Dlaczego przeprowadza się to badanie?

EU-SILC jest prowadzone co roku we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Zebrane dane pozwalają na porównanie warunków życia w różnych krajach UE i identyfikację trendów w czasie. Wyniki badania są wykorzystywane do opracowywania polityki społecznej i programów zwalczania ubóstwa i wykluczenia społecznego.

Jak sprawdzić, czy ankieter GUS jest prawdziwy?

Ankieterzy GUS powinni mieć przy sobie legitymację służbową ze zdjęciem i numerem identyfikacyjnym. Można również sprawdzić tożsamość ankietera na stronie internetowej GUS: https://badania-ankietowe.stat.gov.pl/sprawdz-tozsamosc-ankietera.


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: okazyjkaTreść komentarza: Super okazja na podszlifowanie angielskiego latem!Data dodania komentarza: 14.07.2025, 09:59Źródło komentarza: Letni kurs języka angielskiego Pomost International 2025Autor komentarza: NatanTreść komentarza: Piękne wydarzenie i świetna atmosfera! Tomasz Stańko to prawdziwa legenda polskiego jazzuData dodania komentarza: 14.07.2025, 09:57Źródło komentarza: Jazz, wspomnienia i pełny dziedziniec. Rzeszów uczcił 83. urodziny Tomasza StańkoAutor komentarza: IlonaTreść komentarza: 270 razy w ciągu ostatniej doby! Wielkie brawa dla wszystkich służb za ich zaangażowanie i poświęcenieData dodania komentarza: 14.07.2025, 09:57Źródło komentarza: W związku z burzami strażacy interweniowali w regionie 270 razyAutor komentarza: JasiekTreść komentarza: Życzymy im dużo siły i wytrwałości na nowej drodze życiaData dodania komentarza: 14.07.2025, 09:56Źródło komentarza: Nowi Świadkowie Jehowy przyjęli chrzest w RzeszowieAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Szkoda że do prezydenta dopiero teraz to dotarło, wcześniej to byli jego braciaData dodania komentarza: 11.07.2025, 09:07Źródło komentarza: Prezydent Duda: Ukraińcy i nasi sojusznicy uważają, że lotnisko w Rzeszowie i nasze autostrady należą im sięAutor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały przyszłości w Europie [REPORTAŻ]
Reklama
Reklama
Reklama