Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Powiat Rzeszowski

Mieszkańcy przy Grottgera 4 boją się o swoje bezpieczeństwo [SYGNAŁ CZYTELNIKA]

Podziel się
Oceń

Mieszkańcy kamienicy w centrum Rzeszowa, w okolicach dworca autobusowego, alarmują o dramatycznej sytuacji panującej w zabytkowych budynkach. Bezdomni i osoby z zewnątrz spożywają alkohol i inne środki odurzające, zastraszają właścicieli lokali, a administracja MZBM, ich zdaniem, nie podejmuje żadnych działań.
Mieszkańcy przy Grottgera 4 boją się o swoje bezpieczeństwo [SYGNAŁ CZYTELNIKA]
Zdjęcie przedstawiające osoby bezdomne, śpiące na klatce schodowej, wykonane w czwartek 16 maja br. o godz. 6:00.

Autor: Mieszkaniec kamienicy przy ul. Grottgera 4.

Jeden z mieszkańców kamienicy przy ul. Grottgera 4, wielokrotnie próbował skontaktować się z prezesem Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych w Rzeszowie, Romanem Szczepankiem, ale bezskutecznie. - Panowie cały czas przebywają na różnych spotkaniach w mieście i nie mają czasu zarządzać miejską spółką, za co pobierają wynagrodzenie  - żali się lokator (nazwisko do wiadomości redakcji).

Zgroza w kamienicy i jej otoczeniu

W kamienicy - zdaniem mieszkańca - panuje bałagan: elewacje i piwnice są w opłakanym stanie, a klatki schodowe wykonane z drewna stanowią poważne zagrożenie pożarowe. Mieszkańcy informowali o problemie MZBM, ale bez rezultatu. 

Problem ze spaniem osób bezdomnych występuje nie "od wczoraj". fot. czytelnik - mieszkaniec kamienicy przy Grottgera 4.

- Właściciele lokali w kamienicy są zastraszani, otrzymują pogróżki, nawet pani sprzątaczka boi się sprzątać w kamienicy z uwagi na element społeczny i bezdomnych, którzy przebywają na terenie budynków - twierdzi mieszkaniec kamienicy.

- Dodajmy, że część lokali zajmowanych w tych kamienicach to mieszkania socjalne, co też jest ogromnym problemem dla pozostałych właścicieli. Osoby zajmujące te lokale nie dbają o wspólną przestrzeń (np. oddają mocz na elewacje, rozbite szkło na klatkach, palenie papierosów i rzucanie niedopałków) i niestety, także nadużywają alkoholu, powodując przy tym wiele szkód i będąc zagrożeniem dla innych - opisuje. 

Do redakcji Halo Rzeszów już wcześniej napływały sygnały dot. problemów lokatorów przy ul. Grottgera 4. Na zdjęciu widzimy zalegające śmieci, sugerujące, że albo śmieci ktoś podrzuca, albo nie są zbyt często odbierane. fot. Czytelnik.

Jak twierdzi mieszkaniec, "MZBM pomimo ogromnych kosztów nie dokonuje niezbędnych napraw, ani nie wychodzi z inicjatywą (m.in. korzystanie z funduszy miejskich, unijnych, etc.) poprawy wizerunku centrum miasta, w tym zagospodarowania przestrzennego. Opłaty eksploatacyjne są systematycznie podnoszone właścicielom lokali (od 2017 roku do teraz jest to podwyżka o ponad 450%)". 

MZBM odpiera zarzuty

Próbowaliśmy porozmawiać z prezesem MZBM w Rzeszowie - niestety odesłano nas do Ratusza. O zajęcie stanowiska w tej sprawie poprosiliśmy Urząd Miasta Rzeszowa. Do chwili publikacji tego artykułu nie otrzymaliśmy jednak odpowiedzi. 

Niemniej MZBM odpisał na skargę mieszkańca kamienicy przy ul. Grottgera.

- Do najemców mieszkania komunalnego wysłano pisma upominające - twierdzi Roman Szczepanek, w piśmie do mieszkańca. Jak dodaje o problemach zgłaszanych przez lokatorów, administrator kamienicy regularnie zawiadamia Straż Miejską i policję. - Dzielnicowy otrzymał klucz do budynku, w celu kontroli w godzinach nocnych - pisze dalej.  

Dodatkowo MZMB zauważa, że sama kamienica była wielokrotnie kontrolowana pod kątem przebywania osób postronnych. Co do rosnących kosztów eksploatacji lokali, Szczepanek twierdzi, że są one niezależne od zarządcy, a "od dostawców energii cieplnej, wody i prądu". 

Wspólnoty zarządzane przez MZBM rozważają podjęcie kroków prawnych w celu ochrony swojej własności. Administrator budynku prosi jednocześnie o zgłaszanie wszelkich niepokojących zdarzeń i sytuacji do straży miejskiej i policji. 

Ale i Roman Szczepanek - w piśmie do mieszkańca kamienicy - ostrzega go, że: "w przypadku dalszych prób pomówień naszej spółki, Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych w Rzeszowie podejmie kroki prawne".


Napisz komentarz
Komentarze
Stefan 16.05.2024 20:04
Komentarz zablokowany : Komentarz godzi w dobre imię redakcji.

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: maxTreść komentarza: PO- potworna obłuda!!!Data dodania komentarza: 11.06.2024, 19:09Źródło komentarza: Elżbieta Łukacijewska triumfuje z rekordowym wynikiem. "Byli lepsi kandydaci niż pan Obajtek. Ubolewam nad tym"Autor komentarza: Klient - nie loteriaTreść komentarza: No a jak zmienić umowę z przewidywań na kołku pisanych na rozliczenie miesięczne wg wskazań własnych w eBOK? Chcę płacić miesięcznie za to co zużyję, a nie płacić za miejsce parkingowe i czekać na "obsługę" w stacjonarnym "B"iurze "O"bsługi "Klienta". Jednocześnie nieźle sobie radzą, skoro rejon Rzeszów Teren obsługuje ktoś z Mielca, a nawet w zgłaszaniu awarii Poznań mi się trafił. Sponsoring też chyba warto by ograniczyć, żeby swoje koszty zmniejszyć.Data dodania komentarza: 11.06.2024, 18:35Źródło komentarza: PGE zaprasza do udziału w Zielonej Loterii. Wygraj elektryczny samochód, hulajnogę czy rowerAutor komentarza: KubuśTreść komentarza: PIS = Pieniądze I Stołki A tak bardzo narzekają na UE Euro dolary mimo to pachną .Data dodania komentarza: 11.06.2024, 14:38Źródło komentarza: Elżbieta Łukacijewska triumfuje z rekordowym wynikiem. "Byli lepsi kandydaci niż pan Obajtek. Ubolewam nad tym"Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Kolejny raz wyborcy Podkarpacia skazują region na zaściankowość. Czy muszą wygrywać ludzie nie z regionu a "spadochroniarze". Nie dość że nie "nasi" to jeszcze uchylający się za immunitetem, przestępcy. Gdyby Obajtek był niewinny to nic nie stało na przeszkodzie aby przed komisją śledczą się stawił i odpowiedział na zarzuty.Data dodania komentarza: 10.06.2024, 19:06Źródło komentarza: Tomasz Buczek w Parlamencie Europejskim. Połuboczek w SejmieAutor komentarza: KubuśTreść komentarza: Towarzystwo wzajemnej adoracji (K.K) liczy na poparcie skrajnej prawicyData dodania komentarza: 08.06.2024, 09:15Źródło komentarza: Pomnik Czynu Rewolucyjnego zostanie przekazany Stowarzyszeniu Rodzin Żołnierzy Niezłomnych PodkarpaciaAutor komentarza: ZastanawiającyTreść komentarza: Wg przekazu powstało "kolegium prezydenckie". Nie ma czegoś takiego w ustawie o samorządzie gminnym. I to jest wystarczające dla opisania obsady stołków, których im brakuje, więc tworzą nowe.Data dodania komentarza: 08.06.2024, 08:35Źródło komentarza: Złota „trójka” Konrada Fijołka
Reklama
Reklama
Reklama