Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Elżbieta Łukacijewska
Reklama Wiktoria Aleksandra Barańska
Reklama szkoły rekrutacja Powiat Rzeszowski

W. Czarzasty i Wiktoria A. Barańska w Rzeszowie: Lewica idzie do Parlamentu Europejskiego po godną pracę i dostępne mieszkania!

Podziel się
Oceń

100 mld euro na stworzenie Europejskiego Funduszu Mieszkaniowego (w tym 10 dla Polski) i Europejski Pakiet Pracowniczy oraz prawo do odłączenia – o tych postulatach opowiadali w poniedziałek na rzeszowskim rynku przedstawiciele Lewicy
W. Czarzasty i Wiktoria A. Barańska w Rzeszowie: Lewica idzie do Parlamentu Europejskiego po godną pracę i dostępne mieszkania!

Źródło: Materiał prasowy

- Idziemy do Parlamentu Europejskiego, żeby Polska była państwem mocniejszym, silniejszym i zasobniejszym. Chcemy silnej Europy i silnej Polski – otworzył konferencję wicewojewoda i współprzewodniczący podkarpackich struktur Nowej Lewicy, Wiesław Buż.


Wicemarszałek Sejmu i współprzewodniczący Nowej Lewicy, Włodzimierz Czarzasty rozpoczął trasę po Polsce, wspierając kandydatki i kandydatów do Europarlamentu – pierwszym miastem, które odwiedził Rzeszów. W konferencji wzięli udział reprezentanci listy: jej liderka Wiktoria Aleksandra Barańska, startujący z numerem 2 były prorektor ds. nauki na Politechnice Rzeszowskiej prof. Grzegorz Budzik, Agnieszka Chmiel, Jakub Skiba, Przemysław Róg oraz radny miasta Krosna Gabriel Zajdel.


– Chcemy, by Unia Europejska utworzyła Europejski Fundusz Mieszkaniowy i przeznaczyła na to 100 mld euro, z czego 10 mld powinno trafić do Polski. To dałoby nam 100 tysięcy mieszkań. Wiemy, jak je budować. Jest masa ludzi, szczególnie młodych, którzy nie mają zdolności kredytowej – mówił na konferencji Czarzasty. Program budowy mieszkań na tani wynajem jest odpowiedzią na potrzeby młodego pokolenia – założenia rodziny, posiadania dzieci, normalnego rozwoju każdej rodziny. W ten sposób młode pokolenie zobaczy, jak Unia Europejska bezpośrednio może pomóc każdemu człowiekowi.
Współprzewodniczący Nowej Lewicy podkreślił także, że Lewica stawia na młode pokolenie, za przykład podając liderkę podkarpackiej listy, reprezentującą partię Razem 27-letnią Wiktorię Aleksandrę Barańską.


- Jest najmłodszą „jedynką” w Polsce – mówił Czarzasty – Lewica nie tylko mówi o młodym pokoleniu, ale daje również mówić młodemu pokoleniu, daje młodemu pokoleniu możliwość przedstawiania poglądów, daje możliwość walki o swoje poglądy. Wiktoria, trzymam za ciebie kciuki!
Głos zabrała także Barańska, skupiając się na części programu dotyczącej pracy. 


- Sama pracowałam za sześć, siedem złotych za godzinę, na czarno i na śmieciówce. Wiem, jak to jest, kiedy pracownikom odbiera się godność – dlatego w Europarlamencie powalczę o Europejski Pakiet Pracowniczy: europejską minimalną pensję, jawność wynagrodzeń, ochronę przed dyskryminacją i mobbingiem. Chcemy zakazu bezpłatnych staży i walki z umowami śmieciowymi.


Barańska zaproponowała także wprowadzenie tzw. prawa do odłączenia: – Jesteśmy formacją, która dostrzega ogromne możliwości płynące z nowych technologii, ale też zagrożenia, dlatego postulujemy prawo do tzw. odłączenia się, prawo do bycia offline, by po godzinach pracy móc wyłączyć telefon, komputer służbowy i w spokoju odpocząć z rodziną, czy realizować swoje hobby.


Postuluje także większą ochronę pracowników delegowanych (np. kierowców ciężarówek) i transgranicznych.  
 


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: jacekTreść komentarza: Obajtek to mafiozo. Widać to po jego pracy od czasów rodzinnych. Wszystkich okraść, upodlić i udawać świętego. Jeśli ludzie z podkarpacia go wybiorą to ponownie okażą się ludźmi ze średniowiecza.Data dodania komentarza: 26.05.2024, 20:21Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: SzamanTreść komentarza: Wszystkich na front, siedzą na socjalach, nie pracują, tylko imprezy i rozrywki!!! Na upadlinę, bronić kraju!!!Data dodania komentarza: 26.05.2024, 11:17Źródło komentarza: Ukraińcy mieszkający w Polsce wrócą na front?Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: ciemny lud i tak wybierze bo Jarosław kazałData dodania komentarza: 24.05.2024, 16:45Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Wyborcy Podkarpacia nie wybierajcie przyszłych skazanych do parlamentu europejskiego. Czy PiS na Podkarpaciu nie ma już czystych kandydatów z własnego regionu tylko podejrzanych chcących chronić się za immunitetem . Przecież Obajtek nie jest nawet z naszego województwa. Niech kandyduje z Pcimia.Data dodania komentarza: 23.05.2024, 19:15Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: lózakTreść komentarza: poczekaj jeszcze 100 lat aż schody staną się zabytkiem to kasa się znajdzieData dodania komentarza: 22.05.2024, 21:13Źródło komentarza: Dotacje na rzeszowskie zabytki na prace konserwatorskieAutor komentarza: ObywatelTreść komentarza: Po co ta Borkowska tak poszła?? Chyba obrażać i poniżać ludzi!! To najlepiej potrafi. Natomiast Skoczylasowi brakuje bardzo dużo. Po pierwsze musi nauczyć się wypowiadać samodzielnie a nie z kartki czytać.Data dodania komentarza: 22.05.2024, 13:52Źródło komentarza: Aldona Napieracz przewodniczącą Rady Miasta i Gminy Głogów Młp.
Reklama
Reklama
Reklama