Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama Eco Energy 24 – klimatyzacja Rzeszów
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Mieszkańcy przy Grottgera 4 boją się o swoje bezpieczeństwo [SYGNAŁ CZYTELNIKA]

Podziel się
Oceń

Mieszkańcy kamienicy w centrum Rzeszowa, w okolicach dworca autobusowego, alarmują o dramatycznej sytuacji panującej w zabytkowych budynkach. Bezdomni i osoby z zewnątrz spożywają alkohol i inne środki odurzające, zastraszają właścicieli lokali, a administracja MZBM, ich zdaniem, nie podejmuje żadnych działań.
Mieszkańcy przy Grottgera 4 boją się o swoje bezpieczeństwo [SYGNAŁ CZYTELNIKA]
Zdjęcie przedstawiające osoby bezdomne, śpiące na klatce schodowej, wykonane w czwartek 16 maja br. o godz. 6:00.

Autor: Mieszkaniec kamienicy przy ul. Grottgera 4.

Jeden z mieszkańców kamienicy przy ul. Grottgera 4, wielokrotnie próbował skontaktować się z prezesem Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych w Rzeszowie, Romanem Szczepankiem, ale bezskutecznie. - Panowie cały czas przebywają na różnych spotkaniach w mieście i nie mają czasu zarządzać miejską spółką, za co pobierają wynagrodzenie  - żali się lokator (nazwisko do wiadomości redakcji).

Zgroza w kamienicy i jej otoczeniu

W kamienicy - zdaniem mieszkańca - panuje bałagan: elewacje i piwnice są w opłakanym stanie, a klatki schodowe wykonane z drewna stanowią poważne zagrożenie pożarowe. Mieszkańcy informowali o problemie MZBM, ale bez rezultatu. 

Problem ze spaniem osób bezdomnych występuje nie "od wczoraj". fot. czytelnik - mieszkaniec kamienicy przy Grottgera 4.

- Właściciele lokali w kamienicy są zastraszani, otrzymują pogróżki, nawet pani sprzątaczka boi się sprzątać w kamienicy z uwagi na element społeczny i bezdomnych, którzy przebywają na terenie budynków - twierdzi mieszkaniec kamienicy.

- Dodajmy, że część lokali zajmowanych w tych kamienicach to mieszkania socjalne, co też jest ogromnym problemem dla pozostałych właścicieli. Osoby zajmujące te lokale nie dbają o wspólną przestrzeń (np. oddają mocz na elewacje, rozbite szkło na klatkach, palenie papierosów i rzucanie niedopałków) i niestety, także nadużywają alkoholu, powodując przy tym wiele szkód i będąc zagrożeniem dla innych - opisuje. 

Do redakcji Halo Rzeszów już wcześniej napływały sygnały dot. problemów lokatorów przy ul. Grottgera 4. Na zdjęciu widzimy zalegające śmieci, sugerujące, że albo śmieci ktoś podrzuca, albo nie są zbyt często odbierane. fot. Czytelnik.

Jak twierdzi mieszkaniec, "MZBM pomimo ogromnych kosztów nie dokonuje niezbędnych napraw, ani nie wychodzi z inicjatywą (m.in. korzystanie z funduszy miejskich, unijnych, etc.) poprawy wizerunku centrum miasta, w tym zagospodarowania przestrzennego. Opłaty eksploatacyjne są systematycznie podnoszone właścicielom lokali (od 2017 roku do teraz jest to podwyżka o ponad 450%)". 

MZBM odpiera zarzuty

Próbowaliśmy porozmawiać z prezesem MZBM w Rzeszowie - niestety odesłano nas do Ratusza. O zajęcie stanowiska w tej sprawie poprosiliśmy Urząd Miasta Rzeszowa. Do chwili publikacji tego artykułu nie otrzymaliśmy jednak odpowiedzi. 

Niemniej MZBM odpisał na skargę mieszkańca kamienicy przy ul. Grottgera.

- Do najemców mieszkania komunalnego wysłano pisma upominające - twierdzi Roman Szczepanek, w piśmie do mieszkańca. Jak dodaje o problemach zgłaszanych przez lokatorów, administrator kamienicy regularnie zawiadamia Straż Miejską i policję. - Dzielnicowy otrzymał klucz do budynku, w celu kontroli w godzinach nocnych - pisze dalej.  

Dodatkowo MZMB zauważa, że sama kamienica była wielokrotnie kontrolowana pod kątem przebywania osób postronnych. Co do rosnących kosztów eksploatacji lokali, Szczepanek twierdzi, że są one niezależne od zarządcy, a "od dostawców energii cieplnej, wody i prądu". 

Wspólnoty zarządzane przez MZBM rozważają podjęcie kroków prawnych w celu ochrony swojej własności. Administrator budynku prosi jednocześnie o zgłaszanie wszelkich niepokojących zdarzeń i sytuacji do straży miejskiej i policji. 

Ale i Roman Szczepanek - w piśmie do mieszkańca kamienicy - ostrzega go, że: "w przypadku dalszych prób pomówień naszej spółki, Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych w Rzeszowie podejmie kroki prawne".


Napisz komentarz

Komentarze

Kasia 30.05.2025 06:52
Czy cokolwiek zostało w tym temacie zrobione? Chciałam wynająć pokój w mieszkaniu w tej kamienicy i się trochę obawiam

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Szkoda że do prezydenta dopiero teraz to dotarło, wcześniej to byli jego braciaData dodania komentarza: 11.07.2025, 09:07Źródło komentarza: Prezydent Duda: Ukraińcy i nasi sojusznicy uważają, że lotnisko w Rzeszowie i nasze autostrady należą im sięAutor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama