Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Elżbieta Łukacijewska
Reklama Wiktoria Aleksandra Barańska
Reklama szkoły rekrutacja Powiat Rzeszowski

Urzędnik zapuka do twoich drzwi. Padną kluczowe pytania

Podziel się
Oceń

W ciągu najbliższych tygodni ankieterzy Głównego Urzędu Statystycznego (GUS) odwiedzą 23 tysiące polskich gospodarstw domowych w ramach Europejskiego Badania Warunków Życia Ludności (EU-SILC).
Urzędnik zapuka do twoich drzwi. Padną kluczowe pytania

Źródło: pixabay

Celem badania jest zebranie danych na temat dochodów, warunków mieszkaniowych, stanu zdrowia, edukacji, opieki nad dziećmi i innych aspektów życia Polaków.

Czego można się spodziewać podczas wizyty ankietera?

Ankieterzy GUS przedstawią się legitymacją służbową i poproszą o wypełnienie kwestionariusza. Ankieta obejmuje pytania dotyczące:

  • Dochody i źródła utrzymania: Ankieterzy zapytają o wysokość i źródła dochodów wszystkich członków gospodarstwa domowego.
  • Warunki mieszkaniowe: Będą pytania dotyczące rodzaju mieszkania, jego powierzchni, wyposażenia i opłat za mieszkanie.
  • Stan zdrowia: Ankieta obejmuje pytania o samopoczucie, przewlekłe choroby i dostęp do opieki zdrowotnej.
  • Edukacja: Będą pytania dotyczące wykształcenia wszystkich członków gospodarstwa domowego.
  • Opieka nad dziećmi: Ankieterzy zapytają o dostępność i koszty opieki nad dziećmi.
  • Cech demograficznych: Będą pytania dotyczące płci, wieku, stanu cywilnego i sytuacji rodzinnej wszystkich członków gospodarstwa domowego.
  • Poziomu zaspokojenia potrzeb: Ankieterzy poproszą o ocenę zaspokojenia potrzeb materialnych, społecznych i zdrowotnych, w tym dostępu do usług, dla wszystkich członków gospodarstwa domowego, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci.

Udział w badaniu jest dobrowolny, a wszystkie odpowiedzi są objęte tajemnicą statystyczną.

Dlaczego przeprowadza się to badanie?

EU-SILC jest prowadzone co roku we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Zebrane dane pozwalają na porównanie warunków życia w różnych krajach UE i identyfikację trendów w czasie. Wyniki badania są wykorzystywane do opracowywania polityki społecznej i programów zwalczania ubóstwa i wykluczenia społecznego.

Jak sprawdzić, czy ankieter GUS jest prawdziwy?

Ankieterzy GUS powinni mieć przy sobie legitymację służbową ze zdjęciem i numerem identyfikacyjnym. Można również sprawdzić tożsamość ankietera na stronie internetowej GUS: https://badania-ankietowe.stat.gov.pl/sprawdz-tozsamosc-ankietera.


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: jacekTreść komentarza: Obajtek to mafiozo. Widać to po jego pracy od czasów rodzinnych. Wszystkich okraść, upodlić i udawać świętego. Jeśli ludzie z podkarpacia go wybiorą to ponownie okażą się ludźmi ze średniowiecza.Data dodania komentarza: 26.05.2024, 20:21Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: SzamanTreść komentarza: Wszystkich na front, siedzą na socjalach, nie pracują, tylko imprezy i rozrywki!!! Na upadlinę, bronić kraju!!!Data dodania komentarza: 26.05.2024, 11:17Źródło komentarza: Ukraińcy mieszkający w Polsce wrócą na front?Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: ciemny lud i tak wybierze bo Jarosław kazałData dodania komentarza: 24.05.2024, 16:45Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Wyborcy Podkarpacia nie wybierajcie przyszłych skazanych do parlamentu europejskiego. Czy PiS na Podkarpaciu nie ma już czystych kandydatów z własnego regionu tylko podejrzanych chcących chronić się za immunitetem . Przecież Obajtek nie jest nawet z naszego województwa. Niech kandyduje z Pcimia.Data dodania komentarza: 23.05.2024, 19:15Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: lózakTreść komentarza: poczekaj jeszcze 100 lat aż schody staną się zabytkiem to kasa się znajdzieData dodania komentarza: 22.05.2024, 21:13Źródło komentarza: Dotacje na rzeszowskie zabytki na prace konserwatorskieAutor komentarza: ObywatelTreść komentarza: Po co ta Borkowska tak poszła?? Chyba obrażać i poniżać ludzi!! To najlepiej potrafi. Natomiast Skoczylasowi brakuje bardzo dużo. Po pierwsze musi nauczyć się wypowiadać samodzielnie a nie z kartki czytać.Data dodania komentarza: 22.05.2024, 13:52Źródło komentarza: Aldona Napieracz przewodniczącą Rady Miasta i Gminy Głogów Młp.
Reklama
Reklama
Reklama